ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଜାତୀୟ ସ୍ତରୀୟ ଗବେଷଣା ସୁଯୋଗ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରିସର୍ଚ୍ଚ ଫେଲୋସିପ୍‌ ପାଇଁ ୩୦୦ ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀ ଚୟନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ମହିଳାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ; ତାଲିମ ନେଇଥିଲେ ୨୪୮ ଜଣ, ଏବେ ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା ଏସ୍‌ଓପି ବ୍ୟବସ୍ଥା
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଥମୁନି ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା, ଜଣେ ଟିଏମସି କର୍ମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ପୁଣି ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ଦଳ ଆଣିଲା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ବାଂଲାଦେଶ ମୁହାଁ ବାତ୍ୟା, ପ୍ରଭାବରେ ୪ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ଓ ପବନ ସମ୍ଭାବନା, ୪ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଏସଆରସିଙ୍କ ଆଲର୍ଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ, ୬ ଲୋକସଭା ଓ ୪୨ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ଭୋଟିଂ, ୪୪୭ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ହେବ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଷଷ୍ଠ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ, ୬ ରାଜ୍ୟ ଓ ୨ କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟ୍, ୫୮ ସଂସଦୀୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ସୃଷ୍ଟି ହେଲା ଅବପାତ: ୨୫ ରାତିରୁ ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା, ୨୬ରେ ଭୀଷଣ ବାତ୍ୟା ରୂପ ନେବ
  • ||

ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ସୁରକ୍ଷା: ଓଡ଼ିଶାରେ ମୁତୟନ ହେବେ ୧୬୫ କମ୍ପାନୀ ଫୋର୍ସ, ଷ୍ଟ୍ରଙ୍ଗ୍‌ ରୁମ୍‌ ଜଗିବେ ୨୫ କମ୍ପାନୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୮/୦୪: ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନକୁ ମୁକ୍ତ, ଅବାଧ, ସ୍ୱଚ୍ଛ ଓ ଆଇନଶୃଙ୍ଖଳା  ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶାରେ  ୧୬୫ କମ୍ପାନୀ ସିଏପିଏଫ୍‌ ମୁତୟନ ପାଇଁ  ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ୭୫ କମ୍ପାନୀ  ଫୋର୍ସ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ମୁତୟନ ହୋଇ  ସାରିଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତା ୧୨ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବାକି  ୯୦ କମ୍ପାନୀ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ ହେବ ବୋଲି  ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।  

୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ  ତତ୍କାଳୀନ ଡିଜିପି ୧୪୦ କମ୍ପାନୀ ଫୋର୍ସ  ମାଗିଥିଲେ । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ  ୧୩୩ କମ୍ପାନୀ ସିଏପିଏଫ୍‌ ଫୋର୍ସ ଯୋଗାଇ  ଦିଆଯାଇଥିଲା । ୨୦୨୪ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକ  ରୋଚକ ଥିବାରୁ ୧୮୦ କମ୍ପାନୀ ଫୋର୍ସ ମାଗିଥିଲେ  ଡିଜିପି । ସେଥିରୁ ୧୬୫ କମ୍ପାନୀ ଫୋର୍ସ୍‌ ମୁତୟନ  ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଛି । ଏଥିରୁ ୮୩ କମ୍ପାନୀ  ଇନ୍‌ସିଟୁ ଓ ୮୨ କମ୍ପାନୀ ଡାଇରେକ୍ଟ ଇଣ୍ଡକ୍ସନ୍‌  ମାଧ୍ୟମରେ ମୁତୟନ ହେବେ । ମଇ ୧ ତାରିଖରେ  ଆହୁରି ୪୮ କମ୍ପାନୀ ଓ ମଇ ୯ ତାରିଖରେ  ୪୨ କମ୍ପାନୀ ସିଏପିଏଫ୍‌ ଜବାନ କାର୍ଯ୍ୟରେ  ଯୋଗଦେବେ । ୧୬୫ କମ୍ପାନୀ ଫୋର୍ସ ମଧ୍ୟରୁ ୨୫  କମ୍ପାନୀ ଷ୍ଟ୍ରଙ୍ଗ୍‌ ରୁମ୍‌ ସୁରକ୍ଷା ଦାୟିତ୍ୱରେ ରହିବେ ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.