ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା OSSTET ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ୱେବସାଇଟରୁ ମିଳିବ ଡିଜିଟାଲ ସାର୍ଟିଫିକେଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବାଚସ୍ପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେଲେ ସୁରମା ପାଢୀ, ଭରିଲେ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ନୀତିରେ ବିଳମ୍ବ, ବିବାଦ ଯୋଗୁଁ ଅଟକିଛି ନୀତିକାନ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବୁଧବାର ରାଜ୍ୟରେ ଛେଚିବ ବର୍ଷା, ୨୦ ସୁଦ୍ଧା ଅଧା ଓଡ଼ିଶା ଛୁଇଁବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ଡ୍ରେନ୍‌ରେ ପଡ଼ି ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା : ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍‌ର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ମନ୍ତ୍ରୀ, ୭ ଦିନ ଭିତରେ ନିଆଯିବ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ
  • ||

ନିଜର ଆରେଷ୍ଟ ଓ୍ବାରେଣ୍ଟ ଦାବିକୁ ନେଇ ବର୍ଷିଲେ ଇସ୍ରାଏଲ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବେଞ୍ଜାମିନ ନେତନ୍ୟାହୁ, ଆଇସିସିକୁ ଦେଲେ ଚେତାବନୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୨।୫: ଗାଜାରେ ହମାସ ସହ ଯୁଦ୍ଧ ଲଢୁଥିବା ଇସ୍ରାଏଲ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବେଞ୍ଜାମିନ୍ ନେତାନ୍ୟାହୁଙ୍କ ଅଡୁଆ ବଢିଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନେତନ୍ୟାହୁଙ୍କୁ ଗିରଫ ପାଇଁ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିମିନାଲ କୋର୍ଟ(ଆଇସିସି)ରୁ ଆରେଷ୍ଟ ଓ୍ବାରେଣ୍ଟ ଦାବି କରାଯାଇଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ନେତନ୍ୟାହୁ କହିଛନ୍ତି, ସେ ଲୋକତାନ୍ତ୍ରିକ ଇସ୍ରାଏଲର ତୁଳନା ହମାସର ସାମୁହିକ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କ ସହ କରିବାକୁ କଡା ବିରୋଧ କରୁଛି। ସେ ନିଜର ଗିରଫଦାରୀ ଦାବିକୁ ଇସ୍ରାଏଲ ସେନା ଓ ପୁରା ଇସ୍ରାଏଲ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବେଞ୍ଜାମିନ ନେତନ୍ୟାହୁ କହିଛନ୍ତି, ଆଇସିସି ଓକିଲ କରିମ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଇସ୍ରାଏଲର ଲୋକତାନ୍ତ୍ରିକ ରୂପରେ ଚୟନ କରାଯାଇଥିବା ନେତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆରେଷ୍ଟ ଓ୍ବାରେଣ୍ଟ ଦାବି କରିବାର ଅପମାନଜନକ ନିଷ୍ପତ୍ତି। ଏହା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କୋର୍ଟରେ ସବୁବେଳେ ପାଇଁ ଲଜ୍ୟାର କାରଣ ପାଲଟିପାରେ। ଇସ୍ରାଏଲ ଏକ ନରସଂହାର କରୁଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ହମାସ ବିରୋଧରେ ଯୁଦ୍ଧ ଲଢୁଛି। ହମାସ ନରସଂହାର ପରେ ୟେହୁଦି ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜର ବନ୍ଧକ କରିଛି।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିମିନାଲ କୋର୍ଟର ଓକିଲ କରିମ ଖାନ୍‌ ପିଏମ୍‌ ନେତନ୍ୟାହୁଙ୍କ ଉପରେ ପାଲେଷ୍ଟାନୀୟଙ୍କୁ ଭୋକରେ ମାରିବାର ଅଭିଯୋଗ କରି ଗିରଫ କରିଛନ୍ତି। ଗାଜାରେ ଯୁଦ୍ଧ ଓ ମାନବିକତା ବିରୋଧରେ ଅପରାଧ ପାଇଁ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ୟୋଭ ଗ୍ୟାଲେଣ୍ଟଙ୍କ ଗିରଫଦାରୀ ଦାବି କରାଯାଉଛି। ତାଙ୍କର ଦାବି ଅନୁସାରେ, ଗାଜା ଯୁଦ୍ଧରେ ଇସ୍ରାଏଲ ‘ଭୋକ’କୁ ନାଗରିକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅସ୍ତ୍ର ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରୁଛି ଓ ଏହାର ତାଙ୍କ ପାଖରେ ପ୍ରମାଣ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.