ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ୟୁପିଏସ୍‌ସି ରେଜଲ୍ଟ, ୧୮୦ ଆଇଏଏସ୍., ୨୦୦ ଏଇପିଏସ୍‌, ୩୭ ଆଇଏଫଏସ କୃତ୍ତକାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ଅଦାଲତ ସଂଲଗ୍ନ ଔଷଧ ଦୋକାନରେ ପଶିଲା ବାରାହା
  • ||
  • ଆକାଶରୁ ନିଆଁ ବର୍ଷା, ଦିନ ସାଢ଼େ ୧୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ସବୁ ଉତ୍ତପ୍ତ ସହର ପାଲଟିଲା ବାଲେଶ୍ୱର
  • ||
  • ବାରିପଦା: ପୋଖରୀ ରେ ଗାଧୋଉଥିବା ବେଳେ ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଆସିଲା ବିଜେପି ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା, ୨୧ ବିଧାନସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନା ଘୋଷଣା, ୧୪ ଆସନ ପାଇଁ ଛାଣ୍ଡିନି ଅଙ୍କ
  • ||
  • ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ତଥ୍ୟ ସଂଶୋଧନ, ଶେଷ ସୁଯୋଗ ଆଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ରଥଯାତ୍ରା ଦ୍ୱିତୀୟ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ: ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ, ନେତ୍ରଉତ୍ସବ ଓ ଶ୍ରୀଗୁଣ୍ଡିଚା ଚାଲେଞ୍ଜ ହେବ
  • ||
  • IPL 2024: ଇଡେନ୍‌ରେ କୋଲକାତା-ରାଜସ୍ଥାନ ମୁକାବିଲା, ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ହେବ ଲଢ଼େଇ
  • ||
  • ପବିତ୍ର ଅଶୋକାଷ୍ଟମୀ: ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ରୁକୁଣା ରଥଯାତ୍ର, ମଧ୍ୟାହ୍ନ ସାଢ଼େ ୧୨ଟାରେ ପହଣ୍ଡି, ସାଢ଼େ ୩ଟାରେ ରଥ ଟଣା
  • ||
  • ଆଗକୁ ଭୟାନକ ଅଗ୍ନି ବର୍ଷା, ୪୫ ଛୁଇଁବ ତାପମାତ୍ରା: ସପ୍ତାହ ଯାଏ କମିବନି ତାତି
  • ||

କଂଗ୍ରେସ ଟିକଟ୍‌ ପାଇଁ ୩୭ ଶହ ଆବେଦନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୦/୦୨ : ତେଲେଙ୍ଗାନା ଭଳି ଓଡ଼ିଶାରେ କଂଗ୍ରେସର ଚାହିଦା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ସେଠାରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା କଂଗ୍ରେସ ଶାସନ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଲା ଭଳି ଓଡ଼ିଶାରେ ବି କଂଗ୍ରେସ ଦିନକୁ ଦିନ ଲୋକପ୍ରିୟ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଯାହା କଂଗ୍ରେସ ଟିକଟ ପାଇଁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ବାରି ହୋଇଛି । ଏଭଳି ଯୁକ୍ତି ବାଢୁଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରଭାରୀ ଡ. ଅଜୟ କୁମାର । ପିସିସି ସଭାପତି ଶରତ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ଟିକଟ୍‌ ପାଇଁ ୩୭ଶହରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ୧୪୭ ବିଧାନସଭା ସିଟ୍‌ ପାଇଁ ୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଆବେଦନ ଓ ୨୧ ଲୋକସଭା ପାଇଁ ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆବେଦନ ହୋଇଛି । 

ପ୍ରଦେଶ ନିର୍ବାଚନ କମିଟି ବୈଠକ ପରେ ପିସିସି ସଭାପତି ଶରତ କହିଛନ୍ତି, ରାଜ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ଆଗୁଆ ଟିକଟ୍‌ ଦେବ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରଗମନ୍‌ ଆପ୍‌ରେ ୩୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆବେଦନ ହୋଇଛି । ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଯୋଗ୍ୟତା ନେଇ ପିଇସି କମିଟିରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା । ସଭ୍ୟମାନେ ନିଜ ମତ ଦେଇଥିଲେ । ଜିତିବା ସମ୍ଭାବନାକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦିଆଯାଇ ଟିକେଟ ଦିଆଯିବ । ଛାତ୍ର ଯୁବ ଓ ମହିଳାଙ୍କୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଇ ଟିକେଟ ବଣ୍ଟନ ହେବ । ତେବେ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ କୋର କମିଟି ବୈଠକ ପରେ ସ୍କ୍ରିନିଙ୍ଗ କମିଟିକୁ ତାଲିକା ପଠାଯିବ । ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ତାଲିକା ମାର୍ଚ୍ଚରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ । ୭୦ରୁ ଅଧିକ ସିଟ୍‌ ଘୋଷଣା ହେବ । ଆଜିର ବୈଠକରେ କମିଟିର ୨୩ ଜଣ ସଦସ୍ୟ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ପୂର୍ବତନ ପିସିସି ସଭାପତି ଜୟଦେବ ଜେନା, ପ୍ରସାଦ ହରିଚନ୍ଦନ, ପ୍ରଚାର କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବିଜୟ ପଟ୍ଟନାୟକ, କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଦଳ ନେତା ନରସିଂହ ମିଶ୍ର, ସାଂସଦ ସପ୍ତଗିରି ଉଲାକା ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । 

ବୈଠକ ପରେ ସାଂସଦ ସପ୍ତଗିରି କହିଛନ୍ତି, ପ୍ରଗମନ୍‌ ଆପରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ । ଶୀଘ୍ର ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଆମେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛୁ । ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ଛତିଶଗଡ଼ ନିର୍ବାଚନ ପରିଚାଳନା ନୀତିରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ମୁଁ ମତ ଦେଇଛି । ମୁଁ ମଧ୍ୟ କୋରାପୁଟ ସାଂସଦ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଛି । ଆଶା ଅଛି ଦଳ ମୋତେ ଟିକଟ ଦେବ । ମୁଁ ଲଢ଼ିବି, ଦେଖାଯାଉ ଦଳର ସଭାପତି କି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଉଛନ୍ତି ।

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • General Election 2024
  • Odisha election 2024
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.