ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୧୯ରେ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକ, ଅଧକ୍ଷତା କରିବେ ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଦାର୍ଜିଲିଂରେ ଭୟଙ୍କର ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ଟ୍ରେନ୍‌କୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲ ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍, ୮ ଯାତ୍ରୀ ମୃତ, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ରଜ ଉତ୍ସବରେ ଅଘଟଣ।ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି ରେ ୯ ଗୁରୁତର ,୨ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ରାଜେନ୍ଦ୍ରାଭିଷେକ ନୀତି, ମଙ୍ଗଳବାର ଋକ୍ମିଣୀ ବିବାହ ଉତ୍ସବ
  • ||
  • ସରିଲା ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଛୁଟି, କାଲିଠୁ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ: ଶିକ୍ଷକ ଆସି କରିବେ ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା
  • ||
  • ନୂଆପଡା ଲଛିପୁର ଛକରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର୍କୁ ପିଟିଲା କାର, ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୪ ଜୀବନ
  • ||
  • ନାକେଦମ୍‌ କଲାଣି ଭୀଷଣ ତାତି ସାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳୁଗୁଳି: ଆଗଉନି ମୌସୁମୀ, ବର୍ଷା ଗାଏବ
  • ||

ଚୀନ୍‌ର ଧମକ, ତାଇୱାନର ସ୍ବାଧୀନତାକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦେବୁ ମୃତ୍ୟୁ ଦଣ୍ଡ…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗୁରୁବାର ଚୀନ୍ ଏକ କଡା ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି । ତାଇୱାନର ସ୍ବାଧୀନତାକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଏହି ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଛି । ଏଥିରେ କହିଛି ଯେ, ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିର ମୁଣ୍ଡ କାଟି ଦିଆଯିବ ଏବଂ ରକ୍ତ ବୁହାଯିବ । 

ସୂଚନାଥାଉକି, ନିକଟରେ ତାଇୱାନର ନୂତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଲାଇ ଚିଙ୍ଗ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ସେ ୩୦ ମିନିଟର ଭାଷଣରେ ଚୀନ୍‌କୁ କଡ଼ା ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ତାଇୱାନକୁ ଧମକ ଦେବା ବନ୍ଦ କରିବା ଉଚିତ । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ତାଇୱାନ ଜଳକ୍ଷେତ୍ରରେ ଶାନ୍ତି ବଜାୟ ରଖିବା ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ ଏବଂ ତାଇୱାନରେ ଗଣତନ୍ତ୍ରର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଶପଥ ନେଇଥିଲେ, ଯାହାକୁ ନେଇ ଏବେ ଚୀନ୍ ରାଗିଯାଇଛି ।  

AFP ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ତାଇୱାନ ତଟରକ୍ଷୀ ବାହିନୀ ଉତ୍ତର ତାଇୱାନ ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ପେଙ୍ଗଜିଆ ଦ୍ୱୀପର ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଚିତ୍ର ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ଚୀନ୍‌ର ସାମରିକ ଜାହାଜ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉଛି । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଚୀନ୍ ତାଇୱାନକୁ ନୌସେନା ଜାହାଜ ଏବଂ ସାମରିକ ବିମାନ ସହିତ ଘେରି ରହିଛି । ଯେଉଁଥିରେ ସ୍ବୟଂ ଶାସିତ ଦ୍ୱୀପକୁ ଦଣ୍ଡିତ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି । କାରଣ ତାଇୱାନର ନୂତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଗଣତନ୍ତ୍ରର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଶପଥ ନେଇଥିଲେ। 

ଚୀନ୍ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ମୁଖପାତ୍ର ୱାଙ୍ଗ ୱେନବିନ ତାଇୱାନ ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜରେ ଚୀନ୍ ସାମରିକ ଅଭ୍ୟାସକୁ ଏକ ଗୁରୁତର ଚେତାବନୀ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଚୀନ୍ ତାଇୱାନକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଦଖଲ କରିବ, ତାଇୱାନର ସ୍ବାଧିନତା ଦାବି କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ କାଟ କରାଯିବ । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ କେବଳ ରକ୍ତ ସବୁଆଡେ ପ୍ରବାହିତ ହେବ । ବାସ୍ତବରେ ଚାଇନା ସର୍ବଦା ତାଇୱାନକୁ ଚୀନ୍‌ର ଏକ ଅଂଶ ବୋଲି କହି ଆସୁଛି । ଚୀନ୍ ତାଇୱାନକୁ ଏକ ଅଲଗା ରାଷ୍ଟ୍ର ଭାବରେ ସ୍ୱୀକୃତି ଦେବାକୁ ଚାହୁଁ ନାହିଁ । ହେଲେ ତାଇଓ୍ବାନର ଲୋକମାନେ ଚୀନ୍‌ର ନେତୃତ୍ବକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ରାଜି ନୁହଁନ୍ତି । 

 

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.