ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଜାତୀୟ ସ୍ତରୀୟ ଗବେଷଣା ସୁଯୋଗ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରିସର୍ଚ୍ଚ ଫେଲୋସିପ୍‌ ପାଇଁ ୩୦୦ ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀ ଚୟନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ମହିଳାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ; ତାଲିମ ନେଇଥିଲେ ୨୪୮ ଜଣ, ଏବେ ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା ଏସ୍‌ଓପି ବ୍ୟବସ୍ଥା
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଥମୁନି ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା, ଜଣେ ଟିଏମସି କର୍ମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ପୁଣି ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ଦଳ ଆଣିଲା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ବାଂଲାଦେଶ ମୁହାଁ ବାତ୍ୟା, ପ୍ରଭାବରେ ୪ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ଓ ପବନ ସମ୍ଭାବନା, ୪ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଏସଆରସିଙ୍କ ଆଲର୍ଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ, ୬ ଲୋକସଭା ଓ ୪୨ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ଭୋଟିଂ, ୪୪୭ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ହେବ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଷଷ୍ଠ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ, ୬ ରାଜ୍ୟ ଓ ୨ କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟ୍, ୫୮ ସଂସଦୀୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ସୃଷ୍ଟି ହେଲା ଅବପାତ: ୨୫ ରାତିରୁ ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା, ୨୬ରେ ଭୀଷଣ ବାତ୍ୟା ରୂପ ନେବ
  • ||

ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍: ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ବିପଦ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁଠି ରହିଛି ଭାରତର ମ୍ୟାଚ୍ ?

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୬।୫:  ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୪ ସିଜିନ ପରେ ଆମେରିକା ଓ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ରେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍‌ର ଆୟେଜନ ହେବାର ଅଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଟୁର୍ଣ୍ଣମେଣ୍ଟ ବେଳେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଧମକ ମିଳିଛି। ଏହି ଧମକ ଉତ୍ତର ପାକିସ୍ତାନରୀରୁ ମିଳିଛି। ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ପେ ପ୍ରୋ ଇସଲାମିକ୍ ଷ୍ଟେଟ୍‌ (ଆଇଏସ୍) ସ୍ପୋଟିଂ ଇଭେଣ୍ଟ ବେଳେ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଜନା ତିଆରି କରିଛି। ଯେଉଁଥିରେ ବହୁ ଦେଶରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଖେଳିବ। ତେବେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଧମକ ପରେ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ରେ ସୁରକ୍ଷା ବଢାଇ ଦିଆଯାଇଛି ଓ କ୍ରିକେଟ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍(ସିଡବ୍ଲୁଆଇ) ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ଆଶ୍ବାସନା ଦେଇଛି। ଆଶ୍ବସ୍ଥିର କଥା ଯେ, ଭାରତ ନିଜ ଗ୍ରୁପ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ନୁହେଁ, ବଂର ଆମେରିକାରେ ଖେଳିବ। 

ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍‌ରେ ନିଜ ଅଭିଯାନର ଆରମ୍ଭ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ୫ ଜୁନ୍‌ରେ ନ୍ୟୁୟର୍କରେ କରିବ। ଟିମ୍ ଗ୍ରୁପ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ନିଜର ସବୁ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆମେରିକାରେ ଖେଳିବ ଓ ଯଦି ଟିମ୍ ସୁପର-୮ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କ୍ବାଲିଫାଏ କରିବାରେ ସଫଳ ରହେ ତେବେ ଟିମ୍‌ର ମ୍ୟାଚ୍ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ରେ ହେବ। ଭାରତ ଆୟରଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବ। ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ନ୍ୟୁୟର୍କ, ସେଭଳି ଗ୍ରୁପ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍ ଲିଡରହିଲ୍‌ରେ ହେବ।

ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ ଗତ ସପ୍ତାହ ୧୫ ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ଟିମ୍ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା।  ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ଖେଳିବ, ସେଭଳି ହାର୍ଦ୍ଧିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଟିମ୍‌ର ଭାଇସ୍ କ୍ୟାପଟେନ ରହିବେ। ଭାରତ ୨୦୦୭ ପରେ କେବେ ବି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍ ଜିତିପାରିନି। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ‌ଏଥରକ ଟାଇଟଲ ହାସଲ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ। ‌

 

 

 

  • T-20 World Cup
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.