ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଆମେରିକା ବନାମ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବାତିଲ, ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପରୁ ପାକିସ୍ତାନ ଆଉଟ୍
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଟେଲର ଦୋକାନରେ ପଶି ମା’ ଝିଅଙ୍କୁ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ହଟିବ ବ୍ରିଟିଶ ଆଇନ୍ , ଲାଗୁ ହେବ ଭାରତୀୟ ନିୟମ, ଜୁଲାଇରୁ ଲାଗୁ ହେବ ନୂଆ ପୁଲିସ ଆଇନ
  • ||
  • ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ୨୦୨୪: ଫ୍ଲୋରିଡାରେ ବନ୍ୟା, ୟୁଏସ୍‌ଏ-ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବାତିଲ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ: ପ୍ରଥମରୁ ଦିଆଯିବ ମଧ୍ୟାହ୍ନଭୋଜନ, ରୋଷେଇ ପୂର୍ବରୁ ସାମଗ୍ରୀ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ପାଞ୍ଚ ଦେବ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଏକତ୍ର ପନ୍ତି ଅର୍ପଣ ସମ୍ପନ୍ନ, ଦଣ୍ଡାରେ ଲାଗିଲା ଆଗ-ପଛ ମୁହାଁଟ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ ରାସ୍ତାରେ ଓଲଟିଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୨ ମୃତ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ୱାଇଁ ଅସ୍ଥାୟୀ ବାଚସ୍ପତି: ୧୮ ଓ ୧୯ରେ ବିଧାୟକଙ୍କ ଶପଥ ଉତ୍ସବ, ୨୦ରେ ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାର ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ନୀତି ସବ୍‌କମିଟି ଓ ଛତିଶା ନିଯୋଗ ବୈଠକ, ସ୍ନାନଯାତ୍ରା ନୀତି ନିର୍ଘଣ୍ଟକୁ ମିଳିବ ଅନୁମୋଦନ
  • ||
  • ରଜ ମଉଜକୁ ଫିକା କରିଦେବ ଗୁଳୁଗୁଳି, ଆସନ୍ତା ୨ ଦିନ ଯାଏ ତାତିରୁ ନାହିଁ ନିସ୍ତାର
  • ||

ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ- ସିକ୍ମିମରେ ଭୋଟ ଗଣତି ଆରମ୍ଭ ; ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ୨୫ସିଟରେ ବିଜେପି ଚାଲିଛି ଆଗରେ, ସିକ୍କିମରେ ଏସକେଏମ୍ ଆଗରେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨/୬ :  ଦେଶରେ ଚାଲିଥିବା ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ଶେଷ ହୋଇଛି । ୭ମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ନିର୍ବାଚନ ଜୁନ ୧ରେ ଶେଷ ହୋଇଛି । ଆସନ୍ତା ଜୁନ୍ ୪ତାରିଖରେ ଏହାର ଫଳାଫଳ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆଜି ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ- ସିକ୍ମିମରେ ଭୋଟ ଗଣତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । 

ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ବିଧାନସଭା ୨୦୨୪ର ଫଳାଫଳ ଲାଗି ଗଣନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି।   ଟ୍ରେଣ୍ଡ୍ସ ଆସୁଛି କି ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ବହୁମତ ଆଡ଼କୁ ଗତି କରୁଛି । ସୁବେର ୬୦ସିଟରୁ ୫୦ସିଟରେ ହେଉଥିବା ଭୋଟିଂର ଗଣତିରେ ବିଜେପି ପ୍ରାୟ ୨୫ସିଟରେ ଆଗରେ ଚାଲୁଛି । ଯାହାକି ଏନପିଇପି ୯ସିଟରେ, ପିପିଏ ୩ସିଟରେ , ଏନସିପି ଦୁଇ ସିଟରେ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ସିଟରେ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଟ୍ରେଣ୍ଡ୍ସରେ କଂଗ୍ରେସ ନିରାଶ ରହିଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି । ସେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ସିଟରେ ଆଗରେ ଅଛି । ସୁବେର ୧୦ସିଟରେ ବିଜେପି ବିନା କୌଣସି ଚିନ୍ତାରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରି ସାରିଛି ।

ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଅରୁଣାଚଳପ୍ରଦେଶର ୬୦ସିଟରେ ୧୯ଏପ୍ରିଲରେ ଭୋଟିଂର ପ୍ରକ୍ରିୟା ପୂରା ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରଥମେ ଅରୁଣାଚଳପ୍ରଦେଶରେ ହୋଇଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ମତଗଣନା ୪ଜୁନରେ ହେବାରେ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ପ‌ରେ ଏହାକୁ ସଂଶୋଧନ କରିଦିଆଯାଇଥିଲା କାରଣ ତାଙ୍କ ବିଧାନସଭାର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ୨ଜୁନରେ ଶେଷ ହେଉଛି । ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ କହିଥିଲେ କି ଭୋଟିଂର ଗଣନା ୨ଜୁନରେ ହେବ କାରଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଧାନସଭାର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ପୂରା ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫଳାଫଳ ଆସିଯିବ । ବିଜେପି ଅରୁଣାଚଳପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭାର ସବୁ ୬୦ସିଟରେ ନିଜ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେଇଥିବାବେଳେ କଂଗ୍ରେସ କେବଳ ୩୪ସିଟରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଥିଲା ।

ଅନ୍ୟପଟେ ସିକ୍କିମ‌ରେ ଭୋଟ ଗଣନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ଆସୁଥିବା ଟ୍ରେଣ୍ଡ୍ସରେ ସରକାରରେ ଥିବା ସିକ୍କିମ କ୍ରାନ୍ତିକାରୀ ମୋର୍ଚ୍ଚା(ଏସକେଏମ୍) ବହୁମତ ସଂଖ୍ୟା ପାର୍ କରି ନେଇଛି । ସିକ୍କିମ ବିଧାନସଭାର ପ୍ରାୟ ୩୨ସିଟରେ ଚାଲିଛି ଗଣନା । ଯାହାକି ବହୁମତ ସଂଖ୍ୟା ୧୭ଅଛି । ଟ୍ରେଣ୍ଡ୍ସରେ ଏସକେଏମ ୩୧ସିଟରେ ଆଗ‌ରେ ଚାଲୁଛି । ବିପକ୍ଷ ସିକ୍କିମ ଡେମୋକ୍ରେଟିକ ଫ୍ରଣ୍ଟ(ଏସଡିଏଫ) ଗୋଟିଏ ସିଟରେ ଆଗରେ ଚାଲୁଛି । ବିଜେପି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖାତା ଖୋଲି ପାରି ନାହାନ୍ତି । ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଆଜି ସକାଳ ୬ଟାରୁ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ୬ଜିଲ୍ଲାର ୬ଟି ସ୍ଥାନରେ ଭୋଟିର ଗଣତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.