ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାମାକ୍ଷାନଗର: ଅଜଣା ଗାଡ଼ି ଧକ୍କା ରେ ସାଇକେଲ ଆରୋହୀ ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ରାସ୍ତା ରୋକ
  • ||
  • ଆସିଲା ବିଜେଡି ଷଷ୍ଠ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା, ଚମ୍ପୁଆରୁ ସନାତନ ମହାକୁଡ଼, ବଡଚଣାରୁ ବର୍ଷା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କ ରାସ୍ତାରେ ନିହାର କଣ୍ଟା ! ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନକୁ ନେଇ ଦେଖା ଦେଇଛି ବିବାଦ
  • ||
  • ଆଜି ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ୟୁଜିସି-ନେଟ୍‌ ଜୁନ୍‌ ସେସନ୍‌-୨୦୨୪ ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା
  • ||
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଆମ୍ଵୁଲାନ୍ସ, ଦୁଇ ଶିଶୁଙ୍କ ଆଖି ଆଗରେ ଚାଲିଗଲା ବାପା-ମାଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ହୀରାକୁଦରେ ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ଟ୍ରାଜେଡି: ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ଜଣେ ଏବେ ବି ନିଖୋଜ
  • ||
  • ମେ'୧ରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ବନ୍ଦ ରହିବ ଭିତରକନିକା
  • ||
  • ଶନିବାର ବାହୁଡ଼ିବେ ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜ: ଦିନ ସାଢ଼େ ୧ରେ ପହଣ୍ଡି, ସାଢେ ୩ଟାରେ ରଥଟଣା
  • ||
  • ଶନିବାର ବିଶ୍ବପ୍ରସିଦ୍ଧ ରଥଯାତ୍ରା ପ୍ରଥମ ସମନ୍ୱୟ ବୈଠକ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିବେ ଆର୍‌ଡିସି
  • ||
  • ଆଜି ବି ଅତି ଭୀଷଣ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ, ୨୧ ଯାଏ ନିସ୍ତାର ନାହିଁ, କାଳବୈଶାଖୀ ପାଇଁ କମିପାରେ ତାତି
  • ||
  • IPL ୨୦୨୪: ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ-ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଲଢ଼େଇ, କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ଗଡ଼ ଧ୍ୱଂସ ପଥରେ ସନରାଇଜର୍ସ
  • ||
  • ହୀରାକୁଦରେ ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ଟ୍ରାଜେଡି, ଦୁଇ ମୃତ, ୭ ନିଖୋଜ, ସକାଳୁ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ
  • ||

ଏପ୍ରିଲ୍ ୭ରେ ବିଜେଡିରେ ମିଶିବେ ଗଣେଶ୍ୱର, ଅନ୍ୟ ଟିକେଟ ଆଶାୟୀଙ୍କ ବଢ଼ିଲା ଚିନ୍ତା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା,୦୪/୦୪: ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଗଣେଶ୍ୱର ବେହେରା ମଙ୍ଗଳବାର କଂଗ୍ରେସ ସହ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷର ସମ୍ପର୍କ ତୁଟାଇ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ । ଆସନ୍ତା ୭ ତାରିଖ ଦିନ ସେ  ବିଜେଡିରେ ଯୋଗଦାନ କରିବେ ବୋଲି ସୂଚନା  ମିଳିଛି । ଗଣେଶ୍ୱର ବିଜେଡିରେ ମିଶିବା ସମ୍ଭାବନା ବଢ଼ିବା ପରେ ବିଜେଡି ଶିବିରର ଅନ୍ୟ ଟିକଟ ଆଶାୟୀମାନେ ଚିନ୍ତାରେ ପଡ଼ିଯାଇଛନ୍ତି ।  

୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେଡିର ମାଳମାଳ  ଆଶାୟୀ ବାହାରିବାରୁ ଦଳ ଜିଲ୍ଲା ବାହାରୁ ଶଶିଭୂଷଣ  ବେହେରାଙ୍କୁ ଆଣି ଏଠାରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଥିଲା । ଶଶି  ତତ୍କାଳୀନ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଗଣେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ହରାଇ  ବିଜୟ ଲାଭ କରିଥିଲେ । ତେବେ ବିଜୟ ବ୍ୟବଧାନ  ବହୁତ କମ୍‌ ଥିଲା । ଶଶିଙ୍କୁ କଡ଼ା ଟକ୍କର ଦେଇଥିଲେ ଗଣେଶ୍ୱର । ଶଶିଙ୍କୁ ୬୬ ହଜାର ୧୩୨ ଖଣ୍ଡ ଓ  ଗଣେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ୫୯ହଜାର ୫୪୭ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍‌  ମିଳିଥିଲା । ହେଲେ ଦଳ ବିଭିନ୍ନ କାରଣରୁ ଏଠାରେ  ଆଉ ଶଶିଙ୍କୁ ରିପିଟ୍‌ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନି । ତେଣୁ  ଆଶାୟୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେୁ ଯୁବ ବିଜେଡି ଜିଲ୍ଲା ସଭାପତି  ରାଜେଶ ଦାସଙ୍କୁ ଏକ ବଡ଼ ଗୋଷ୍ଠୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିବାକୁ  ଚାହୁଁଥିଲେ । ତେବେ ଉକ୍ତ ଗୋଷ୍ଠୀର ନିଷ୍ପତ୍ତି ସହ  ଶୀର୍ଷ ନେତୃତ୍ୱ ସହମତ ହୋଇପାରିଲେ ନାହିଁ । ଯଦି  ରାଜେଶଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଯାଉଛି, ଅନ୍ୟ ଆଶାୟୀଙ୍କ  ମଧ୍ୟରେ ଏହାର କି ପ୍ରଭାବ ରହିବ ଓ ସେମାନେ  କେମିତି ତାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ତାକୁ ମଧ୍ୟ ଦଳ  ପରଖିଥିଲା । ଯଦି ଗଣେଶ୍ୱର ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେଉଛନ୍ତି ଏ  ସମସ୍ୟା ରହିବ ନାହିଁ । ଗଣେଶ୍ୱରଙ୍କ ବଡ଼ ସମର୍ଥକ ଓ  ଅନୁଗତ ଗୋଷ୍ଠୀ ସହ ବିଜେଡିର ପାରମ୍ପରିକ ଭୋଟ୍‌  ତାଙ୍କୁ ମିଳିବ ଓ ଦଳ ଫାଇଦାରେ ରହିବ ବୋଲି ବିଚାର  କରାଯାଉଛି । ଗଣେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଗଲେ ରାଜେଶ  ତାଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିବେ ବୋଲି ଶୁଣାଯାଉଛି ।  ଏଣେ ଦଳୀୟ ଶିବିରର ଅନ୍ୟ ଆଶାୟୀମାନେ ବିକଳ୍ପ  ସନ୍ଧାନରେ ଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।  

୨୦୦୯ ମସିହାରେ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ପୁନର୍ଗଠନ  ହେବା ପରଠାରୁ ଗଣେଶ୍ୱରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ  ଥିବା କଂଗ୍ରେସ ସଂଗଠନକୁ କିଏ ସମ୍ଭାଳିବେ,  ସେ ନେଇ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ।  ଗଣେଶ୍ୱରଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ଦିବଂଗତ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ  ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାଗବତ ପ୍ରସାଦ ମହାନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ  କଂଗ୍ରେସର ମଙ୍ଗ ଧରିଥିଲେ । ୧୯୯୫ ମସିହାରେ  ସ୍ୱର୍ଗତ ମହାନ୍ତି ଜନତା ଦଳ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବେଦପ୍ରକାଶ  ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କୁ ହରାଇ ବିଜୟ ମୁକୁଟ ପିନ୍ଧିଥିଲେ ।  ଭାଗବତ ଶେଷଥର ପାଇଁ ୨୦୦୦ ମସିହାରେ  କଂଗ୍ରେସ ଟିକଟ୍‌ରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥିଲେ ଓ  ବିଜେପିରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିବା ବେଦପ୍ରକାଶଙ୍କଠାରୁ  ହାରି ଯାଇଥିଲେ । ୨୦୦୪ ମସିହାରେ କଂଗ୍ରେସ  ଓ ଓଜିପି ମଧ୍ୟରେ ମେଣ୍ଟ ହେବାରୁ ଏଠାରେ  କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେଇନଥିଲା । ତେଣୁ କଂଗ୍ରେସ  ସମର୍ଥନରେ ଓଜିପିରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିବା  ଉତ୍କଳ କେଶରୀ ପରିଡ଼ା ଏଠାରେ ବିଜେପିର  ବେଦପ୍ରକାଶ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କୁ ହରାଇ ଜିତିଥିଲେ ।  ତେଣୁ ୨୦୦୦ ମସିହାରୁ ଅଦ୍ୟାବଧି ଅଢ଼େଇ  ଦଶନ୍ଧି ଧରି କଂଗ୍ରେସ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ବିଧାନସଭା  କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଉ ଜିତିବାରେ ସମର୍ଥ ହୋଇନାହିଁ ।

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • General Election 2024
  • Odisha election 2024
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.