ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍‌ରିଓ୍ବାଲ୍‌ଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି , ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କଲେ ସୁପ୍ରମିକୋର୍ଟ
  • ||
  • ହେରାପଞ୍ଚମୀରେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପରିବେଶ: ନନ୍ଦିଘୋଷ ଭାଙ୍ଗିଲେ ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ, ଆଜ୍ଞାମାଳ ପାଇ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରକୁ ବାହୁଡ଼ିଲେ
  • ||
  • ପିଠିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଯୋଗୁଁ ଏମ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଲେ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ ମଦନୀତି ସହ ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲା, କେଜ୍‌ରିୱାଲଙ୍କ ପିଟିସନ ଉପରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି
  • ||
  • ଆଗ ପଛ ହୋଇ ଆସିପାରେ ଦୁଇଟି ଲଘୁଚାପ: ୧୩ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା, ଦକ୍ଷିଣରେ ପ୍ରବଳ ଛେଚିବ
  • ||

ୱାୟନାଡ ଲୋକସଭା ଆସନ ଛାଡି ରାଏବରେଲିରୁ ସାଂସଦ ରହିବେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ, ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଲଢିବେ ଉପନିର୍ବାଚନ...

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କେରଳର ୱାୟନାଡ ଲୋକସଭା ଆସନ ଛାଡି ରାଏବରେଲିରୁ ସାଂସଦ ରହିବେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ । କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖଡଗେ ସୋମବାର ଏହି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏହା ସହିତ ଖଡଗେ ଏକ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, କଂଗ୍ରେସ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ୱାୟନାଡରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ।  

 ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ୨୦୨୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ କେରଳର ୱାୟନାଡ ଏବଂ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ରାଏବରେଲି ଆସନରେ ଜିତିଥିଲେ । ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ ତାଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଆସନ ଛାଡିବାକୁ ପଡିଲା। ସୋମବାର ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖଡଗେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କେରଳର ୱାୟନାଡ ଆସନରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବେ।

ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ୍ ଖଡଗେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆଜିର ବୈଠକରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ବର୍ତ୍ତମାନ କେରଳର ୱାୟନାଡ ଆସନରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାର ସହ ରାଏବରେଲି ଆସନର ଅନେକ ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି । ରାଏବରେଲିର ଲୋକ ଏବଂ ଦଳର ଲୋକମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କେବଳ ରାଏବରେଲି ଆସନରୁ ସାଂସଦ ରହିବେ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୱାୟନାଡ ଆସନରେ ମଧ୍ୟ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କର ଭଲ ପାଇବା ରହିଛି, କିନ୍ତୁ ଆଇନ ଏହାକୁ ଅନୁମତି ଦେଉନାହିଁ। ଏହି କାରଣରୁ ସେ ୱାୟାନାଡ ଆସନରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବେ ଏବଂ ରାଏବରେଲି ଆସନରୁ ସଂସଦ ଯିବେ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୱାୟନାଡାର ଲୋକମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବଦଳରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ ପାଇବେ।

ଏହି ଘୋଷଣା ଉପରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ୱାୟନାଡକୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଏବଂ ମୁଁ ବହୁତ ଖୁସି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ୱାୟନାଡାର ଲୋକଙ୍କୁ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ହରାଇବାକୁ ଦେବି ନାହିଁ । ସେପଟେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉଭୟ ରାଏବରେଲି ଏବଂ ୱାୟନାଡ ଆସନର ଲୋକଙ୍କ ସହ ମୋର ଭାବପ୍ରବଣତା ରହିଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି ମୁଁ ଗତ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ଧରି ୱାୟାନାଡର ସାଂସଦ ଥିଲି । ସେଠାକାର ଲୋକମାନେ ମୋତେ ବହୁତ ଭଲପାଇବା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଉଛି  । ଏହା ମୋ ପାଇଁ ସହଜ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନୁହେଁ।

 

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.