ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୧୯ରେ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକ, ଅଧକ୍ଷତା କରିବେ ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଦାର୍ଜିଲିଂରେ ଭୟଙ୍କର ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ଟ୍ରେନ୍‌କୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲ ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍, ୮ ଯାତ୍ରୀ ମୃତ, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ରଜ ଉତ୍ସବରେ ଅଘଟଣ।ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି ରେ ୯ ଗୁରୁତର ,୨ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ରାଜେନ୍ଦ୍ରାଭିଷେକ ନୀତି, ମଙ୍ଗଳବାର ଋକ୍ମିଣୀ ବିବାହ ଉତ୍ସବ
  • ||
  • ସରିଲା ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଛୁଟି, କାଲିଠୁ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ: ଶିକ୍ଷକ ଆସି କରିବେ ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା
  • ||
  • ନୂଆପଡା ଲଛିପୁର ଛକରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର୍କୁ ପିଟିଲା କାର, ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୪ ଜୀବନ
  • ||
  • ନାକେଦମ୍‌ କଲାଣି ଭୀଷଣ ତାତି ସାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳୁଗୁଳି: ଆଗଉନି ମୌସୁମୀ, ବର୍ଷା ଗାଏବ
  • ||

ସିଙ୍ଗାପୁର ପରେ ଭାରତରେ କରୋନା ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟର ପ୍ରବେଶ, ୩୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ...

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ – ସିଙ୍ଗାପୁରରେ କରୋନାର ଆତଙ୍କ। ଏହାର ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟ କେପି .୨ ଓ କେପି.୧ ଖୁବ୍ ଜୋରରେ ନିଜର ପାଦ ପ୍ରସାରିତ କରୁଛନ୍ତି। ଚିନ୍ତାର କଥା ଏହା କି, ଏହି ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଏବେ ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରବେଶ କରି ସାରିଛି। ଅଫିସିଆଲି ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଭାରତରେ କୋଭିଡ-୧୯ର ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟ କେପି.୨ର ୨୯୦ ମାମଲା ଓ କେପି.୧ର ୩୪ ଟି ମାମଲାର ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି। ହେଲେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସହ ଜଡ଼ିତ ଏକ ସୂତ୍ର ନ୍ୟୁଜ୍‌ ଏଜେନ୍ସି ପିଟିଆଇକୁ କହିଛି ଯେ, ଏସବୁ ଜେଏନ-୧ର ସବ୍‌ ଭାରିଆଣ୍ଟ। ଏହା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁବ୍‌ ଘାତକ ନୁହେଁ । ଏଥିପାଇଁ ଚିନ୍ତା କରିବାର କୌଣସି କାରଣ ନାହିଁ। 

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସହ ଜଡ଼ିତ ସୂତ୍ର ଆହୁରି କହିଛି - ଏବେସୁଦ୍ଧା କୌଣସି ରୋଗୀଙ୍କ ଠାରେ ଗୁରୁତର ଲକ୍ଷଣ ଦେଖା ଯାଇ ନାହିଁ। ହସ୍ପିଟାଲ ଗୁଡିକରୁ ଏହି ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟରେ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସାମ୍ପଲ ନିଆ ଯାଇଛି, ଯାହାର ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଭାରତରେ କରୋନା ମାମଲା ଉପରେ ନିରୀକ୍ଷଣ କରୁଥିବା ଇଣ୍ଡିଆନ ସାର୍ସ କୋଭ-୨ ଜିନୋମିକ୍ସ କନ୍ସୋର୍ଟିୟମ୍‌ର ଡାଟାରୁ ଏହି କଥାର ଖୁଲାସା ହୋଇଛି। ଡାଟା ଅନୁସାରେ, ଭାରତରେ ଏହି ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟ କେପି.୧ର ମୋଟ ୩୪ଟି ମାମଲା ଏବେସୁଦ୍ଧା ମିଳିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ୨୩ଟି ମାମଲାର ସ୍ପଷ୍ଟ କେବଳ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ କରାଯାଇଛି।   

ଅନ୍ୟପଟେ କେପି.୧ର ଏକ ମାମଲା ଗୋଆ , ଦୁଇଟି ମାମଲା ଗୁଜରାଟରେ, ୪ଟି ମାମଲା ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ , ଦୁଇଟି ମାମଲା ରାଜସ୍ଥାନ ଓ ଗୋଟିଏ ମାମଲାର ପରିଚୟ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ କରାଯାଇଛି।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.