ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସଂସଦରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଛାତ ଉପରେ ଲାଗିବ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ, ପ୍ରତି ଘରୁ ମାସିକ ୩ଶହ ୟୁନିଟ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪:୧ କୋଟି ଘରକୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଯୋଗାଣ ହେବ,ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଘର ମୁକ୍ତ ବିଜୁଳି ଯୋଜନାରେ ମିଳିବ ସୁବିଧା
  • ||
  • ବଜେଟ୍୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିହାରକୁ ୧୧, ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା,ଆସାମ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ସିକିମ୍‌କୁ ମିଳିବ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା,ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ୫ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସହାୟତାର ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଜମିବାଡ଼ି ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୂ-ଆଧାର, ଭୂ-ଆଧାର ଜରିଆରେ ଜମିବାଡ଼ି ଡିଜିଟାଇଜେସନ ହେବ
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ମୁଦ୍ରା ଲୋନ୍‌ ୨୦ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ,ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ପୈଠ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋନ୍‌ ପାଇପାରିବେ
  • ||
  • ବିଜେଟ୍ ୨୦୨୪-୨୫: ଗୟାରେ ହେବ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟିଆଲ୍ କରିଡ଼ିର, ୧ ହଜାର ଆଇଟିଆଇକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରାଯିବ
  • ||
  • ବିହାର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ପୋଲାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ, ବିହାରରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବିକାଶ
  • ||
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ୪ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||

ଆମେରିକାର ଚାପ ଆଗେ ମୁଣ୍ଡ ନୁଆଁଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହେଁ ଇସ୍ରାଏଲ , ହମାସ କବଳରୁ ବନ୍ଧକଙ୍କ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ରଖିଲା ସର୍ତ୍ତ

ତେଲ ଅଭିଭ୍‌ : ହମାସର ଆକ୍ରମଣରେ ଇସ୍ରାଏଲୀୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବେଞ୍ଜାମିନ୍‌ ନେତନ୍ୟାହୁଙ୍କ ଦୃଢ ଆଭିମୁଖ୍ୟ। ହମାସର ସମୂଳେ ନାଶ ପାଇଁ ପୂରା ଦମ୍‌ରେ ଇସ୍ରାଏଲ। ସେ କାହା କଥା ଶୁଣିବାକୁ ନାରାଜ। ଗାଜାରେ ମାନବୀୟ ଆଧାରରେ ନାଗରିକଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଓ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଯୁଦ୍ଧ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଚାପ ପକାଇଛି ଆମେରିକା। ହେଲେ ଇସ୍ରାଏଲ ଏହି ଚାପ ଆଗରେ ମୁଣ୍ଡ ନୁଆଁଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହେଁ। ଇସ୍ରାଏଲୀୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜୋର ଦେଇ କହିଛନ୍ତି , ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହମାସ ୨୪୦ ବନ୍ଧକଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରି ନାହିଁ, ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅସ୍ଥାୟୀ ସଂଘର୍ଷରେ କୌଣସି ବିରାମ ଲାଗିବ ନାହିଁ।  

ଏହାସହ ମଧ୍ୟ ପଢ଼ନ୍ତୁ :  ଆସିଲା ମ୍ୟୁଜିକ ଫେଷ୍ଟିଭାଲରେ ହମାସ ଆତଙ୍କର ଆଉ ଏକ ଲୋମ ଟାଙ୍କୁରା ଭିଡ଼ିଓ , ଚାରିଆଡ଼େ ବିଛେଇ ହୋଇ ପଡ଼ିଥିବା ମୃତଦେହ ଭାଇରାଲ

ସେପଟେ ଆମେରିକାର ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏଣ୍ଟନି ବ୍ଲିଙ୍କନ ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ୩ୟ ଥର ଇସ୍ରାଏଲ ଯାଇଛନ୍ତି। ସେ ଦକ୍ଷିଣୀ ଇସ୍ରାଏଲରେ ୭ ଅକ୍ଟୋବରରେ ହମାସ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ନୃଶଂସ ହମଲା ପରେ ,ଏହାକୁ ଧ୍ୱଂସବିଧ୍ୱଂସ କରିବାର ଇସ୍ରାଏଲର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପ୍ରତି ନିଜର ସମର୍ଥନକୁ ଦୋହରାଇଛନ୍ତି।

ଏଣ୍ଟନି ବ୍ଲିଙ୍କନ ଗଭୀର ମାନବୀୟ ସଙ୍କଟରୁ ବର୍ତ୍ତିବା ପାଇଁ ଯୁଦ୍ଧ କିଛି ସମୟ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ, ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବାଇଡେନଙ୍କ ଆହ୍ୱାନକୁ ମଧ୍ୟ ଦୋହରାଇଛନ୍ତି। ଇସ୍ରାଏଲର ବୋମାମାଡ଼ ଓ ସ୍ଥଳ ଆକ୍ରମଣର କାରଣରେ ଫିଲିସ୍ତିନରେ ବଢୁଥିବା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଓ ଗୁରୁତର ମାନବୀୟ ସଙ୍କଟକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ହସ୍ପିଟାଲର କହିବା ହେଲା କି, ଇସ୍ରାଏଲୀୟ ଘେରାବନ୍ଦୀ କାରଣରୁ ଔଷଧ ଓ ଇନ୍ଧନର ଅଭାବ ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କ ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ଅଚଳ ହୋଇଯାଇଛି।  

ଆମେରିକା ଶୁକ୍ରବାର କହିଛି କି, ଗାଜାରେ ପାଖାପାଖି ୧୫ ଲକ୍ଷ ଲୋକେ ବା ୭୦ ପ୍ରତିଶତ ନିବାସୀଙ୍କୁ ନିଜର ଘର ଛାଡ଼ି ଯିବାକୁ ପଡ଼ିଛି। ଫିଲିସ୍ତିନୀୟ ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଆମେରିକା ଏଜେନ୍ସିର ଗାଜା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଥମସ୍‌ ହ୍ୱାଇଟ୍ କହିଛନ୍ତି କି , ଗାଜାରେ ପ୍ରତି ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରତିଦିନ ଦୁଇଟି ବ୍ରେଡ୍‌ରେ ବଞ୍ଚିଛନ୍ତି , ଯେଉଁଥିରୁ ଅଧିକାଂଶ ଆମେରିକାର ଭଣ୍ଡାରରେ ଥିବା ଅଟାରୁ ତିଆରି। 

ସେ କହିଛନ୍ତି, ପାନୀୟ ଜଳର ଦାବି ମଧ୍ୟ ବଢୁଛି। ନେତନ୍ୟାହୁଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ପରେ ବ୍ଲିଙ୍କନ କହିଛନ୍ତି କି, ସାହାଯ୍ୟ ପହଞ୍ଚିବାର ଗତି ବଢାଇବା ଓ ବନ୍ଧକଙ୍କର ମୁକ୍ତି ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଯୁଦ୍ଧକୁ କିଛି ସମୟ ରୋକିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି। ହମାସ ପାଖାପାଖି ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ଇସ୍ରାଏଲ ଉପରେ କରିଥିବା ଆକ୍ରମଣ ବେଳେ ଲୋକଙ୍କୁ ବନ୍ଧକ କରିଥିଲା। ନେତନ୍ୟାହୁ କହିଛନ୍ତି କି , ସେ ବ୍ଲିଙ୍କନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି କି, ଯେବେସୁଦ୍ଧା ବନ୍ଧକଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇ ନାହିଁ , ଇସ୍ରାଏଲ ପୂରା ଶକ୍ତିର ସହ ଆଗକୁ ବଢିବ। 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.