ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟର ଉର୍ଦ୍ଦୁ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମାସିକ ପାରିଶ୍ରମିକ ୭,୪୦୦ ରୁ ୧୫,୦୦୦ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ସାଲାଇନ ନଦେବାରୁ ଫାର୍ମାସିଷ୍ଟଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼, ଜଣେ ଅଟକ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଆଗଲପୁର ଅମିନ, ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ
  • ||
  • ଦ୍ୱାରାଶୁଣି ଘାଟିରେ ଖସିଲା ପିଆଜ ବୋଝଇ ଟ୍ରକ,ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • କଟକ: ଶେଷ ହେଲା ଚଳିତ ବର୍ଷର ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା, ଏବେ ରେଜଲ୍ଟକୁ ଅପେକ୍ଷା
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ନବୀନ, ଓ ଶତାଧିକ ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ
  • ||
  • କଟକ-ବାରବାଟୀ ନିର୍ବାଚନୀ ଅନିୟମିତତା ମାମଲା, ମହମ୍ମଦ ମୋକିମଙ୍କ ନିର୍ବାଚନକୁ ଅସିଦ୍ଧ ଘୋଷଣା କଲେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁଁ ଚିଲିକାରେ ପୁଣି ଫସିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗା, ଦୀର୍ଘ ଏକଘଣ୍ଟା ପରେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲେ ୩୦ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ଦେବେ ୧୯,୬୦୦ କୋଟିର ପ୍ରକଳ୍ପ ଭେଟି
  • ||
  • ପୁଲିସକୁ ଢେଲାମାରି ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ଅଭିଯୋଗ: ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ପାକା ଗିରଫ, ଭାଇ ଫେରାର
  • ||
  • ଆଜି ସରିବ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷା: ଭାଇରାଲ୍‌ ଓ ଲିକ୍‌ ଗୁଜବର ଘଟୁନି ଅନ୍ତ, କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ୍‌ରେ ବୋର୍ଡ ଏତଲାର ଫଳ ଶୂନ୍ୟ
  • ||
  • WPL-2024: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ, ଗୁଜରାଟକୁ ୨୫ରନ୍‌ରେ ହରାଇଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡିରେ ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ କେନାଲରେ ୨୦ ଫୁଟ୍‌ର ଘାଇ, ଦେପୁରରେ କୃତ୍ରିମ ବନ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଦଳିବ ପାଣିପାଗ ମିଜାଜ: ଆଜିଠୁ କମିବ ତାତି, ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ପୁଣି ସରଗରମ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତି ! ନଓ୍ବାବ ମଲିକଙ୍କୁ ମେଣ୍ଟରେ ସାମିଲ ସପକ୍ଷରେ ନାହାନ୍ତି ଫଡ଼ନାଭିସ

Image Courtesy: abplive

ମୁମ୍ବାଇ: ମହରାଷ୍ଟ୍ରର ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ନଓ୍ବାବ ମଲିକ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଜିତ ପାଓ୍ବାରଙ୍କ ନେତୃତ୍ବାଧୀନ ରାଷ୍ଟ୍ରବାଦୀ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟି (ଏନସିପି)ରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତି ସରଗରମ ହୋଇଛି ।  ଏହା ଉପରେ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡ଼ନଭିସ ଏହାକୁ ନେଇ ଆପତ୍ତି ଉଠାଇଛନ୍ତି । ସେ ଅଜତି ପାଓ୍ବାରଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖି ନଓ୍ବାବ ମଲିକଙ୍କୁ ମେଣ୍ଟରେ ସାମିଲ କରିବା ଠିକ ହେବ ନାହିଁ ବୋଲି ପଡ଼ନାଭିସ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଦେବେନ୍ଦ୍ର ପଡ଼ନାଭିସ ଏହି ଚିଠିକୁ ନିଜ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପେଜରେ ମଧ୍ୟରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ।

ଚିଠିରେ ପଡ଼ପାଭିସ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ନଓ୍ବାବ ମଲିକଙ୍କୁ ମେଣ୍ଟରେ ସାମିଲ କରିବା ଠିକ୍‌ ନୁହେଁ । ତାଙ୍କ ଉପରେ ଯେଉଁଭଳି ଅଭିଯୋଗ ରହିଛି ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କୁ ମେଣ୍ଟରେ ସାମିଲ କରିବା ଉଚିତ ହେବ ନାହିଁ ବୋଲି ମୁଁ ଭାବୁଛି । ସତ୍ତା ଆସେ ଯାଏ ହେଲେ ଦେଶ ମହତ୍ତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ।’ ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆଜି ନଓ୍ବାବ ମଲିକ ବିଧାନ ମଣ୍ଡଳ ଆସିଲେ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଭାଗ ନେଲେ । ବିଧାନସଭା ସଦସ୍ୟ ହୋଇଥିବାରୁ ଏହା ତାଙ୍କର ଅଧିକାର । ଏପରିକି ତାଙ୍କ ସହ ମୋର କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଶତ୍ରୁତା ନାହିଁ ବୋଲି ପଡ଼ନାଭିସ କହିଛନ୍ତି ।

ସେପଟେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଯେଉଁ ସବୁ ଅଭିଯୋଗ ରହିଛି ଏହାକୁ ଦେଖିଲେ ତାଙ୍କୁ ମେଣ୍ଟରେ ସାମିଲ କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ । ତାଙ୍କ ଉପରେ ଲାଗିଥିବା ଅଭଯୋଗ ଯଦି ଭୁଲ ପ୍ରମାଣିତ ହୁଏ ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଆମେ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇ ପାରିବ ବୋଲି ଫଡ଼ନାଭିସ କହିଛନ୍ତି । ତେବେ ନଓ୍ବାବ ମଲିକ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷ ସାବ୍ୟସ୍ତ ନହେବା ଯାଏଁ ତାଙ୍କୁ ମହାମେଣ୍ଟରେ ସାମିଲ କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ବୋଲି ଫଡ଼ନାଭିସ କହିଛନ୍ତି । ଏହା ସହ ଅଜିତ ପାଓ୍ବାରଙ୍କୁ ଏହା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ସେ ଅନୁରୋଧ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ।

 ଫେବୃଆରି ୨୦୨୨ରୁ ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୨୩ ଯାଏଁ ଜେଲରେ ଥିଲେ ନଓ୍ବାବ ମଲିକ । ଏବେ ସେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟା ଆଧାରରେ ଜାମିନରେ ଅଛନ୍ତି । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଅଜିତ ପାଓ୍ବାର କହିଥିଲେ ଯେ, ସେ ମଲିକଙ୍କୁ ଫୋନ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ନାଗପୁରକୁ ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ ।ସେ ଆହୁରି କହିଥିଲେ ଯେ, ନଓ୍ବାବ ମଲିକ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ସେ ସକ୍ଷମ ।

ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ମଲିକ ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ନାଗପୁରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ସେ ଅଜିତ ପାଓ୍ବାରଙ୍କ ଗୋଷ୍ଠୀର ନେତାଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିଥିଲା । ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ଆଜି ନଓ୍ବାବ ମଲିକଙ୍କୁ ଶାସକ ଦଳ ବିଧାୟକଙ୍କ ପଛରେ ବସିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ନଓ୍ବାବ ମଲିକ ଅଜିତଙ୍କ ଗୋଷ୍ଠୀରେ ସାମିଲ ହେଲେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଥିଲା । ହେଲେ ଏହା ଉପରେ ଶରଦ ପାଓ୍ବାରଙ୍କ ଗୋଷ୍ଠୀ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେବାକୁ ମନାକରି ଦେଇଛି । ଏହା ସହ ନଓ୍ବାବ ମଲିକ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ହୋଇଥିବାରୁ ସେ ଭାବିଚିନ୍ତି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିବେ ବୋଲି ଶରଦ ପାଓ୍ବାରଙ୍କ ନେତୃତ୍ବାଧୀନ ଏନସିପି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.