ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଉ ୫ଟି ଲୋକସଭା ଆସନ ଲାଗି ଆପ୍‌ର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର ଭୀମଭୋଇ ମେଡିକାଲରେ ମୃତ ଶବ ଛାଡି ଫେରାର ସମ୍ପର୍କୀୟ,ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଆଇମ୍ଭ
  • ||
  • ମିଶନ ଶକ୍ତି ମହିଳାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଗଲା ଟଙ୍କା,୭୩୦ କୋଟିର ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ବାଇକ ଚାଳକ ଙ୍କ ଉପରେ ଚଢ଼ିଗଲା ପାଉଁଶ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ,ବାଇକ ଚାଳକର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପାଲଲହଡ଼ା ଯାଉଥିଲା ରାଧାମାଧବ, ଅଧାରସ୍ତାରେ ଓଲଟିଲା ବସ୍‌
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ନାଲକୋ ଦାମନଯୋଡ଼ିରେ ରଡ଼ ପଶି ଦୁଇ ଶ୍ରମିକ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଗଗନ ଯାନ ମିଶନ ପାଇଁ ୪ ମହାକଶଚାରୀଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କଲା ଇସ୍ରୋ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ନାଁ ଘୋଷଣା ହୋଇଛି
  • ||
  • ମିଶନ ଶକ୍ତି ବଜାର ଶୁଭାରମ୍ଭ, ଉଦ୍‌ଘାଟନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ବିନିକାରୁ ଅପହୃତ ବ୍ୟବସାୟୀ ବୁର୍ଲାରୁ ଉଦ୍ଧାର, ପୁଲିସର ବ୍ଲକିଂ ଦେଖି ଗୋଲଗୁଣ୍ଡା ପାଖରେ ଛାଡ଼ି ଅପହର୍ତ୍ତା ଫେରାର
  • ||

ବିବାହ ବାର୍ଷିକୀରେ ହେମନ୍ତ ସୋରେନ୍‌ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ପତ୍ନୀ କଳ୍ପନା, ଫଟୋ ସେୟାର କରି ଲେଖିଲେ - ବୀର ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ବୀରର ଜୀବନ ସାଥୀ...

ରାଞ୍ଚି,୭।୨:  ଝାଡଖଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେମନ୍ତ ସୋରେନ୍‌ଙ୍କ ଆଜି ୧୮ ତମ ବିବାହ ବାର୍ଷିକୀ। ଏହାର ଗୋଟେ ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ହେମନ୍ତ ସୋରେନ୍‌ଙ୍କୁ ଇଡି ଗିରଫ କରିଛି। ଜମି ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ଗିରଫ ହେବା ପରେ ଇଡି ରିମାଣ୍ଡରେ ଅଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ତାଙ୍କ ରିମାଣ୍ଡର ଶେଷ ଦିନ। ତେବେ ଆଜି ବିବାହ ବାର୍ଷିକୀରେ କଳ୍ପନା ଇଡି ଅଫିସ ଯାଇ ସ୍ୱାମୀ ହେମନ୍ତ ସୋରେନଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି। ପ୍ରାୟ ୧୫-୨୦ ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ  ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହ ସମୟ ବିତାଇଥିଲେ। ଏହା ସହ କଳ୍ପନା ସୋରେନ୍‌ ଏକ ଫଟୋ ସେୟାର କରି ବିବାହ ବାର୍ଷିକୀରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପାଇଁ ଇମୋସନାଲ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି।

କଳ୍ପନା ସୋରେନ୍‌ ଲେଖିଛନ୍ତି, ଝାଡଖଣ୍ଡର ଅସ୍ତିତ୍ବ ଓ ଅସ୍ମିତାର ରକ୍ଷା ପାଇଁ ହେମନ୍ତଜୀ ମୁଣ୍ଡ ନୁଆଁଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ସେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ସହିତ ଲଢିବା ଓ ତାକୁ ହରାଇବାକୁ ପାଇଁ ନିଜକୁ ନିଜେ ସମର୍ପଣ କରିବାକୁ ଭଲ ବୋଲି ଭାବିଥିଲେ। ଆଜି ଆମର ୧୮ ତମ ବିବାହ ବାର୍ଷିକୀ, ହେଲେ ହେମନ୍ତଜୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ପରିବା ସହ ନାହାନ୍ତି। ପିଲାଙ୍କ ସାଙ୍ଗରେ ନାହାନ୍ତି। ବିଶ୍ବାସ ଅଛି ସେ ଏହି ଷଡଯନ୍ତ୍ରକୁ ହରାଇ ବିଜେତା ହୋଇ ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖକୁ ଶୀଘ୍ର ଆସିବେ। ମୁଁ ଏକ ବୀର ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ଯୋଦ୍ଧାର ଜୀବନ ବଞ୍ଚୁଛି। ଆଜିର ଦିନରେ ଇମୋସନାଲ ହେବିନି। ହେମନ୍ତଜୀଙ୍କ ଭଳି ବିଷମ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ ହସି ହସି ସାହାସ ଓ ସଂଘର୍ଷର ଶକ୍ତି ହେବି-କଳ୍ପନା ମୁର୍ମୁ ସୋରେନ।’

ସ୍ୱାମୀ ହେମନ୍ତ ସୋରେନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବା ପରେ କଳ୍ପନା ସୋରେନ ରାଜନୀତିରେ ସକ୍ରିୟ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। ହେମନ୍ତ ସୋରେନଙ୍କୁ ଇଡି ଜମି ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ଗିରଫ କରିଛି।   ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ  ରିମାଣ୍ଡରେ ନିଆଯାଇଥିଲା। ହେମନ୍ତ   ଜେଲରେ ରହିବା ପରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ କଳ୍ପନା ସୋରେନଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରାଯିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା  ହୋଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ତାହା ହୋଇ ନଥିଲା। ଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଚମ୍ପାଇ ସୋରେନଙ୍କୁ ଝାଡଖଣ୍ଡ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରାଯାଇଥିଲା। ଫେବୃଆରୀ ୨ରେ  ଚମ୍ପାଇ ସୋରେନଙ୍କ ନୂତନ ସରକାର ବିଧାନସଭାରେ ଆସ୍ଥା ଭୋଟ ଜିତିଥିଲା।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.