ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୁଧବାର ଅରୁଣ ଗୋଭିଲ, ଗୁରୁବାର ପୁଣି ଓଡିଶା ଆସିବେ ଜେ.ପି ନଡ୍ଡା
  • ||
  • ପ୍ରଯୋଜକ ବିଜୟ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ, ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ତ୍ୟାଗ କଲେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ
  • ||
  • ନିର୍ବାଚନ ଡ୍ୟୁଟି ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଜଣେ ଆହତ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୨୦ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ଶ୍ରୀନୃସିଂହ ଚତୁର୍ଦ୍ଦଶୀ ତିଥିରେ ଗୁଜ ଅନୁକୂଳ, ଖୋଳା ହେବ ଯନ୍ତା ଗାଡ଼
  • ||
  • ସ୍ୱାତୀ ମାଲିୱାଲଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାମଲା: ସିଏମ୍‌ ହାଉସ୍‌ରେ ବିଭବଙ୍କୁ ନେଇ ସିନ୍‌ ରିକ୍ରିଏଟ୍‌
  • ||
  • ମଦ ନୀତି ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା: କେଜ୍‌ରିୱାଲଙ୍କୁ ପୁଣି ୧୪ ଦିନ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବାକୁ ଇଡିର ଆବେଦନ
  • ||
  • IPL ପ୍ରଥମ କ୍ୱାଲିଫାୟର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ କୋଲକାତା- ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ରନ୍‌ ବର୍ଷା କରିବେ ବ୍ୟାଟିଂ ପାୱାର ହାଉସ୍‌
  • ||
  • ବାତ୍ୟା ହେବନି..ଅବପାତ ହୋଇ ମିଆଁମାର ଯିବ: ଜିଏଫଏସ୍
  • ||

ମାଡି ଆସୁଛି ଯୁଦ୍ଧ ଭୟ, ଇରାନର ଆକାଶ ସୀମା ଦେଇ ଯିବା ବନ୍ଦ କଲା ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅନେକ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବର ଦେଶ ମାନଙ୍କରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥାଏ । ଯାହାର ପ୍ରଭାବ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ଉପରେ ପଡିଥାଏ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଇରାନ ଏବଂ ଇସ୍ରାଏଲ ମଧ୍ୟରେ ତିକ୍ତତା ଦେଖାଦେଇଛି । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ମଧ୍ୟ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଇରାନର ଆକାଶ ସୀମା ଦେଇ ଯିବା ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଛି । ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଆଜି (ଶନିବାର) ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆର ବିମାନ ଇରାନର ବାୟୁସେନା ଦେଇ ଯିବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛି ।

ସୂଚନାଥାଉକି ଯେ, ଶୁକ୍ରବାର ନିଜେ ଇରାନ ଇସ୍ରାଏଲ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ବିଷୟରେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି । ସୂଚନାନୁସାରେ, ୟୁରୋପକୁ ଯାଉଥିବା ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆର ବିମାନ ଇରାନର ଆକାଶ ସୀମା ଛାଡି ଏକ ଦୀର୍ଘ ମାର୍ଗ ଦେଇ ଗନ୍ତବ୍ୟ ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚୁଛି ।

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ଚଳିତ ମାସ ୧ ତାରିଖରେ ଇସ୍ରାଏଲର ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ସିରିଆର ରାଜଧାନୀ ଦମିସ୍କରେ ଅବସ୍ଥିତ ଇରାନ ବାଣିଜ୍ୟ ଦୂତାବାସ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା । ଏହି ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଇରାନ ଏବଂ ଇସ୍ରାଏଲ ମଧ୍ୟରେ ତିକ୍ତତା ବହୁତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲା | ଏହି ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଇରାନ ଗଣମାଧ୍ୟମ କହିଛି ଯେ ଇସ୍ରାଏଲ ଆକ୍ରମଣରେ ଦୁଇ ଜଣ ଜେନେରାଲଙ୍କ ସମେତ ୭ ଜଣ ସୈନିକ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହା ପରେ ଇରାନ ସୂଚାଇ ଦେଇଛି ଯେ, ଏହା ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଇସ୍ରାଏଲ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିପାରେ । 

ଆମେରିକା ସମେତ ଅନେକ ଦେଶର ଗୁପ୍ତଚର ଏଜେନ୍ସିରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଇରାନ ୧୪ ଏପ୍ରିଲ ରବିବାର ସୁଦ୍ଧା ଇସ୍ରାଏଲ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିପାରେ । ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଉଛି ଯେ, ଯଦି ଇରାନ ଏହି ଆକ୍ରମଣ କରେ ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବରେ ଏକ ବଡ଼ ଯୁଦ୍ଧର କାରଣ ହୋଇପାରେ । କାରଣ ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଶବ୍ଦ ଯୁଦ୍ଧ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଚାଲିଆସୁଛି । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଯୁଦ୍ଧର ବିପଦ ଆସୁଛି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ୨୦୨୦ରେ ମଧ୍ୟ ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ସମାନ ତିକ୍ତତା ଦେଖାଯାଇଥିଲା । 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.