ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୨୨ରୁ ବଜେଟ ଅଧିବେଶନ, ସରକାର ବନାମ ନବୀନଙ୍କ ଛାୟା ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳ ଲଢ଼େଇ
  • ||
  • ଆଜି ରସଗୋଲା ଦିବସ, ଜିଆଇର ୫ ବର୍ଷ ପରେ ବ୍ରାଣ୍ଡିଂ ନାହିଁ, ସରକାର ନିରବ
  • ||

କ'ଣ ଖାଆନ୍ତି ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ? ଜାଣନ୍ତୁ ଅମ୍ବାନୀ ପରିବାରର ଡାଏଟ୍‌...

ମୁମ୍ବାଇ: ଅନନ୍ତ ଅମ୍ବାନୀ ଏବଂ ରାଧିକା ମାର୍ଚାଣ୍ଟଙ୍କ ବିବାହ ପାଇଁ ଅମ୍ବାନୀ ପରିବାର ବର୍ତ୍ତମାନ ହେଡଲାଇନରେ ଅଛନ୍ତି । ସମସ୍ତେ ଅମ୍ବାନୀ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବିଷୟ ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି । ଅମ୍ବାନୀ ପରିବାର ପ୍ରତିଦିନ କ’ଣ ଖାଏ ସେ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଗୁଗୁଲରେ ଅନେକ ଖୋଜା ଚାଲିଛି । ଯଦି ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନଶୈଳୀକୁ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତି ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କୌଣସି ରୋଗ ଆପଣଙ୍କୁ ସ୍ପର୍ଶ କରିବ ନାହିଁ ।

ନୀତା ଅମ୍ବାନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଏହି ସୂଚନା-

ନୀତା ଅମ୍ବାନୀ ନିଜେ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ଜଳଖିଆ, ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଏବଂ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ବିଗତ ଦିନରେ ନୀତା ଅମ୍ବାନୀ ଅନନ୍ତ ଏବଂ ରାଧିକାଙ୍କ ବିବାହକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କାଶୀ ବିଶ୍ୱନାଥଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବାକୁ ବାରାଣାସୀ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ତାଙ୍କୁ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ଡାଏଟ୍ ଏବଂ ଜୀବନଶୈଳୀ ବିଷୟରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇଥିଲା। ନୀତା ଅମ୍ବାନୀ କହିଥିଲେ ଯେ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ଖାଦ୍ୟ ବହୁତ ସରଳ ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କ ଜୀବନଶୈଳୀକୁ ଅତି ଉତ୍ତମ ଭାବରେ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତି।

ନୀତା ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଅମ୍ବାନୀ ପରିବାରର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଦସ୍ୟ ଘର ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଥାନ୍ତି। ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ନିଜେ କେବଳ ଶାକାହାରୀ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତି । ତଥାପି, ସେ ସପ୍ତାହରେ ଥରେ ବାହାରେ ଖାଆନ୍ତି । ନିଜର ଜୀବନଶୈଳୀରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବା ପାଇଁ ପ୍ରତିଦିନ ଘରେ ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ । ତଥାପି, ସ୍ୱାଦ ବଦଳାଇବା ପାଇଁ, ଆପଣ ସପ୍ତାହରେ ଥରେ ଚିଟ୍ ଡେ ରଖିପାରିବେ । ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଖାଦ୍ୟ ହେଉଛି ଗୁଜୁରାଟର ପନକୀ, ଯାହା ଚାଉଳଗୁଣ୍ଡରୁ ତିଆରି ହୋଇଥାଏ । 

ଏହି ଜୀବନଶୈଳୀ ଦେବ ଅନେକ ଲାଭ-

ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳ ୫:୩୦ରେ ଉଠନ୍ତି ଏବଂ ଯୋଗ, ଧ୍ୟାନ କରନ୍ତି । ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ମାନସିକ ଏବଂ ଶାରୀରିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ଭଲ ରଖିବାକୁ ଚାହୁଛନ୍ତି, ତେବେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନମସ୍କାର ଏବଂ ସକାଳେ ଚାଲନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ, ଆପଣ ଧ୍ୟାନ ମାଧ୍ୟମରେ ମାନସିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି କରିପାରିବେ ।

ଜଳଖିଆ, ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଏବଂ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନରେ ଖାଆନ୍ତୁ ଏହି ଜିନିଷ ଖାଆନ୍ତୁ- 

ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ଜଳଖିଆରେ ତାଜା ଫଳ, ରସ ଏବଂ ଇଡଲି-ସାମ୍ବର ରହିଥାଏ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଏପରି ଜଳଖିଆ ଅଛି, ତେବେ ଏହା ପେଟ ଉପରେ ହାଲୁକା ହେବ । ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଏବଂ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ ପାଇଁ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ କେବଳ ପାରମ୍ପାରିକ ଭାରତୀୟ ଭୋଜନ ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରକାର ଖାଦ୍ୟ ସହିତ ନିଜ ଜୀବନଶୈଳୀକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିପାରିବେ ।  


  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Rath Yatra

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.