ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମଲାଲାଙ୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟତିଳକ, ଦିବ୍ୟ ରୂପ ଦେଖି ଭକ୍ତିରେ ବିଭୋର ହେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ଦିନ ସାଢେ ୧୧ଟାରେ ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଛୁଇଁଲା ତାପମାତ୍ରା, ବାଲେଶ୍ଵରରେ ସର୍ବାଧିକ ରେକର୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ ଯୋଗୁଁ ୩ ଦିନ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି
  • ||
  • ମୁମ୍ୱାଇ: ଶୋଇବା ଅଧିକାର ମୌଳିକ ଆବଶ୍ୟକତା, ରାତି ଅଧରେ ଜେରା କରିବାରୁ ଇଡିକୁ ହାଇକୋର୍ଟ ନୋଟିସ୍‌
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ: ୧୬୭ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଙ୍ଗିନ ମାମଲା, କଂଗ୍ରେସର ଭେଙ୍କଟରମଣ ସବୁଠୁ ଧନୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପିସିସି ପ୍ରଚାର କମିଟି ବୈଠକ, ୨୮ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ଓ ଗୁଜୁରାଟ ମଧ୍ୟରେ ଟକ୍କର, ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ହେବ ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦୁବାଇରେ ବର୍ଷାର ପ୍ରକୋପ, ଚାରିଆଡେ ଖାଲି ପାଣି ପାଣି, ଓମାନରେ ଚାଲିଗଲା ୧୮ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅସହ୍ୟ ତାତି ଓ ଗୁଳୁଗୁଳିରେ ସିଝୁଛି ରାଜ୍ୟ, ୪ ଦିନ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ, ୧୮ ଓ ୧୯ରେ ୪୫ ଡିଗ୍ରୀ ଛୁଇଁବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ପବିତ୍ର ରାମନବମୀ, ପ୍ରାଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପରେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ପ୍ରଥମ ରାମନବମୀ, ଆସିବେ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||

ବିଜେଡିରୁ ଛାଡ଼ିଲେ ଅମରେନ୍ଦ୍ର ଦାସ, ସୁପ୍ରିମୋଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଇଲେ ଇସ୍ତଫାପତ୍ର

ଜଗତସିଂହପୁର,୦୪/୦୪: ଟିକେଟରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବା ପରେ ଦଳର ପ୍ରାଥମିକ ସଦସ୍ୟ ପଦରୁ ରାତିରେ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ଜିଲ୍ଲା ବିଜେଡି ସଭାପତି ଅମରେନ୍ଦ୍ର ଦାସ । ଏହି ମର୍ମରେ ସେ ଦଳ ସୁପ୍ରିମୋ ତଥା ବିଜେଡି ସଭାପତି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନିକଟକୁ  ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫାପତ୍ର ପଠାଇବା ସହିତ ଆଗାମୀ ସାଧାରଣ  ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବାକୁ ମଧ୍ୟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ।  

ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ବିଷ୍ଣୁ ଦାସଙ୍କୁ ଆଦର୍ଶ ଭାବେ  ଗ୍ରହଣ କରି ଅଣକଂଗ୍ରେସ ରାଜୀନୀତିରେ ଛାତ୍ରାବସ୍ଥାରୁ  ସେ ସକ୍ରିୟ ରହିଥିଲେ । ବହୁବାର ଏସ୍‌ଭିଏମ୍‌ କଲେଜ  ଛାତ୍ର ସଂସଦ ନିର୍ବାଚନରେ ଦଳ ସମର୍ଥିତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମାନଙ୍କୁ ବିଜୟର ମୁକୁଟ ପିନ୍ଧାଇଥିଲେ ।  ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ଅମଳରେ ଅର୍ଥାତ ୨୦୧୯ରେ ସେ ନିଜେ ଜଗତସିଂହପୁରରୁ ଦଳ ଟିକଟରେ  ବିଧାୟକ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବାକୁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଥିଲେ । ତେବେ ଦଳ ବିଧାୟକ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର  ମୁଦୁଲିଙ୍କୁ ଟିକଟ ଦେବାରୁ ବିବାଦର ସୂତ୍ରପାତ ହୋଇଥିଲା । ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ପ୍ରଶାନ୍ତ  ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇ ହାତ ମିଳାଇଥିଲେ ଏବଂ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେତା ହୋଇଥିଲେ । ଜିତିବା ପରେ କିନ୍ତୁ ପ୍ରଶାନ୍ତ ରାଜନୀତିର ଗୋଟି ଚଳାଇ ଅମରେନ୍ଦ୍ରଙ୍କଠାରୁ ଦୂରତା ରକ୍ଷା  କରିଥିଲେ । 

ଅବଶ୍ୟ ଦଳ ଅମରେନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ ଟିକଟ ଦେଇନଥିଲେ ବି ଥଇଥାନ ପାଇଁ କାଜୁ  ଉନ୍ନୟନ ନିଗମ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଚୌକିରେ ବସାଇଥିଲା । ଏହା ସହ ଜିଲ୍ଲା ବିଜେଡି ସଭାପତି  ଭଳି ଗୁରୁଦାୟିତ୍ୱ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲା । ପରେ ସଭାପତି ପଦରୁ ତାଙ୍କୁ ଅନ୍ତର କରାଯାଇ  ପ୍ରଶାନ୍ତଙ୍କ କାନ୍ଧରେ ଏହି ଦାୟିତ୍ୱ ନ୍ୟସ୍ତ କରିଥିଲା ଦଳ । ଏବେ ଏହି ଦାୟିତ୍ୱ ରବି ନାରାୟଣ  ଜେନାଙ୍କ ଉପରେ ନ୍ୟସ୍ତ କରାଯାଇଛି । ଏପଟେ ନିଗମ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦରୁ ଦାୟିତ୍ୱମୁକ୍ତ ହେବା  ପରେ ବି ଅମରେନ୍ଦ୍ର ଦଳୀୟ ସଂଗଠନକୁ ସୁଦୃଢ଼ କରିବା ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ ।  କିଛି ଦିନ ତଳେ ସହରରେ ଏକ ବିଶାଳ ପଦଯାତ୍ରା ପରି ନିଜ ପତିଆରା ଦେଖାଇଥିଲେ ।  ତଥାପି ଦଳ ଏଥର ବି ତାଙ୍କୁ ଟିକଟରୁ ବଞ୍ଚିତ କରିବାରୁ ସେ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.