ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାମାକ୍ଷାନଗର: ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କା ରେ ସାଇକେଲ ଆରୋହୀ ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ରାସ୍ତା ରୋକ
  • ||
  • ଆସିଲା ବିଜେଡି ଷଷ୍ଠ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା, ଚମ୍ପୁଆରୁ ସନାତନ ମହାକୁଡ଼, ବଡଚଣାରୁ ବର୍ଷା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କ ରାସ୍ତାରେ ନିହାର କଣ୍ଟା ! ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନକୁ ନେଇ ଦେଖା ଦେଇଛି ବିବାଦ
  • ||
  • ଆଜି ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ୟୁଜିସି-ନେଟ୍‌ ଜୁନ୍‌ ସେସନ୍‌-୨୦୨୪ ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା
  • ||
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଆମ୍ଵୁଲାନ୍ସ, ଦୁଇ ଶିଶୁଙ୍କ ଆଖି ଆଗରେ ଚାଲିଗଲା ବାପା-ମାଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ହୀରାକୁଦରେ ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ଟ୍ରାଜେଡି: ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ଜଣେ ଏବେ ବି ନିଖୋଜ
  • ||
  • ମେ'୧ରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ବନ୍ଦ ରହିବ ଭିତରକନିକା
  • ||
  • ଶନିବାର ବାହୁଡ଼ିବେ ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜ: ଦିନ ସାଢ଼େ ୧ରେ ପହଣ୍ଡି, ସାଢେ ୩ଟାରେ ରଥଟଣା
  • ||
  • ଶନିବାର ବିଶ୍ବପ୍ରସିଦ୍ଧ ରଥଯାତ୍ରା ପ୍ରଥମ ସମନ୍ୱୟ ବୈଠକ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିବେ ଆର୍‌ଡିସି
  • ||
  • ଆଜି ବି ଅତି ଭୀଷଣ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ, ୨୧ ଯାଏ ନିସ୍ତାର ନାହିଁ, କାଳବୈଶାଖୀ ପାଇଁ କମିପାରେ ତାତି
  • ||
  • IPL ୨୦୨୪: ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ-ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଲଢ଼େଇ, କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ଗଡ଼ ଧ୍ୱଂସ ପଥରେ ସନରାଇଜର୍ସ
  • ||
  • ହୀରାକୁଦରେ ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ଟ୍ରାଜେଡି, ଦୁଇ ମୃତ, ୭ ନିଖୋଜ, ସକାଳୁ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ
  • ||

ଗୁଜୁରାଟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବିଦେଶୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ନମାଜ ପାଠକୁ ବିରୋଧ କରି ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ଦାବି…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗୁଜୁରାଟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବିଦେଶୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣର ଏକ ବଡ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । କେତେକ ଦଙ୍ଗାକାରୀ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଏବଂ ଉଜବେକିସ୍ତାନର ବିଦେଶୀ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ବ୍ଲକ୍ କ୍ୟାମ୍ପସରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି । ଦାବି ହେଉଛି ଯେ ଏହି ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ନମାଜ ପାଠ ପାଇଁ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିଲା । ଯେତେବେଳେ ଛାତ୍ରମାନେ ନମାଜ ପାଠ କରୁଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ଏହି ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି । 

ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଘଟିଥିବା ଏହି ଘଟଣା ପରେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳିଯାଇଥିଲା । ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଲାଠିରେ ମାଡ ମାରିବା ସହ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିବା ଘଟଣା ଗୁଡିକ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କ୍ୟାମ୍ପସରେ ଲଗାଯାଇଥିବା କ୍ୟାମେରାରେ ଏହା କଏଦ ହୋଇଛି । ଏହି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ବିଧାୟକ ଇମ୍ରାନ ଖେଡାୱାଲା, ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଜିଆସୁଦ୍ଦିନ ଶେଖଙ୍କ ସହ ନେତାମାନେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଆହତ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଏସଭିପି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି ।

ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଏଥିପାଇଁ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ହର୍ଷ ସଂଘବୀ ମଧ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗୃହ କମିଶନରଙ୍କ ସହ ପୋଲିସ କମିଶନରଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଜିଆସୁଦ୍ଦିନ ଶେଖ ପୋଲିସର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ଜିଆସୁଦ୍ଦିନ ଶେଖ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ପୋଲିସ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଆସିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ କାହିଁକି କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କଲେ ନାହିଁ ? ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଘୋଡାଇ ଥିଲା । ଡ୍ୟୁଟିରେ ଅବହେଳା କରିଥିବା ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଜିଆସୁଦ୍ଦିନ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଛାତ୍ରମାନେ ହଷ୍ଟେଲ କଲେଜ ପରିସରରେ ନମାଜ ପାଠ କରୁଥିଲେ, ଏଥିରେ ରାଗିଯାଇ କିଛି ଛାତ୍ର ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ବିବାଦ ଲାଗି ରହିଥିଲା । ବିଦେଶୀ ଛାତ୍ରମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ବାହାରୁ କିଛି ଲୋକ ହଠାତ୍ ସେମାନଙ୍କ ହଷ୍ଟେଲ ବିଲଡିଂରେ ପ୍ରବେଶ କରି ସେମାନଙ୍କ ସହ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ହଷ୍ଟେଲରେ ନମାଜ ପାଠ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇନଥିଲା। ଏହା ଉପରେ ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଉପୁଜିଥିଲା ଏବଂ ପରେ ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ।

ପୀଡିତ ଛାତ୍ରମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କ କୋଠରୀ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରାଯାଇଛି। ଲାପଟପ୍, ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ଏବଂ ଦର୍ପଣ ମଧ୍ୟ ଭାଙ୍ଗି ଦିଆଯାଇଛି । ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଆକ୍ରମଣକାରୀ ମାନେ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ। ବିଦେଶୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣର ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି । ଏଆଇଏମ୍ଆଇଏମ୍ ସଭାପତି ଅସଦୁଦ୍ଦିନ ଓୱାଇସି ମଧ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ X ରେ ଏକ ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏବଂ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟ୍ୟାଗ୍ କରିଛନ୍ତି।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.