ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସଂସଦରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଛାତ ଉପରେ ଲାଗିବ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ, ପ୍ରତି ଘରୁ ମାସିକ ୩ଶହ ୟୁନିଟ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪:୧ କୋଟି ଘରକୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଯୋଗାଣ ହେବ,ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଘର ମୁକ୍ତ ବିଜୁଳି ଯୋଜନାରେ ମିଳିବ ସୁବିଧା
  • ||
  • ବଜେଟ୍୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିହାରକୁ ୧୧, ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା,ଆସାମ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ସିକିମ୍‌କୁ ମିଳିବ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା,ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ୫ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସହାୟତାର ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଜମିବାଡ଼ି ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୂ-ଆଧାର, ଭୂ-ଆଧାର ଜରିଆରେ ଜମିବାଡ଼ି ଡିଜିଟାଇଜେସନ ହେବ
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ମୁଦ୍ରା ଲୋନ୍‌ ୨୦ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ,ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ପୈଠ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋନ୍‌ ପାଇପାରିବେ
  • ||
  • ବିଜେଟ୍ ୨୦୨୪-୨୫: ଗୟାରେ ହେବ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟିଆଲ୍ କରିଡ଼ିର, ୧ ହଜାର ଆଇଟିଆଇକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରାଯିବ
  • ||
  • ବିହାର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ପୋଲାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ, ବିହାରରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବିକାଶ
  • ||
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ୪ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||

କୋପା-ଆମେରିକା କପ୍‌: କ୍ୱାର୍ଟରରେ ଭେନେଜୁଏଲା, ଇକ୍ୱେଡର

ନ୍ୟୁ ୟର୍କ,୦୨/୦୭: ୪୮ତମ କୋପା ଆମେରିକା  କପ୍‌(ଗ୍ରୁପ୍‌-ବି)ରେ ଭେନେଜୁଏଲା କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜିତିଛି । ସେହିପରି ମେକ୍ସିକୋକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଇକ୍ୱେଡର କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ସ୍ଥାନ ପକ୍କା କରିଛି । 

ପୂର୍ବରୁ ମେକ୍ସିକୋ ଓ ଇକ୍ୱେଡରକୁ ହରାଇ ସାରିଥିବା  ଭେନେଜୁଏଲା ୩-୦ ଗୋଲ୍‌ରେ ଜାମାଇକାକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା । ମ୍ୟାଚ୍‌ର ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧ ଗୋଲ୍‌ ଶୂନ୍ୟ ରହିଥିଲା । ୪୯ତମ ମିନିଟ୍‌ରେ  ଏଡୁଆର୍ଡ ବେଲୋ ପ୍ରଥମ ଗୋଲ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ୫୬ତମ  ମିନିଟ୍‌ରେ ସାଲୋମୋନ ରଣ୍ଡନ ଓ ୮୫ତମ ମିନିଟ୍‌ରେ ଏରିକ  ରାମିରେଜ ଅନ୍ୟ ଦୁଇଟି ଗୋଲ କରି ଦଳକୁ ବିଜୟୀ କରାଇଥିଲେ ।

ଇକ୍ୱେଡର ଓ ମେକ୍ସିକୋ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଅନ୍ୟ ଏକ ମ୍ୟାଚ୍‌  ଗୋଲ୍‌ ଶୂନ୍ୟ ରହିଥିଲା । ଉଭୟ ପଏଣ୍ଟ ଭାଗ କରିଥିଲେ । ୩ଟି  ଯାକ ଲିଗ ମ୍ୟାଚ୍‌ ପରେ ଉଭୟ ୪ ପଏଣ୍ଟ ଲେଖାଏଁ ଅର୍ଜନ  କରିଥିଲେ । ମାତ୍ର ଅଧିକ ଗୋଲ୍‌ ସ୍କୋର କରିଥିବା ଇକ୍ୱେଡର  କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା । ଉଭୟ ଜାମାଇକା  ବିପକ୍ଷରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲେ । ମେକ୍ସିକୋ ୧-୦ ଗୋଲ୍‌ରେ ଓ  ଇକ୍ୱେଡର ୩-୧ ଗୋଲ୍‌ରେ ଜାମାଇକାକୁ ହରାଇଥିଲେ ।  

କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ଇକ୍ୱେଡର ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌  ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାକୁ ଭେଟିବ । ସେହିପରି ଭେନେଜୁଏଲା ଓ କାନାଡ଼ା  ପରସ୍ପରକୁ ସାମ୍ନା କରିବେ ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.