ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍‌ରିଓ୍ବାଲ୍‌ଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି , ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କଲେ ସୁପ୍ରମିକୋର୍ଟ
  • ||
  • ହେରାପଞ୍ଚମୀରେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପରିବେଶ: ନନ୍ଦିଘୋଷ ଭାଙ୍ଗିଲେ ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ, ଆଜ୍ଞାମାଳ ପାଇ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରକୁ ବାହୁଡ଼ିଲେ
  • ||
  • ପିଠିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଯୋଗୁଁ ଏମ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଲେ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ ମଦନୀତି ସହ ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲା, କେଜ୍‌ରିୱାଲଙ୍କ ପିଟିସନ ଉପରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି
  • ||
  • ଆଗ ପଛ ହୋଇ ଆସିପାରେ ଦୁଇଟି ଲଘୁଚାପ: ୧୩ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା, ଦକ୍ଷିଣରେ ପ୍ରବଳ ଛେଚିବ
  • ||

ତୀସ୍ତା ଉପରେ ବାଂଲାଦେଶ ସହ ଆଲୋଚନା ନେଇ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ , INDIA ନେତାଙ୍କୁ କଲେ ସଂପର୍କ

କୋଲକାତା – କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ୧୯୯୬ର ଗଙ୍ଗା ଜଳ ବଣ୍ଟନ ସନ୍ଧିର ରିନ୍ୟୁଅଲ ପାଇଁ ବାଂଲାଦେଶ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବିକ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ସୁପ୍ରିମୋ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଏହାକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅଛନ୍ତି। କୁହାଯାଉଛି କି , ମାମଲାକୁ ନେଇ ସେ ବିରୋଧି ଦଳର ଇଣ୍ଡିଆ ମେଣ୍ଟର ନେତାଙ୍କ ସଂପର୍କରେ ଅଛନ୍ତି। ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁଡେ ସୂତ୍ରାନୁସାରେ କହିଛି କି , ମମତା ବଙ୍ଗଳାକୁ ଆଲୋଚନାକୁ ବାହାରେ ରଖିବାକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅଛନ୍ତି। ସେ ଔପଚାରିକ ବିରୋଧ ରୁଜୁ କରାଇବା ପାଇଁ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖି ପାରନ୍ତି।

ବାଂଲାଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶେଖ ହସିନାଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ପରେ ପିଏମ୍‌ ମୋଦି କହିଛନ୍ତି , ଆମେ ୧୯୯୬ ର ଗଙ୍ଗା ଜଳ ସନ୍ଧିର ନବୀକରଣ ପାଇଁ ଟେକ୍ନିକାଲୀ ସ୍ତରରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଆରମ୍ଭ କରିବାର ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେଇଛି। ବାଂଲାଦେଶରେ ତୀସ୍ତା ନଦୀର ସଂରକ୍ଷଣ ଓ ପ୍ରବନ୍ଧନରେ ଟେକ୍ନିକାଲି ଦଳ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଆଲୋଚନା ପାଇଁ ବାଂଲାଦେଶ ଗସ୍ତ କରିବ। 

ଏହି ବଡ଼ ପ୍ରକଳ୍ପର ମହତ୍ତ୍ୱ ଏଥିପାଇଁ ବଢି ଯାଇଛି , କାରଣ ଚୀନ ମଧ୍ୟ ପରୋକ୍ଷ ସ୍ତରରେ ଏଥିରେ ରୁଚି ଦେଖାଇଛି। ଏହି ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଅନୁସାରେ ତୀସ୍ତା ନଦୀର ପାଣିର ପ୍ରବନ୍ଧନ ଓ ସଂରକ୍ଷଣ ପାଇଁ ବଡ଼ ଜଳାଶୟ ତଥା ସମ୍ୱନ୍ଧିତ ଆଧୁନିକୀକରଣ ଢାଞ୍ଚାର ନିର୍ମାଣ କରିବାର ପରିକଳ୍ପନା କରାଯାଇଛି। ପ୍ରକଳ୍ପ ଉପରେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ତୀସ୍ତା ଜଳ ବଣ୍ଟନ ଉପରେ ବୁଝାମଣା ହେବାର ଦୀର୍ଘ ସମୟରୁ ଲମ୍ୱିତ ପ୍ରସ୍ତାବ ମଧ୍ୟରେ ଉଠାଯାଇଛି।  

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.