ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ଓଡ଼ିଶାର ୨୧ ଅମୃତ ଭାରତ ରେଳ ଷ୍ଟେସନର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ପେଟକୁ ନର୍ସ ଖୁନ୍ଦା ମାରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ, ଚାଲିଗଲା ମା ଓ ଛୁଆଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା ଗଞ୍ଜେଇ ଚକୋଲେଟ୍‌ରେ ଝୁମୁଛି ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ବାଲେଶ୍ୱରରେ ତିଆରି, ଦାଦନଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ହେଉଛି ଚାଲାଣ
  • ||
  • ଓସ୍ତପୁର ହଳଦିଢ଼ିଅ ନିକଟ ଗଛକୁ ପିଟିଲା ବୋଲେରୋ: ୩ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜି ୫-ଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ଅନୁଗୁଳ ଗସ୍ତ, ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି ପ୍ରମାଣପତ୍ର ବଣ୍ଟନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆହୁରି ତିନି ଦିନ ବର୍ଷା: ଉପକୂଳରେ ଅଧିକ ବର୍ଷିବା ସମ୍ଭାବନା, ୨୮ ଯାଏ କୋହଲା ପାଗ
  • ||

ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ଚେଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା : ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ କାମୁଡିଲା ବିରୁଡି, ବେକରେ ଚେଙ୍କ ଦେଲେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା, ୨।୧୨ :  ସଚେତନତା ଅଭାବ ଓ ଅନ୍ଧବିଶ୍ବାସ ପାଇଁ  ଆଦିବାସୀ ବହୁଳ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚେଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ। ସାମାନ୍ୟ କଣ ରୋଗ ହେଲେ ସେଠାରେ  ଡାକ୍ତରଖାନା ଯିବା ପରିବର୍ତେ ଚେଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରିଥାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଖୋଦ ରାଜଧାନୀର ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଚିକିତ୍ସା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଅନ୍ୟକୁ ସଚେତନ  କରିବା ଯାହାର ଦାୟିତ୍ବ ସେ ଏହି ଚିକିତ୍ସା କରିଛନ୍ତି।ବିରୁଡି କାମୁଡିଲା ବୋଲି ଚତୁର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଛୁରୀ ତତାଇ ଚେଙ୍କ ଜଣେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଚେଙ୍କ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।  ଏମିତି ଏକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ବୋଲଗଡ ବ୍ଲକ ଅସରଳା ନୋଡାଲ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ରେ ।   

ଶୁକ୍ରବାର  ଚତୁର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀର ଜଣେ  ଛାତ୍ରୀ  ବିଦ୍ଯାଳୟରେ ସାଙ୍ଗ ପିଲାଙ୍କ  ସହ ଖେଳୁଥିଲେ।  ହଠାତ  ଏକ ବିରୁଡି ତାଙ୍କ କାନ୍ଧକୁ କାମୁଡି ଦେଇଥିଲା  ଯାହା ଫଳରେ ପ୍ରବଳ ବିନ୍ଧା ହୋଇଥିଲା । ସେ ଦିଦିଙ୍କୁ କହିବାରୁ ଦିଦି ତାଙ୍କୁ ମେଡିକାଲ ନେବା ପରିବର୍ତେ ଗ୍ଯାସ ଚୁଲାରେ ଏକ ଛୁରୀକୁ ତତାଇ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ବେକରେ ଚେଙ୍କ ଦେଇଥିଲେ । ଆଉ ଚେଙ୍କ ଦେବା ପରେ ତାହା ଅତ୍ଯଧିକ ପୋଡାଜଳା ହେବା ସହ ଫୋଟକା ହୋଇଯାଉଥିଲା । ଘଟଣା ସଂର୍ପକରେ ବାପା ମା’ଙ୍କୁ ଛାତ୍ରୀ ଜଣଙ୍କ ଜଣାଇଥିଲା।  ।  ସମ୍ପୃକ୍ତ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦୁଢ କାର୍ଯାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ଦବି କରିଛନ୍ତି ଅଭିଭାବକ । ସେପଟେ ଘଟଣା ସଂପର୍କ ସ୍କୁଲ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ କହିଛନ୍ତି ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟିବା ଦୁଖଦୟକ । ସେହିପରି ଚେଙ୍କ ଦେଇଥିବା ସମ୍ପୃକ୍ତ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ମୁଁ କୌଣସି ଉଦେଶ୍ୟ ରଖି ଏପରି କରିନାହିଁ । 

ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ଦେଇଛନ୍ତି । ବୋଲଗଡ ବିଇଓ ଙ୍କୁ ତଦନ୍ତ କରି ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ବିଶ୍ବନାଥ ତରାଇ  ନିଦ୍ଦେର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି।  

ଆହୁରି ପଢନ୍ତୁ : କୋଏଲ ନଦୀରେ ବୁଡିଗଲେ ୨ ନାବାଳକ : ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ନିଖୋଜ

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.