ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୀଳଗିରିରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବଙ୍କ ମାରାଥନ ପ୍ରଚାର
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ, ପୁରୀ ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଭୋଟ୍ ଅପିଲ୍ କଲେ
  • ||
  • ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍‌ ରେସ୍, ମାହେଲା ଜୟବର୍ଦ୍ଧନେଙ୍କୁ ବିସିସିଆଇର ପ୍ରସ୍ତାବ
  • ||
  • ଜୁଲାଇ ୪ରେ ବ୍ରିଟେନରେ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ, ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ଭଙ୍ଗ ହେବ ସଂସଦ
  • ||
  • ଷଷ୍ଠ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କାଉଣ୍ଟଡାଉନ୍ ଆରମ୍ଭ: ଗୁରୁବର ସନ୍ଧ୍ୟା ସରିବ ପ୍ରଚାର, ଶନିବାର ୫୮ ଆସନରେ ମତଦାନ
  • ||
  • କଣାସରେ ଘର ଭିତରକୁ ପଶିଗଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ଚାଳକଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମେ’ ୨୯ରେ ପୁଣି ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ମୋଦି, ୨୬ରେଭଦ୍ରକରେ ଭୋଟ୍‌ ମାଗିବେ ରାହୁଲ, ବାଲେଶ୍ୱରକୁ ଖଡ୍‌ଗେ
  • ||
  • ରଥ ଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ରଥ ଗୁଜରେ ନୃସିଂହ ମୁଖ ଅଙ୍କନ, ରୂପକାରଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାରମ୍ଭ, ଅର ଅନୁକୂଳ କଲେ ବିଶ୍ୱକର୍ମା
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସରିବ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟ୍‌ ପ୍ରଚାର, ଶନିବାର ୬ ଲୋକସଭା, ୪୨ ବିଧାନସଭାରେ ଭୋଟ୍‌
  • ||
  • ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଲଘୁଚାପ ସକ୍ରିୟ: ୨୪ ସୁଦ୍ଧା ଅବପାତ, ୨୫ରେ ଗଭୀର ଅବପାତ ସମ୍ଭାବନା, ଭଦ୍ରକ ଏବଂ ବାଲେଶ୍ୱରରେ ବର୍ଷିବ
  • ||

ହରିୟାଣାରେ ଟଳ ଟଳ ବିଜେପିର ଭାଗ୍ୟ; ବିରୋଧିଙ୍କୁ ଦୁଷ୍ୟନ୍ତଙ୍କ ସମର୍ଥନ, ଫ୍ଳୋର ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ବଢ଼ିଲା ଦାବି

Image source: Livehindustan

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୦୮/୦୫: ହରିୟାଣାରେ ବିଜେପିର ନାୟବ ସିଂ ସଇନି ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ତିନି ସ୍ବାଧିନ ବିଧାୟକ ସମର୍ଥନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିଛନ୍ତି। ଏହି ବିଧାୟକମାନେ କଂଗ୍ରେସକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହ ଆଲୋଚନା କରି ବିଧାୟକ ସୋମବୀର ସାଙ୍ଗୱାନ, ରନ୍ଧୀର ଗୋଲେନ ଏବଂ ଧରମପାଲ ଗୋନ୍ଦର କଂଗ୍ରେସକୁ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଏହାରି ଭିତରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଭୁପିନ୍ଦର ସିଂ ହୁଡ୍ଡା ଏବଂ ଦଳର ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଉଦୟଭାନ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଯେହେତୁ ଏହି ବିଧାୟକ ମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସମର୍ଥନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିନେଇଛନ୍ତି, ବିରୋଧୀମାନେ ଏନେଇ ଉତ୍ସାହିତ ରହି‌ଥିବା ବେଳେ ଫ୍ଲୋର ଟେଷ୍ଟ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି। ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ୯୦ ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ହରିୟାଣା ବିଧାନସଭାରେ ବିଜେପିର କେବଳ ୪୦ ଜଣ ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଦୁଇ ସ୍ବାଧୀନ ବିଧାୟକ ନୟନପାଲ ରାୱତ ଏବଂ ରାକେଶ ଦୌଲତାବାଦଙ୍କର ନୟବ ସିଂ ସାଇନି ସରକାରଙ୍କ ସହିତ ସମର୍ଥନ ରହିଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଗୋପାଳ କାଣ୍ଡା ମଧ୍ୟ ବିଜେପି ସହିତ ଅଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟର ଦୁଇଜଣ ବିଧାୟକ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ, ଗୃହର ସଦସ୍ୟ ସଂଖ୍ୟା ୮୮ ରହିଥିବା ବେଳେ ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା ପ୍ରମାଣ କରିବାକୁ ୪୫ ଜଣ ବିଧାୟକଙ୍କର ସମର୍ଥନ ଆବଶ୍ୟକ। ବିଜେପିରେ ୨ ଜଣ ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ନିକଟରେ ବିଜେପିରୁ ଅଲଗା ହୋଇଥିବା ଜନନାୟକ ଜନତା ପାର୍ଟିର କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ଦୁଷ୍ୟନ୍ତ ଚୌତାଲା ମଧ୍ୟ ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି। ତେବେ ବିଧାନସଭା ବାଚସ୍ପତି ଜ୍ଞାନଚାନ୍ଦ ଗୁପ୍ତାଗୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିକଟରେ ନାୟବ ସିଂ ସାଇନି ସରକାର ଫ୍ଳୋର ଟେଷ୍ଟରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛନ୍ତି। ତେଣୁ ବର୍ତ୍ତମାନ୬ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ଦ୍ବିତୀୟ ଥର ଏହା କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ।

ତମାମ ଆଲୋଚନା ଭିତରେ ଦୁଷ୍ୟନ୍ତ ଚୌତାଲା ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ବିରୋଧୀଦଳର ନେତାମାନେ ଭାବନ୍ତି ଯେ ବିଜେପି ସରକାରକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦିଆଯାଉ, ତେବେ ଆମେ ସେମାନଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବୁ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନାୟବ ସାଇନି ତାଙ୍କର ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା ପ୍ରମାଣ କରିବା ଉଚିତ କିମ୍ବା ନୈତିକତା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ଉଚିତ୍। ତାଙ୍କ ସରକାରଙ୍କ ପାଖରେ ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା ନାହିଁଁ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ଚୌତାଲା ମଧ୍ୟ ଭୁପିନ୍ଦର ସିଂ ହୁଡ୍ଡାଙ୍କ ଠାରୁ ସରକାର ଗଠନ ଦାବିରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଜେଜେପି ବିଧାୟକ ଏବଂ କିଛି ସ୍ୱାଧୀନ ବ୍ୟକ୍ତି କଂଗ୍ରେସକୁ ସମର୍ଥନ କରିବେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ହରିୟାଣାରେ ରାଜନୈତିକ ସମୀକରଣ ବଦଳିପାରେ, କିନ୍ତୁ ବାଚସ୍ପତି ବୈଷୟିକ ତ୍ରୁଟି ଦର୍ଶାଇ ବିଜେପି ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ଦେଇପାରନ୍ତି।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.