ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା OSSTET ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ୱେବସାଇଟରୁ ମିଳିବ ଡିଜିଟାଲ ସାର୍ଟିଫିକେଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବାଚସ୍ପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେଲେ ସୁରମା ପାଢୀ, ଭରିଲେ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ନୀତିରେ ବିଳମ୍ବ, ବିବାଦ ଯୋଗୁଁ ଅଟକିଛି ନୀତିକାନ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବୁଧବାର ରାଜ୍ୟରେ ଛେଚିବ ବର୍ଷା, ୨୦ ସୁଦ୍ଧା ଅଧା ଓଡ଼ିଶା ଛୁଇଁବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ଡ୍ରେନ୍‌ରେ ପଡ଼ି ନାବାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା : ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍‌ର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ମନ୍ତ୍ରୀ, ୭ ଦିନ ଭିତରେ ନିଆଯିବ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ
  • ||

ଦଶମ ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କୁ ନାମଲେଖା ପାଇଁ କରାଯିବ ସଚେତନ, ଦିଆଯିବ ଯୁକ୍ତ ୨ ନାମଲେଖା ବୁକ୍‌ଲେଟ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୭/୦୫: ଆଗକୁ ବିଭିନ୍ନ କଲେଜ ଓ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ନାମଲେଖା ଆରମ୍ଭ  ହେବ । ଦଶମ ପାସ୍‌ କରିବାକୁ ଥିବା ପିଲାମାନେ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପରେ ଆବେଦନ ଆରମ୍ଭ  କରିବେ । ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭଳି ସାମ୍‌ସ ପୋର୍ଟାଲ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ହେବ । ତେବେ ଆବେଦନ କରିବା ସମୟରେ ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ କିପରି  ଆବେଦନ କରିବେ ସେଥିଲାଗି ସଚେତନ କରିଛି  ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ। ଆବେଦନ  ସମୟରେ କଣ କରିବା ଉଚିତ୍‌ ଓ ଅନୁଚିତ  ତାକୁ ନେଇ ସଚେତନ କରିଛି । ଏନେଇ ସମସ୍ତ  ହାଇସ୍କୁଲର ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଏକ ବୁକ୍‌ଲେଟ୍‌ ପ୍ରଦାନ  କରାଯାଇଛି । ଏହି ବୁକ୍‌ଲେଟ୍‌କୁ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକମାନେ  ନିଜର ନୋଟିସ୍‌ ବୋର୍ଡରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରିବେ ।  ଏନେଇ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କୁ ଉଚ୍ଚମାଧ୍ୟମିକ  ଶିକ୍ଷା ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଚିଠି କରାଯାଇଛି । 

ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ପ୍ରକାଶ  ପାଇବା ପରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ପିଲାମାନେ ଯୁକ୍ତ ୨ ପାଇଁ  ଆବେଦନ କରିବେ । ଏଥିପାଇଁ ସାମ୍‌ସ ପୋର୍ଟାଲ୍‌ରେ  ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା କରାଯିବ । ଅନେକ ସମୟରେ  ପିଲାମାନେ ଏଥିରେ ଭୁଲ କରିଥାନ୍ତି । ପୋର୍ଟାଲରେ  ଆବେଦନ ବେଳେ ଭୁଲ ନକରିବା ଦାୟିତ୍ୱ ସ୍କୁଲର  ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ନେବେ । ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ପକ୍ଷରୁ  ଦିଆଯାଇଥିବା ବୁକ୍‌ଲେଟ୍‌ରେ ସମସ୍ତ ପରାମର୍ଶ ରହିଛି । ଏହି ବୁକ୍‌ଲେଟ୍‌ ନୋଟିସ୍‌ ବୋର୍ଡରେ  ଲଗାଯିବ । ଏଥିସହ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍‌ ନେବାକୁ ଆସିବା  ଦିନ ସମସ୍ତ ପିଲାଙ୍କୁ ଏହି ବୁକ୍‌ଲେଟ୍‌କୁ ମଧ୍ୟ ବଣ୍ଟନ  କରାଯିବ । ଏହି ବୁକ୍‌ଲେଟ୍‌ରେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପାସ୍‌  ପ୍ରମାଣପତ୍ର, ମାର୍କ ସିଟ୍‌, ସ୍କୁଲ ପ୍ରସ୍ଥାନ ପ୍ରମାଣପତ୍ର  କାହାକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର ନକରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.