ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖଣ୍ଡପଡ଼ା: ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ପଞ୍ଚମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ
  • ||
  • ଯଜ୍ଞର ପ୍ରସାଦ ଖାଇ ୫୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଲୋକ ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି, ଖଲ୍ଲିକୋଟ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଶନିବାରଠୁ ପିଜି ନାମଲେଖା ଆବେଦନ, ୨୭ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ: ଜୁନ୍‌ ୨୨ରେ ଆଡମିଟ୍‌ କାର୍ଡ, ଜୁଲାଇ ୩ରୁ ୧୪ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା-ନିମାପଡ଼ା ରାସ୍ତାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଖୁଣ୍ଟକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ନିର୍ମାଣସ୍ଥଳରେ ମୁଗୁର ଓ ନିହଣ ଶବ୍ଦର କମ୍ପନ, ଚାଲିଛି ତୁମ୍ବରେ ବିନ୍ଧ ଖୋଦେଇ
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ମାରାଥନ୍‌ ପ୍ରଚାର: ଆଜି ଅଶ୍ୱିନୀ, ହେମାମାଳିନୀ ଓ ତୋମାରଙ୍କ କରିବେ ପ୍ରଚାର, ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର, ଭୂପେନ୍ଦ୍ର, ଅନୁଭବ, ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ବି ବୁଲିବେ
  • ||
  • ହରିୟାଣାରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ନିଆଁ ଲାଗି ୮ ମୃତ, ୨୪ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଥମିବ ୫ମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର, ସୋମବାର ୪୯ ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଭୋଟିଂ
  • ||
  • IPL 2024: ଚିନ୍ନାସ୍ୱାମୀରେ ଆରସିବିକୁ ଭେଟିବ ସିଏସ୍‌କେ, ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ ପାଇଁ ଶେଷ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତିି, ୨୦ରୁ କଲବଲ କରିବ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ: ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

ହୁଗୁଳି ରାଜନୀତି ମଇଦାନରେ ୨ ବନ୍ଧୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ: ରଚନାଙ୍କ କଟାକ୍ଷ ନେଇ ଲକେଟଙ୍କ ଆପତ୍ତି

କୋଲକାତା,୧୬/୦୪: ସେମାନେ ରୂପାଲି ପରଦାର ଦୀର୍ଘ ସମୟର ବନ୍ଧୁ । ରାଜନୀତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ସିନିୟର-ଜୁନିଅର ଲକେଟ୍‌ ଚାଟାର୍ଜୀ ଏବଂ ରଚନା ବାନାର୍ଜୀ । ଉଭୟ ପୁଣି ହୁଗୁଳିରୁ ଯୁଦ୍ଧକ୍ଷେତ୍ର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ । ନବବର୍ଷ ଅବସରରେ ସେ ଏହାକୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ କହିଛନ୍ତି । ଯୁଦ୍ଧ ଯାହା ହେଉନା କାହିଁକି, ଜଣେ ବନ୍ଧୁ ବନ୍ଧୁ ପରି ହୁଏ, ପଦ୍ମ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଲକେଟ୍‌ ଶୀଘ୍ର ଏହାକୁ ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରିଥିଲେ । ସେ ସିଧାସଳଖ କହିଛନ୍ତି, ରଚନା ମୋର ବନ୍ଧୁ । ତାଙ୍କୁ  କଟାକ୍ଷ କରିବାକୁ ଖରାପ ଲାଗେ । ଏହାକୁ ହାଲୁକା ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଭଲ । ମୁଁ ମହିଳାଙ୍କୁ ନେଇ  କଟାକ୍ଷ କରିବା ଭଲ ଲାଗେ ନାହିଁ ।  

ଲକେଟ୍‌ ଚାଟାର୍ଜୀ ଆଜିକୁ ଦଶ ବର୍ଷ ଧରି ବିଜେପି ହୋଇ ବଙ୍ଗ ରାଜନୀତିର ମଇଦାନରେ ଅଛନ୍ତି । ତୃଣମୂଳ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ରଚନାଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛନ୍ତି । ନିକଟରେ ରଚନାଙ୍କ କିଛି ମନ୍ତବ୍ୟରେ ଟ୍ରୋଲ ବାହିନୀ ସକ୍ରିୟ ଅଛନ୍ତି । ଏଥର ଲକେଟ୍‌  ଚାଟାର୍ଜୀଙ୍କ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ବନ୍ଧୁ ରଚନାଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ସ୍ୱର  ଉଠାଇଛନ୍ତି । ସେମାନେ ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଏକାଠି  କାମ କରିଛନ୍ତି । ଏଥର ଭୋଟ୍‌ରେ ଲକେଟ୍‌ଙ୍କ ପ୍ରତିପକ୍ଷ ରଚନାକୁ ବନ୍ଧୁ ବୋଲି ସମ୍ବୋଧନ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିସହ  ଲକେଟ୍‌ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଏହିପରି କଟାକ୍ଷ  କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ଉଚିତ୍‌  ନୁହେଁ । ଏଥିସହିତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ  ପ୍ରଶଂସା ମଧ୍ୟ ଲକେଟ ମୁହଁରେ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଛି ।  

ସେ କହିଛନ୍ତି, ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଯେମିତି ୩୪ ବର୍ଷର  ବାମ ଶାସନର ଅବସାନ ଘଟାଇ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ  ଯେପରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିଲେ, ସେ ଲଢ଼େଇ  କରିଥିଲେ । ବାକି ଯେଉଁମାନେ ଆସିଥିଲେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ  ନାମ ଦେଇଥିଲେ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ତୃଣମୂଳ  ପ୍ରାର୍ଥୀ ଧାମସା ମାଦାଳର ସଙ୍ଗୀତରେ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ନାଚ କରି ପହିଲା ବୈଶାଖ କଟାଇଥିଲେ ।  ରବିବାର ହୁଡ୍‌ଖାଲା ଗାଡିରେ ଚଢି ବାଂଲାର  ଜନତାଙ୍କୁ ନବବର୍ଷର ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଥିଲେ ।  ଧନେଖାଲିର ବିଧାୟକ ଅସୀମା ପାତ୍ର ତାଙ୍କ ସହ  ଥିଲେ । ସେ ଏଦିନ ମହିଷାଗଡିଆ ତେମାଥା ଠାରୁ  ପ୍ରଚାର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ  ଅନେକ ମହିଳା ଗାଁ ରାସ୍ତାରେ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ ।  ସେମାନେ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଥିଲେ । ପ୍ରାର୍ଥୀ  ମଧ୍ୟ ଜନତାଙ୍କ ଉପରକୁ ଫୁଲ ପକାଇଥିଲେ ।  

ରଚନା କହିଛନ୍ତି, ପହିଲା ବୈଶାଖର ଦିନରେ  ଆଜି ହୁଗୁଳି ଲୋକଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସି ବହୁତ  ଭଲ ଲାଗୁଛି । ବୋଲାଗଡର ନୌ-ଶିଳ୍ପକୁ ନେଇ ଲକେଟଙ୍କୁ କଟାକ୍ଷ କରି ସେ କହିଛନ୍ତି, ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ  ମଧ୍ୟରେ ସେ ବହୁତ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ  ଏହା ପୂର୍ବରୁ କହିଥିଲେ । ସେ କଣ କରିପାରିବେ  ଦେଖିବା । ମୋଦୀଙ୍କ ମହିଳା ବ୍ରିଗେଡ୍‌କୁ ନେଇ  ରଚନା କହିଛନ୍ତି, ଦିଦି ଏହା ପୂର୍ବରୁ କରିସାରିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଦିଦିଙ୍କୁ କପି କରୁଛନ୍ତି । ଶେଷବେଳାର  ପ୍ରଚାରରେ, ରଚନା ଧନେଖାଲି ବିଧାନସଭାର  କାନାନଦୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ନବବର୍ଷ ଅବସରରେ  ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚା’ ଏବଂ ଲଡୁ ବଣ୍ଟନ କରିଥିଲେ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.