ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୁଧବାର ଅରୁଣ ଗୋଭିଲ, ଗୁରୁବାର ପୁଣି ଓଡିଶା ଆସିବେ ଜେ.ପି ନଡ୍ଡା
  • ||
  • ପ୍ରଯୋଜକ ବିଜୟ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ, ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ତ୍ୟାଗ କଲେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ
  • ||
  • ନିର୍ବାଚନ ଡ୍ୟୁଟି ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଜଣେ ଆହତ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୨୦ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ଶ୍ରୀନୃସିଂହ ଚତୁର୍ଦ୍ଦଶୀ ତିଥିରେ ଗୁଜ ଅନୁକୂଳ, ଖୋଳା ହେବ ଯନ୍ତା ଗାଡ଼
  • ||
  • ସ୍ୱାତୀ ମାଲିୱାଲଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାମଲା: ସିଏମ୍‌ ହାଉସ୍‌ରେ ବିଭବଙ୍କୁ ନେଇ ସିନ୍‌ ରିକ୍ରିଏଟ୍‌
  • ||
  • ମଦ ନୀତି ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା: କେଜ୍‌ରିୱାଲଙ୍କୁ ପୁଣି ୧୪ ଦିନ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବାକୁ ଇଡିର ଆବେଦନ
  • ||
  • IPL ପ୍ରଥମ କ୍ୱାଲିଫାୟର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ କୋଲକାତା- ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ରନ୍‌ ବର୍ଷା କରିବେ ବ୍ୟାଟିଂ ପାୱାର ହାଉସ୍‌
  • ||
  • ବାତ୍ୟା ହେବନି..ଅବପାତ ହୋଇ ମିଆଁମାର ଯିବ: ଜିଏଫଏସ୍
  • ||

ହାଇଦ୍ରାବାଦଠୁ ହାରିଲା ଆରସିବି, ହୃଦୟ ଜିତିଲେ ଦିନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ

Image Courtesy: espncricinfo

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ: ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପରେ ଏମ. ଚିନାସ୍ବାମୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ରନ୍‌ ବର୍ଷା କଲା ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ । ତଥାପି ଆରସିବିକୁ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡ଼ିଛି । ଆଜିର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଦିନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ (ଡିକେ)ଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟିଂ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବିମୋହିତ କରିଛି । ୩୫ ବଲ୍‌ରୁ ୭ ଛକା ଏବଂ ୫ ଚୌକା ବଳରେ ଡିକେ ୮୩ ରନ୍‌ କରି ପ୍ୟାଭିଲିୟନ୍‌ ଫେରିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଏହି ଲଢ଼ୁଆ ବ୍ୟାଟିଂକୁ ଉଚ୍ଛସିତ ପ୍ରଂଶସା ମିଳିଛି ।  ୨୮୮ ରନ୍‌ର ପିଛା କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଆରସିବି ପ୍ରଥମେ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ ହେଁ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଥମେ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଫାଫ ଡୁପ୍ଲେସିସ ଭଲ ଆରମ୍ଭ ଦେଇଥିଲେ । କୋହଲି ୨୦ ବଲ୍‌ରୁ ୪୨ ରନ୍‌ କରି ଫେରିଥିଲେ।  ଏହା ପରେ ଡୁପ୍ଲେସିସ୍‌ ୬୨ ରନ୍‌ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ଶେଷରେ ଆରସିବି ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଓଭରରେ ୭ ଓ୍ବିକେଟ ହରାଇ ୨୬୨ ରନ୍‌ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା । ସେପଟେ ୨୫ ରନ୍‌ରେ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ଜିତିନେଇଛି ହାଇଦ୍ରାବାଦ । 

ଆଜି ମଧ୍ୟ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଅଧିନାୟକ ପ୍ୟାଟ କମିନ୍ସଙ୍କ ରଣନୀତି କାମ ଦେଇଥିଲା ।  ସେ ନିଜେ ୪ ଓଭର ବୋଲିଂ କରି ୪୩ ରନ୍‌ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ୩ ଓ୍ବିକେଟ ନେଇ ଆରସିବିକୁ ଦୁର୍ବଳ କରିଥିଲେ । ସେହିଭଳି ମୟଙ୍କ ମାର୍କଣ୍ଡେ ୨ଟି ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଥିବା ବେଳେ ଟି ନଟରାଜନ ଭଲ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ । ସେ ୪ ଓଭରରେ ୪୭ ରନ୍‌ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ଖାତାକୁ ଆସିଥିଲା ଗୋଟିଏ ଓ୍ବିକେଟ । ତେବେ ଆଜିର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଦିନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବୋଲରଙ୍କୁ ପାଣି ପିଆଇଦେଇଥିଲେ । ଶେଷରେ ନଟରାଜନଙ୍କ ବଲ୍‌ରେ କିପରଙ୍କ ହାତରେ କ୍ୟାଚ ଆଉଟ ହୋଇ ସେ ଫରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଯେତିକି ସମୟ ସେ ପଡ଼ିଆରେ ରହିଥିଲେ ଏଭଳି ଲାଗୁ ଥିଲା ୨୮୮ ରନ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ ମଧ୍ୟ ଆରସିବି ପାଇଁ କିଛି ନୁହେଁ ।  ମିଡିଲ ଅର୍ଡରରେ ଦଳ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିନପାରିବାରୁ ଆଜି ଆରସିବିକୁ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡ଼ିଲା । 

ଅନ୍ୟପଟେ ଆଜିର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ନିଜ ରେକର୍ଡ ନିଜେ ଭାଙ୍ଗିଥିଲା ।  ମୁମ୍ବାଇ ବିପକ୍ଷରେ ଦଳ ୨୭୭ ରନ୍‌ କରି ଆଇପିଏଲ ଇତିହାସରେ ସବୁଠୁ ବଡ଼ ସ୍କୋର କରିଥିବା ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପୁଣି ଏକ ବଡ଼ ରେକର୍ଡ କରିଥିଲା । ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଓଭରରେ ୩ ଓ୍ବିକେଟରେ ୨୮୭ ରନ୍‌ କରିଥିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ ।  ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ବିପକ୍ଷରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ୨୮୭ ରନ୍‌ କରିଥିଲା । ଛକା-ଚୌକା ବର୍ଷା କରିଥିଲା ଟିମ୍‌ । ଆଜିର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଟ୍ରେଭିସ୍‌ ହେଡ୍‌ ୪୧ ବଲରେ ଦମଦାର ୧୦୨ ରନ୍‌ କରିଥିଲେ । ହେନରିଚ କ୍ଲାସେନ୍‌ (୬୭), ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା (୩୪), ଏବଂ ଆଡନ ମାର୍କମଙ୍କ ଅପରାଜତି ୩୨ ରନ୍‌ ଓ ଅବ୍ଦୁଲ ସମଦଙ୍କ ଅପରାଜିତ ୩୭ ରନ୍‌ ବଳରେ ଦଳ ଆଇପିଏଲ ଇତିହାସରେ ସବୁଠୁ ବଡ଼ ସ୍କୋର କରିଥିଲା । 

ଆଇପିଏଲର ୩୦ ତମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଆରସିବି ଟସ୍‌ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା।  ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବ୍ୟାଟରଙ୍କ ଆଗରେ ଅସହାୟ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ବୋଲର । ପ୍ରଥମେ ଛକା-ଚୌକା ବର୍ଷା କରିଥିଲେ ଟ୍ରେଭିସ ହେଡ୍‌ । ମାତ୍ର ୪୧ ବଲରୁ ୮ ଛକା ଏବଂ ୯ ଚୌକା ସହ ୧୦୨  ରନ୍‌ର ବିସ୍ଫୋରକ ଇନିଂସ୍‌ ଖେଳିଥିଲେ ହେଡ୍ ।  ସେହିଭଳି ହେନରିଚ କ୍ଲାସେନ  ଏବଂ ଆଡନ ମାରକ୍ରମ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ବୋଲରଙ୍କ ଉପରେ ଜମା ଦୟା କରିନଥିଲେ । ଯେଉଁ ଆଡ଼େ ଚାହିଁଲେ ଖାଲି ରନ୍‌, ରନ୍‌ ଆଉ ରନ୍‌ । ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ବୋଲରଙ୍କୁ ଶୋଚନୀୟ ଢ଼ଙ୍ଗରେ ଧୋଇଥିଲେ କ୍ଲାସେନ। ବିଶାଳ ଛକା ମାରି ଖେଳପ୍ରେମୀଙ୍କୁ ଖୁସି କରିଦେଇଥିଲେ କ୍ଲାସେନ । ସେହିଭଳି ଗୋଟିଏ ଇନିଂସରେ ସର୍ବାଧିକ ୨୨ ଛକା ମାରି ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଆଉ ଏକ ବିଶାଳ ରେକର୍ଡ କରିଥିଲା ।  

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ବୋଲରଙ୍କ କଥା କହିଲେ, ଲକି ଫର୍ଗ୍ୟୁସନ ୫୨ ରନ୍‌ ଦେଇ ୨ ଟି ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଥିଲେ।  ରିସି ଟୋପଲେ ସର୍ବାଧିକ ୬୮ ରନ୍‌ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଗୋଟିଏ ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଥିଲେ । ବିଜୟକୁମାର ବୈଶାଖ ୪ ଓଭରରେ ୬୪ ରନ୍‌  ଦେଇଥିବା ବେଳେ ମହିପାଲ ଲୋମରୋର ଗୋଟିଏ ଓଭରରେ ୧୮ ରନ୍‌ ଦେଇଥିଲେ ।  ସେହିଭଳି ଓ୍ବିଲ ଜ୍ୟାକ୍ସ ୩ ଓଭରରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବ୍ୟାଟର ୩୨ ରନ୍‌ ଚୋରାଇ ନେଇଥିଲେ ।  

  • IPL 2024
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.