ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସଂସଦରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଛାତ ଉପରେ ଲାଗିବ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ, ପ୍ରତି ଘରୁ ମାସିକ ୩ଶହ ୟୁନିଟ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪:୧ କୋଟି ଘରକୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଯୋଗାଣ ହେବ,ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଘର ମୁକ୍ତ ବିଜୁଳି ଯୋଜନାରେ ମିଳିବ ସୁବିଧା
  • ||
  • ବଜେଟ୍୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିହାରକୁ ୧୧, ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା,ଆସାମ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ସିକିମ୍‌କୁ ମିଳିବ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା,ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ୫ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସହାୟତାର ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଜମିବାଡ଼ି ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୂ-ଆଧାର, ଭୂ-ଆଧାର ଜରିଆରେ ଜମିବାଡ଼ି ଡିଜିଟାଇଜେସନ ହେବ
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ମୁଦ୍ରା ଲୋନ୍‌ ୨୦ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ,ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ପୈଠ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋନ୍‌ ପାଇପାରିବେ
  • ||
  • ବିଜେଟ୍ ୨୦୨୪-୨୫: ଗୟାରେ ହେବ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟିଆଲ୍ କରିଡ଼ିର, ୧ ହଜାର ଆଇଟିଆଇକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରାଯିବ
  • ||
  • ବିହାର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ପୋଲାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ, ବିହାରରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବିକାଶ
  • ||
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ୪ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||

ସ୍କୁଟର ଚଳାଇ ଶୁଆ କଲା ବିଶ୍ବ ରେକର୍ଡ, ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଭିଡିଓ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୬।୯: ମଣିଷକୁ ସ୍କୁଟର ଚଲାଉଥିବାର ଆମେ ସାଧାରରତଃ ଦେଖୁ। ଯଦିଓ କିଛି ଫିଲ୍ମରେ ମାଙ୍କଡକୁ ଆମେ ଗାଡି ଚଳାଇବାର ମଧ୍ୟ ଦେଖିଛୁ, କିନ୍ତୁ ପାରା କେବେ ସ୍କୁଟର ଚଳାଇ ପାରିବ ? ଏଭଳି କଥା ନିହାତି ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ ପ୍ରଶ୍ନ ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବ। ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ହେଉଛି ଏହି ପାରା  ସ୍କୁଟର ଚଳାଇବାରେ ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।ଏଭଳି ଏକ ରେକର୍ଡ  ଇଟାଲୀରେ  ହୋଇଛି। 


ବୁଲଗେରିଆରେ ରହୁଥିବା ଟ୍ରେନ୍‌ର କଲୋୟାନ୍ ୟାଭୋଶେଭଙ୍କ ଏହି ପୋଷା ପାରା ସ୍କୁଟର ଚଳାଇ ବିଶ୍ବ ରେକର୍ଡ କରିଛି। ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ କଥା ହେଲା ଏହି ପାରା ମୋଟ ୫ ମିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କୁଟର ଚଲାଇଥିଲା। ଏହି ଶୁଆର ନାଁ ହେଉଛି କଲୋୟାନ୍‌। 

ଏହି ଶୁଆ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ରଜାତିର। ଏହି ପ୍ରଜାତିକୁ କେକାଡୃଇଡୋ କୁହାଯାଏ। ଏହି ଶୁଆର ରଙ୍ଗ ଧଳା, ସେଭଳି ଏହାର ଥଣ୍ଟ କଳା ରଙ୍ଗର। ଏହା କାଁକଟୁ ଶୁଆର ୨୧ ପ୍ରଜାତି ଭିତରୁ ଅନ୍ୟତମ। ଏହି ଶୁଆକୁ ପୋଷିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲ ଆପଣଙ୍କୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଚିକୋର ଏହି ବିଶ୍ବ ରେକର୍ଡକୁ ଇଟାଲୀର ଏକ ଟିଭି ଶୋ’ ସେଟ୍‌ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏଥିରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଦେଖାଯାଉଛି କିଭଳି ଏକ ଶୁଆ ସ୍କୁଟର ଚଳାଉଛି। ତେବେ ଏହି ସ୍କୁଟର ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍ ଛୋଟ। ଏହାକୁ ଖାସ୍ କରି ଶୁଆ ପାଇଁ ତିଆରି କରାଯାଇଛି।  ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଶୁଆର ଭିଡିଓ ଖୁବ୍ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ଭାରି ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି।

 

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.