ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖଣ୍ଡପଡ଼ା: ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ପଞ୍ଚମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ
  • ||
  • ଯଜ୍ଞର ପ୍ରସାଦ ଖାଇ ୫୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଲୋକ ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି, ଖଲ୍ଲିକୋଟ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଶନିବାରଠୁ ପିଜି ନାମଲେଖା ଆବେଦନ, ୨୭ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ: ଜୁନ୍‌ ୨୨ରେ ଆଡମିଟ୍‌ କାର୍ଡ, ଜୁଲାଇ ୩ରୁ ୧୪ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା-ନିମାପଡ଼ା ରାସ୍ତାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଖୁଣ୍ଟକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ନିର୍ମାଣସ୍ଥଳରେ ମୁଗୁର ଓ ନିହଣ ଶବ୍ଦର କମ୍ପନ, ଚାଲିଛି ତୁମ୍ବରେ ବିନ୍ଧ ଖୋଦେଇ
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ମାରାଥନ୍‌ ପ୍ରଚାର: ଆଜି ଅଶ୍ୱିନୀ, ହେମାମାଳିନୀ ଓ ତୋମାରଙ୍କ କରିବେ ପ୍ରଚାର, ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର, ଭୂପେନ୍ଦ୍ର, ଅନୁଭବ, ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ବି ବୁଲିବେ
  • ||
  • ହରିୟାଣାରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ନିଆଁ ଲାଗି ୮ ମୃତ, ୨୪ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଥମିବ ୫ମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର, ସୋମବାର ୪୯ ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଭୋଟିଂ
  • ||
  • IPL 2024: ଚିନ୍ନାସ୍ୱାମୀରେ ଆରସିବିକୁ ଭେଟିବ ସିଏସ୍‌କେ, ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ ପାଇଁ ଶେଷ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତିି, ୨୦ରୁ କଲବଲ କରିବ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ: ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

ସନ୍ଥଙ୍କ ଉପରେ ଆପତ୍ତିଜନକ ଟିପ୍ପଣୀ ମାମଲାରେ ଗୁରମିତ ରାମ ରହିମଙ୍କୁ ଆଶ୍ବସ୍ତି

Image Courtesy: tv9hindi

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆତ୍ମଘୋଷିତ ବାବା ଏବଂ ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀ ଗୁରମିତ ରାମ ରହିମ ସିଂହଙ୍କୁ ଆଶ୍ବସ୍ତି ମିଳିଛି । ଗୁରୁ ରବିଦାସ ଏବଂ ସନ୍ଥ କବୀର ଜୀଙ୍କ ଉପରେ ଆପତ୍ତିଜନକ ଟିପ୍ପଣୀ ମାମଲାରେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟକୁ ସଠିକ ବୋଲି ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ । ଗୁରମିତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦାୟର ହୋଇଥିବା ପଞ୍ଜାବ ସରକାରଙ୍କ ଆବେଦନ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଖାରଜ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ୨୦୧୬ରେ ରାମ ରହିମ ନିଜର ଅନୁଗାମୀଙ୍କୁ ପ୍ରବଚନ ଦେଇଥିଲେ।  ଏହା ପରେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା ଯେ, ସେ ଗୁରୁ ରବିଦାସ ଏବଂ ସନ୍ତ କବୀର ଜୀଙ୍କ ଉପରେ ଆପତ୍ତିଜନକ ଟିପ୍ପଣୀ ଦେଇଥିଲେ ।  ଏହି ମାମଲା ହାଇକୋର୍ଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ଆଉ କୋର୍ଟ ଏଫଆଇଆର ରଦ୍ଦ କରିବାକୁ ନେଇ ରାୟ ଶୁଣାଇଥିଲେ ।

ଆତ୍ମଘୋଷିତ ବାବା ରାମ ରହିମଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ୨୦୧୭ରେ କୋର୍ଟ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ନିଜ ଆଶ୍ରମରେ ଏକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ୨୦୨୧ରେ ତାଙ୍କୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ ହୋଇଥିଲା ।  ତାପରେ ସେ ଅନେକ ଥର ପାରୋଲରେ ଜେଲରୁ ବାହାରକୁ ଆସିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ପରୋଲ ମିଳିବା ବିରୋଧରେ ପଞ୍ଜାବ ହରିୟାଣା କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ   କରିଥିଲା ଶିରୋମଣୀ ଗୁରୁଦ୍ବାରା ପ୍ରବନ୍ଧକ କମିଟି । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଫେବୃଆରିରେ କୋର୍ଟ ରାମ ରହିମଙ୍କୁ ଝଟକା ଦେଇଥିଲେ । 

କୋର୍ଟଙ୍କ ବିନା ଅନୁମତିରେ ଗୁରମିତଙ୍କୁ ପାରୋଲ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି କୋର୍ଟ କହିଥିଲେ । ଏହା ସହ ରାମ ରହିମଙ୍କ ଭଳି ଆଉ କାହାକୁ ଏଭଳି ପାରୋଲ୍‌ ମିଳିଛି ବୋଲି ପଞ୍ଜାବ ସରକାରଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ପ୍ରଶ୍ନ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । ରାମ ରହିମଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ଥର ୨୪ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୨୦ରେ ପାରୋଲ ମିଳିଥିଲା । ଦ୍ବିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ୨୧ ମେ ୨୦୨୧ରେ ପାରୋଲରେ ଜେଲରୁ ବାହାରକୁ ଆସିଥିଲେ ରାମ ରହିମ । ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ୭ ଫେବୃଆରୀ ୨୦୨୨, ଜୁନ୍ ୨୦୨୨ ଏବଂ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୨୨ରେ ପାରୋଲ ମିଳିଥିଲା । ଏହି କ୍ରମରେ ଦଶମ ଥର ପାଇଁ ୧୯ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୨୪ରେ ପାରୋଲ ପାଇଥିଲେ ଗୁରମିତ ରାମ ରହିମ । 

  • Supreme Court
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.