ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଆମେରିକା ବନାମ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବାତିଲ, ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପରୁ ପାକିସ୍ତାନ ଆଉଟ୍
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଟେଲର ଦୋକାନରେ ପଶି ମା’ ଝିଅଙ୍କୁ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ହଟିବ ବ୍ରିଟିଶ ଆଇନ୍ , ଲାଗୁ ହେବ ଭାରତୀୟ ନିୟମ, ଜୁଲାଇରୁ ଲାଗୁ ହେବ ନୂଆ ପୁଲିସ ଆଇନ
  • ||
  • ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ୨୦୨୪: ଫ୍ଲୋରିଡାରେ ବନ୍ୟା, ୟୁଏସ୍‌ଏ-ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବାତିଲ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ: ପ୍ରଥମରୁ ଦିଆଯିବ ମଧ୍ୟାହ୍ନଭୋଜନ, ରୋଷେଇ ପୂର୍ବରୁ ସାମଗ୍ରୀ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ପାଞ୍ଚ ଦେବ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଏକତ୍ର ପନ୍ତି ଅର୍ପଣ ସମ୍ପନ୍ନ, ଦଣ୍ଡାରେ ଲାଗିଲା ଆଗ-ପଛ ମୁହାଁଟ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ ରାସ୍ତାରେ ଓଲଟିଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୨ ମୃତ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ୱାଇଁ ଅସ୍ଥାୟୀ ବାଚସ୍ପତି: ୧୮ ଓ ୧୯ରେ ବିଧାୟକଙ୍କ ଶପଥ ଉତ୍ସବ, ୨୦ରେ ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାର ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ନୀତି ସବ୍‌କମିଟି ଓ ଛତିଶା ନିଯୋଗ ବୈଠକ, ସ୍ନାନଯାତ୍ରା ନୀତି ନିର୍ଘଣ୍ଟକୁ ମିଳିବ ଅନୁମୋଦନ
  • ||
  • ରଜ ମଉଜକୁ ଫିକା କରିଦେବ ଗୁଳୁଗୁଳି, ଆସନ୍ତା ୨ ଦିନ ଯାଏ ତାତିରୁ ନାହିଁ ନିସ୍ତାର
  • ||

ବିରୋଧୀ ‘ଇଣ୍ଡିଆ’ ମେଣ୍ଟ ଦେଶର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବଡ ବିପଦ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଇଣ୍ଡି ମେଣ୍ଟ ଦେଶର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବଡ ବିପଦ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଗୁରୁଦାସପୁରରେ ଏକ ନିର୍ବାଚନ ସମାବେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବା ବେଳେ ଏଭଳି କହିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ପୁଣି କାଶ୍ମୀରରେ ୩୭୦ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ବିଷୟରେ କହୁଛନ୍ତି । ସେମାନେ ପୁଣି କାଶ୍ମୀରରେ ଆତଙ୍କବାଦ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ସେମାନେ ପୁଣି ପାକିସ୍ତାନକୁ ବନ୍ଧୁତ୍ୱର ବାର୍ତ୍ତା ପଠାଇବେ, ଗୋଲାପ ପଠାଇବେ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଜାରି ରଖିବ, ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଘଟିବ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ କହିବ ଯେ ଯାହା ଘଟୁଛି, ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ହେବ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, 'ସେମାନଙ୍କର ନେତାମାନେ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ପାଖରେ ପରମାଣୁ ବୋମା ଅଛି । ଏହା ଶୁଣିବା ପରେ ଆପଣ ଭୟଭୀତ ହେଉଛନ୍ତି କି ? ଏହି କଂଗ୍ରେସ ଲୋକମାନେ ଡରୁଛନ୍ତି, କ’ଣ ଏଭଳି ଲୋକମାନେ ଦେଶ ଚଳାଇ ପାରିବେ କି ? 

୧୯୮୪ ଶିଖ ବିରୋଧୀ ଦଙ୍ଗାକୁ ନେଇ ମୋଦି କଂଗ୍ରେସକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେମାନେ ହିଁ ଦଙ୍ଗାକାରୀଙ୍କ ଫାଇଲ ଖୋଲିଛନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ଏହି ଆଦେଶ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଲେ, ସେତେବେଳେ କଂଗ୍ରେସର 'ରାଜ ପରିବାର' ତାଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ହଟାଇ ଦେଇଥିଲେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହା ଜାତୀୟ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ହେଉ, ବିଶ୍ୱାସ ଏବଂ ସଂସ୍କୃତିର ସୁରକ୍ଷା ହେଉ କିମ୍ବା ଦେଶର ବିକାଶ ହେଉ… ପଞ୍ଜାବ ଏବଂ ଶିଖ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ସର୍ବଦା ଆଗକୁ ବଢି ଚାଲିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ପଞ୍ଜାବର ଭବିଷ୍ୟତକୁ ବିପଦରେ ପକାଉଛି । ଡ୍ରଗ୍ସ ଆମ ଯୁବକଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ନଷ୍ଟ କରୁଛି, ଅପରାଧୀମାନେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କଠାରୁ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଛନ୍ତି । ଆଜି ପଞ୍ଜାବ ବିକାଶ ସ୍ଥଗିତ ରହିଛି, କୃଷକମାନେ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଇଣ୍ଡିଆ ସହଯୋଗୀ ସଦସ୍ୟମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଉଛନ୍ତି । 

ପଞ୍ଜାବର ବିକାଶ ହେଉଛି ମୋଦୀଙ୍କ ପ୍ରାଥମିକତା । ବିଜେପି ସରକାର ଏଠାରେ ଦିଲ୍ଲୀ-କାଟ୍ରା ରାଜପଥ ନିର୍ମାଣ କରୁଛନ୍ତି । ବିଜେପି ଏଠାରେ ଅମୃତସର-ପଠାନକୋଟ ରାଜପଥ ପରି ଭିତ୍ତିଭୂମି ନିର୍ମାଣ କରୁଛି । ରେଳ ସୁବିଧା ବିକାଶ କରୁଛି । ଆମର ପ୍ରୟାସ ହେଉଛି ପଞ୍ଜାବରେ ନୂତନ ସୁଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଏବଂ କୃଷକଙ୍କ କଲ୍ୟାଣ ନିଶ୍ଚିତ କରିବା । ଗୁରୁମାନଙ୍କର ଏହି ଭୂମି ମୋତେ ଶିକ୍ଷା ଦେଇଛି ମୁଁ ଏହି ମାଟିରେ ଶପଥ କରୁଛି ଯେ ମୁଁ ଦେଶକୁ ଧ୍ୱଂସ କରିବାକୁ ଦେବି ନାହିଁ, 'ମୁଁ ଦେଶକୁ ମୁଣ୍ଡ ତଳକୁ କରିବାକୁ ଦେବି ନାହିଁ, ଦେଶକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଦେବି ନାହିଁ।'

 

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.