ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସଂସଦରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଛାତ ଉପରେ ଲାଗିବ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ, ପ୍ରତି ଘରୁ ମାସିକ ୩ଶହ ୟୁନିଟ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪:୧ କୋଟି ଘରକୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଯୋଗାଣ ହେବ,ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଘର ମୁକ୍ତ ବିଜୁଳି ଯୋଜନାରେ ମିଳିବ ସୁବିଧା
  • ||
  • ବଜେଟ୍୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିହାରକୁ ୧୧, ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା,ଆସାମ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ସିକିମ୍‌କୁ ମିଳିବ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା,ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ୫ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସହାୟତାର ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଜମିବାଡ଼ି ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୂ-ଆଧାର, ଭୂ-ଆଧାର ଜରିଆରେ ଜମିବାଡ଼ି ଡିଜିଟାଇଜେସନ ହେବ
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ମୁଦ୍ରା ଲୋନ୍‌ ୨୦ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ,ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ପୈଠ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋନ୍‌ ପାଇପାରିବେ
  • ||
  • ବିଜେଟ୍ ୨୦୨୪-୨୫: ଗୟାରେ ହେବ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟିଆଲ୍ କରିଡ଼ିର, ୧ ହଜାର ଆଇଟିଆଇକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରାଯିବ
  • ||
  • ବିହାର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ପୋଲାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ, ବିହାରରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବିକାଶ
  • ||
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ୪ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||

ଆମେରିକାରେ ଶାହରୁଖଙ୍କ ରେକର୍ଡକୁ ପଛରେ ପକାଇଲା ‘କଲ୍‌କି ୨୮୯୮ ଏଡି’ ,ପଠାନ - ଯବାନ ଫିଲ୍ମ ଠାରୁ ବି ଅଧିକ ଆୟ

ମୁମ୍ୱାଇ : ସୁପରଷ୍ଟାର ପ୍ରଭାସଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଫିଲ୍ମ କଲ୍କି ୨୮୯୮ ଏଡି  ଫିଲ୍ମ ହଲ୍‌ରେ ଯେଉଁ ଧମାକା କରିଛି, ତାର ଆଲୋଚନା ଚାରିଆଡ଼େ ହେଉଛି। ଗୁରୁବାର ରିଲିଜ୍‌ ହୋଇଥିବା ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ପଜିଟିଭ୍‌ ରିଭ୍ୟୁଜ୍‌ ସହ ଜନତାଙ୍କ ଦମଦାର ୱାର୍ଡ ଅଫ୍‌ ମାଉଥ୍ ଦମ୍‌ରେ ପ୍ରଥମ ଦିନରୁ ହଲ୍‌ରେ ଖୁବ୍‌ ଭିଡ଼ ଲାଗିଛି।

ଦର୍ଶକମାନେ ମଧ୍ୟ ନିଜ ତରଫରୁ ଇଣ୍ଡିଆନ ମାଇଥୋଲଜି ସହ ଜଡ଼ିତ ସାଇନ୍ସ-ଫିକ୍ସନ କାହାଣୀ ନେଇ ଆସିଥିବା କଲ୍କି ୨୮୯୮ ଏଡି କୁ ଖୁବ୍‌ ଭଲପାଇବା ଦେଇଛନ୍ତି, ଯାହାର କମାଲ ଫିଲ୍ମର ଆୟ ଉପରେ ନଜର ଆସୁଛି। ପ୍ରଭାସଙ୍କର ଫିଲ୍ମ କେବଳ ୪ଦିନରେ ୱାର୍ଲ୍ଡୱାଇଡ୍‌ ୫୫୫ କୋଟିର ଗ୍ରସ୍‌ କଲେକ୍ସନ କରିଛି। 

ଭାରତରେ ଫିଲ୍ମର ମୋଟ୍‌ କଲେକ୍ସନ ୪ଦିନରେ ୩୦୯ କୋଟି ଟଙ୍କା ହୋଇ ସାରିଛି, ଯେଉଁଥିରେ କେବଳ ହିନ୍ଦି ଭର୍ସନର ଆୟ ୧୧୧.୫ କୋଟି। କିନ୍ତୁ କେବଳ ଭାରତରେ ହିଁ ନୁହେଁ ବିଦେଶୀ ମାର୍କେଟ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ କଲ୍କି ୨୮୯୮ ଏଡି ଆୟର ରେକର୍ଡ କରିଛି। 

କଲ୍କି ୨୮୯୮ ଏଡି ରେ ପ୍ରଭାସ ଏକ ବଡ଼ କମାଲ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଫିଲ୍ମ ୨୦୨୪ରେ ସବୁଠୁ ବଡ଼ ଓଭରସିଜ୍‌ କଲେକ୍ସନ କରିଥିବା ଭାରତୀୟ ଫିଲ୍ମ , ଫାଇଟରକୁ ପ୍ରଥମ ୩ଦିନରେ ହିଁ ପଛରେ ପକାଇ ଦେଇଥିଲା। ଏବେ ୱିକେଣ୍ଡର ଆୟରୁ କଲ୍କି ୨୮୯୮ ଏଡି , ଓଭରସିଜ୍‌ ମାର୍କେଟ୍‌ର କିଙ୍ଗ ଶାହରୁଖ ଖାନଙ୍କ ଫିଲ୍ମକୁ ପଛରେ ପକାଇଛି। 

୨୦୨୪ର ଆରମ୍ଭରେ ଆସିଥିବା ହ୍ରିତିକ୍‌ ରୋଶନଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ଫାଇଟର ୧୨ ମିଲିୟନ ଡଲାର (୧୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ)ର ମୋଟ ଓଭରସିଜ୍‌ କଲେକ୍ସନ କରିଥିଲା। କଲ୍କି ୨୮୯୮ ଏଡି  ପ୍ରଥମ ୩ଦିନରେ ୧୩ ମିଲିୟନ ଡଲାର (୧୦୮ କୋଟିରୁ ଅଧିକ) ଆୟ ସହ ଅତିକ୍ରମ କରିଦେଇ ଥିଲା।

ୱିକେଣ୍ଡ କଲେକ୍ସନରୁ ହିଁ କଲ୍କି ୨୮୯୮ ଏଡି ନୂଆ ଓଭରସିଜ୍ ରେକର୍ଡ କରିଛି। ରିଲିଜ ପର ଠାରୁ ଏବେସୁଦ୍ଧା ପ୍ରଭାସଙ୍କ ଲାଟେଷ୍ଟ ଫିଲ୍ମ ୧୭.୭୭ ମିଲିୟନ ଡଲାର (୧୪୭.୭ କୋଟି ଟଙ୍କା)ର କଲେକ୍ସନ କରିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ୟୁଏସଏ ଓ କାନାଡାରେ ଫିଲ୍ମର ୱିକେଣ୍ଡ କଲେକ୍ସନ ୧୧.୨ ମିଲିୟନ ଡଲାର ରହିଛି। ଅର୍ଥାତ୍‌ ପାଖାପାଖି ୯୨.୬୩ କୋଟି ଟଙ୍କା।

ଭାରତର ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ଷ୍ଟାର ଭାବେ ଜଣାଶୁଣା ଶାହରୁଖ ଖାନଙ୍କ ଗତ ବର୍ଷ ଆସିଥିବା ବ୍ଲକବଷ୍ଟର ଫିଲ୍ମ ପଠାନ  ଓ ଯବାନକୁ ମଧ୍ୟ କଲ୍କି ୨୮୯୮ ଏଡି ପଛରେ ପକାଇ ଦେଇଛି। 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.