ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଚୋରା କାଠ ଚାଲାଣ ବେଳେ ମାଡ଼ି ବସିଲା ବନ ବିଭାଗ, ୭ ଟ୍ରିପରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ କାଠ ଜବତ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ କେନାଲରେ ଭାସିଗଲେ ନାବାଳକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୨୭ରେ ବସିବ ନୀତି ଆୟୋଗ ବୈଠକ, ଯୋଗଦେବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ପାର୍ବଣ ପୂର୍ବରୁ ଗର୍ଜିଛି ପୁଲିସର ବନ୍ଧୁକ: ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ମଙ୍ଗୁ ଆହତ

କଟକ,୧୬/୦୯: ପାର୍ବଣ ପୂର୍ବରୁ ପୁଲିସର ବନ୍ଧୁକ ଗର୍ଜିଛି । କଟକ ପୁଲିସର ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ ଶୁକ୍ରବାର ଭାଣପୁରର ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ମଙ୍ଗୁ ଓରଫ ମନୋଜ ମହାରଣା ଆହତ ହୋଇଛି । ତା’ ବାମ ଗୋଡ଼ ଜଙ୍ଘ ତଳେ ଗୁଳି ବାଜିଛି । ଆହତ ମଙ୍ଗୁକୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଏସ୍‌ସିବି ମେଡ଼ିକାଲ୍‌ କାଜୁଆଲ୍‌ଟିରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର୍‌ ସ୍ଥଳରୁ ମଙ୍ଗୁର ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୋଟିଏ ରାଉଣ୍ଡ୍‌ ଗୁଳି ଜବତ ହୋଇଛି ।

ଗତ ୬ ତାରିଖ ଦିନ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମଙ୍ଗୁ ନିଜର କେତେଜଣ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ସହ ମିଶି କନ୍ଦରପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମତ୍ତଗଜପୁର ରେଳ ଫାଟକ ପାଖରେ ଗୁଳି ଫୁଟାଇ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କଠାରୁ ଲୁଟ୍‌ପାଟ୍‌ କରିଥିଲା । ଘଟଣା ପରଠୁ ପୁଲିସ ମଙ୍ଗୁକୁ ଖୋଜୁଥିଲା । ଶୁକ୍ରବାର ତାକୁ ସଦର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଧରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କଲା ବେଳେ ସେ ପୁଲିସ ଉପରକୁ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲା । ସେହି ସମୟରେ ପୁଲିସର ପାଲଟା ଗୁଳିରେ ମଙ୍ଗୁ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଏଡିସିପି ଅନୀଲ ମିଶ୍ର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ମଙ୍ଗୁ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସଦର ଥାନା ପୁଲିସ ଦ୍ୱାରା ଥରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରର ଶିକାର ହୋଇଥିଲା । ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ସେ ପୁଲିସ ଗୁଳି ଖାଇଛି । 

ମଙ୍ଗୁ ଶୁକ୍ରବାର ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଉତ୍ତମାପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ବାଇକ୍‌ ନେଇ ଯାଉଥିବା ସଂପର୍କରେ କଟକ ପୁଲିସକୁ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା । ଏହା ପରେ କନ୍ଦରପୁର ଥାନା ଓ ସ୍ପେସାଲ୍‌ ସ୍କ୍ୱାଡ୍‌ ପୁଲିସର ଏକ ମିଳିତ ଟିମ୍‌ ତାକୁ ପିଛା କରିଥିଲା । ଉତ୍ତମାପୁର ତୋଟା ପାଖରେ ପୁଲିସ ଟିମ୍‌ ତାକୁ ଅଟକାଇବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲା । ମାତ୍ର ସେ ଖସିଯିବା ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ରାଉଣ୍ଡ୍‌ ଗୁଳି ପୁଲିସ ଟିମ୍‌ ଉପରକୁ ଚଳାଇଥିଲା । ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ କନ୍ଦରପୁର ଥାନା ଅଧିକାରୀ ବିପିନ ହୋତା ଏକ ରାଉଣ୍ଡ୍‌ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ ଯାହାକି ମଙ୍ଗୁର ଗୋଡ଼ରେ ବାଜିଥିଲା । ଏହାପରେ ସେ ତଳେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲା । ପୁଲିସ ଟିମ୍‌ ତୁରନ୍ତ ମଙ୍ଗୁକୁ କାବୁ କରିନେଇଥିଲା । ଗୋଡ଼ରେ ଗୁଳି ମାଡ଼ ହୋଇଥିବାରୁ ତାକୁ ଏସ୍‌ସିବି ମେଡ଼ିକାଲ୍‌ କାଜୁଆଲ୍‌ଟି ଅଣାଯାଇ ସେଠାରେ ତାର ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ରହିଛି । ମଙ୍ଗୁ ହେଉଛି ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌ଷ୍ଟର କନ୍ଦରପୁର ନିକଟ ନିମେଇସାପୁରର ପ୍ରଶାନ୍ତ ଦାସ ଓରଫ ତପୁର ସହଯୋଗୀ । ତା’ ନାଁରେ ପୂର୍ବରୁ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ସଙ୍ଗିନ ମାମଲା ରହିଛି । ଗତ ୬ ତାରିଖ ଦିନ ସ୍ଥାନୀୟ ହାଟସାହିର ବ୍ୟବସାୟୀ ବିକାଶ ଚନ୍ଦ୍ର ପାତ୍ରଙ୍କଠାରୁ ୪ ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଲୁଟ୍‌ପାଟ୍‌ କରିଥିଲେ । ଏଥିରେ ମଙ୍ଗୁ ଓ ଅନ୍ୟ ତିନି ଜଣ ପେସାଦାର ଅପରାଧୀ ସାମିଲ ଥିଲେ । 

ଅଖିଳେଶ୍ୱର ସିଂହ କଟକ ଡିସିପି ଥିବା ବେଳେ ମଙ୍ଗୁକୁ ସଦର ଥାନା ପୁଲିସ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର କରିଥିଲା । ପ୍ରତାପନଗରୀ ଧାକୁଲେଇ ମନ୍ଦିର ପାଖରେ ହୋଲି ଖେଳ ସାରି କିଛି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ସେଠାରେ ହଠାତ୍‌ ବଚସା ହେବାରୁ ମଙ୍ଗୁ ଓ ତପୁ ପ୍ରତାପନଗରୀର ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼ କରିଥିଲେ । ଏହି ଘଟଣା ପରେ ପୁଲିସ ଟିମ୍‌ ମଙ୍ଗୁ ଓ ତପୁକୁ ଧରିବା ସମୟରେ ସେତେବେଳେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର କରିଥିଲେ ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.