ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମଙ୍ଗଳବାର ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ଦେବେ ୧୯,୬୦୦ କୋଟିର ପ୍ରକଳ୍ପ ଭେଟି
  • ||
  • ପୁଲିସକୁ ଢେଲାମାରି ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ଅଭିଯୋଗ: ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ପାକା ଗିରଫ, ଭାଇ ଫେରାର
  • ||
  • ଆଜି ସରିବ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷା: ଭାଇରାଲ୍‌ ଓ ଲିକ୍‌ ଗୁଜବର ଘଟୁନି ଅନ୍ତ, କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ୍‌ରେ ବୋର୍ଡ ଏତଲାର ଫଳ ଶୂନ୍ୟ
  • ||
  • WPL-2024: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ, ଗୁଜରାଟକୁ ୨୫ରନ୍‌ରେ ହରାଇଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡିରେ ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ କେନାଲରେ ୨୦ ଫୁଟ୍‌ର ଘାଇ, ଦେପୁରରେ କୃତ୍ରିମ ବନ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଦଳିବ ପାଣିପାଗ ମିଜାଜ: ଆଜିଠୁ କମିବ ତାତି, ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ଇସ୍ରାଏଲ-ହାମାସ ଯୁଦ୍ଧକୁ ନେଇ ବିଦେଶୀଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଲା ସିଙ୍ଗାପୁର ପ୍ରଶାସନ, କହିଲା ଏଭଳି କିଛି କରନ୍ତୁ ନାହିଁ...ନଚେତ୍...

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗତ ତିନି ସପ୍ତାହ ଧରି ଇସ୍ରାଏଲ ଏବଂ ହାମାସ ମଧ୍ୟରେ ଯୁଦ୍ଧ ଚାଲିଛି । ହମାସ କବଳରୁ ନିଜ ବନ୍ଧକକୁ ଛଡାଇବା ପାଇଁ ଗାଜାରେ ଆକ୍ରମଣକୁ ଜୋରଦାର କରିଛି । ଆଉ ଏହି ସମୟରେ ସିଙ୍ଗାପୁର ସରକାର ଦେଶରେ ରହୁଥିବା ବିଦେଶୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଚେତାବନୀ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ସିଙ୍ଗାପୁରର ଜନଶକ୍ତି ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ, ଦେଶରେ ରହୁଥିବା ତଥା କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ବିଦେଶୀମାନେ ନିଜର ରାଜନୈତିକ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟକୁ ଆଗକୁ ବଢାଇବା ପାଇଁ ଏହାକୁ ଏକ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

ଜନଶକ୍ତି ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ (MOM) ଏକ ଫେସବୁକ୍ ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ଚେତାବନୀ ଜାରି କରିଛି। ଏଥିରେ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଲେଖିଛି ଯେ, 'ଇସ୍ରାଏଲ ଏବଂ ହମାସ୍ ମଧ୍ୟରେ ବଢୁଥିବା ତିକ୍ତତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆମେ ଶାନ୍ତ ରହିବା ଜରୁରୀ । ଏହି ବାହ୍ୟ ଘଟଣା ଗୁଡ଼ିକୁ ନେଇ ସିଙ୍ଗାପୁରରେ ଜାତିଗତ ଏବଂ ଧାର୍ମିକ ସମନ୍ୱୟ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । 

 ସିଙ୍ଗାପୁରର ବିଦେଶୀମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାନର, ପତାକା ଏବଂ ପୋଷ୍ଟର ଭଳି ସାମଗ୍ରୀର ବ୍ୟବହାର କରି ସର୍ବସାଧାରଣ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ବିଦେଶୀ ରାଜନୀତିକୁ ସମର୍ଥନ ନକରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି । ସେମାନଙ୍କୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କିମ୍ବା ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ କୌଣସି ପୋଷ୍ଟ କିମ୍ବା ବିବୃତ୍ତି ନଦେବାକୁ କୁହାଯାଇଛି । ଏହା କରିବା ଏକ ଅପରାଧ ଏବଂ ସିଙ୍ଗାପୁର ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଦଣ୍ଡନୀୟ। ଏହିପରି ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ସିଙ୍ଗାପୁରରେ କାମ କରିବା ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇପାରେ। 

 

 

 


 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.