ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଗସ୍ତରେ ଯିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଏବଂ ବାରିପଦାରେ ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ କରିବେ ପ୍ରଚାର
  • ||
  • ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦୁଇ ଦିନ ମଦ ଦୋକାନ ଏବଂ ବାର୍‌ ବନ୍ଦ, ଭୋଟ୍‌ ଗଣତି ଦିନ ରାଜ୍ୟସାରା ମଦ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଶନିବାର ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ: ୬ ଲୋକସଭା, ୪୨ ବିଧାନସଭା ସିଟ୍‌ରେ ୪୪୭ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ସିଙ୍ଗଡ଼ା ବାଡ଼ିଆ, ପହି ବିନ୍ଧ ଅନୁକୂଳ...
  • ||
  • IPL 2024: ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ୱାଲିଫାୟରରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ରୟାଲ୍ସ- ସନରାଇଜର୍ସ, ଟ୍ରାଭିସେକ ଯୋଡ଼ିଙ୍କୁ ଅଟକାଇବେ ସ୍ପିନ୍‌ ଟାଇଟନ
  • ||
  • ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ରେମାଲ୍‌’: ୨୫ରେ ବାତ୍ୟା ରୂପ ନେବ, ୨୬ରେ ଭୀଷଣ ବାତ୍ୟାରେ ହେବ ପରିଣତ
  • ||

ଦୁବାଇରେ ଓଡ଼ିଆ ଶ୍ରମିକ ନିର୍ଯ୍ୟାତିତ, ଗାଁକୁ ଫେରାଇ ନେବାକୁ ଭିଡିଓ ମାଧ୍ୟମରେ କଲେ ନିବେଦନ

ଖଲ୍ଲିକୋଟ, ୧୧।୫ : ପୁଣି ବିଦେଶରୁ ଆସିଛି ଓଡ଼ିଆ ଦାଦନ  ଶ୍ରମିକଙ୍କ ନିର୍ଯାତନା ଘଟଣା । ଖଲ୍ଲିକୋଟ ବ୍ଲକ ତେନ୍ତୁଳିଆପଲ୍ଲୀ ପଂଚାୟତ ବାଗଲପୁର ଗ୍ରାମର କାର୍ତ୍ତିକ ପ୍ରଧାନ ଙ୍କ ପୁଅ ସାଗର ପ୍ରଧାନ ଙ୍କ ଗତ ୫ ତାରିଖ ରେ ସୁଦୂର ବାହାରିନ ରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ତାଙ୍କ ମରଶରୀର ଗାଁ କୁ ଫେରି ପାରିନି। ଏହାର ୫ ଦିନ ପରେ ଦୁବାଇ ରୁ ଆସିଛି ଦାଦନ ନିର୍ଯାତନା ଘଟଣା। 

ଖଲ୍ଲିକୋଟ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁଳସୀପୁର ଗ୍ରାମ ର ସୃଜନ ପ୍ରଧାନ (୨୮) ଗତ ଦୁଇ ମାସ ତଳେ ରୋଜଗାର ଆଶା ରେ ଦୁବାଇ ଯାଇଥିଲେ। ଦୁବାଇ ର ଏକ କମ୍ପାନୀ ରେ ଶ୍ରମିକ ଭାବେ କାମ କରୁଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଗତ ୨୦ ଦିନ ହେଲା କମ୍ପାନୀ କିଛି କାମ ଦେଉନାହିଁ। ଯାହା କିଛି ପଇସା ଥିଲା ଖିଆ ପିଆ ରେ ସରିଗଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଖରେ ପଇସା ଟିଏ ମଧ୍ୟ ନାହିଁ। କମ୍ପାନୀ ଖାଇବାକୁ ଦେଉନାହିଁ। ଗାଁ କୁ ଯିବା ପାଇଁ ପା୍ସପୋର୍ଟ ମାଗିଲେ କମ୍ପାନୀ ଦୁଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମାଗୁଛି ଏବଂ ମାଡ଼ ମାରୁଛି ବୋଲି ସୃଜନ ଏକ ଭିଡିଓ ବାର୍ତ୍ତା ରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଗାଁ କୁ ଫେରାଇ ନେବାକୁ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କୁ ଆକୁଳ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। 

ଆହୁରି ପଢନ୍ତୁ : ବାଇକ୍ ଧକ୍କାରେ ପୋଲିଂ କର୍ମଚାରୀ ମୃତ

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.