ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଜାତୀୟ ସ୍ତରୀୟ ଗବେଷଣା ସୁଯୋଗ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରିସର୍ଚ୍ଚ ଫେଲୋସିପ୍‌ ପାଇଁ ୩୦୦ ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀ ଚୟନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ମହିଳାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ; ତାଲିମ ନେଇଥିଲେ ୨୪୮ ଜଣ, ଏବେ ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା ଏସ୍‌ଓପି ବ୍ୟବସ୍ଥା
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଥମୁନି ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା, ଜଣେ ଟିଏମସି କର୍ମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ପୁଣି ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ଦଳ ଆଣିଲା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ବାଂଲାଦେଶ ମୁହାଁ ବାତ୍ୟା, ପ୍ରଭାବରେ ୪ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ଓ ପବନ ସମ୍ଭାବନା, ୪ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଏସଆରସିଙ୍କ ଆଲର୍ଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ, ୬ ଲୋକସଭା ଓ ୪୨ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ଭୋଟିଂ, ୪୪୭ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ହେବ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଷଷ୍ଠ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ, ୬ ରାଜ୍ୟ ଓ ୨ କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟ୍, ୫୮ ସଂସଦୀୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ସୃଷ୍ଟି ହେଲା ଅବପାତ: ୨୫ ରାତିରୁ ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା, ୨୬ରେ ଭୀଷଣ ବାତ୍ୟା ରୂପ ନେବ
  • ||

‘ତାଙ୍କ ପାଖରେ ବସିବା ପାପ, ଆନନ୍ଦ ବୋଷ ଥିବା ଯାଏଁ ରାଜଭବନ ଯିବିନି’: ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ମମତା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୧।୫:  ନିର୍ବାଚନୀ ସରଗରମ୍ ଭିତରେ ଚାଲିଛି ନେତାଙ୍କ ବୟାବାଜି। ଆରୋପ ପ୍ରତ୍ୟାରୋପ ଏବଂ ପ୍ରତିଦିନ ନୂଆ ନୂଆ କଥାର ହେଉଛି ଖୁଲାସା। ଏବେ  ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ରାଜ୍ୟପାଳ ଆନନ୍ଦ ବୋଷଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆସିଥିବା ଯୌନ ନିର୍ଯାତନ ଅଭିଯୋଗକୁ ପ୍ରସଙ୍ଗ କରି ଶନିବାର ବର୍ଷିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ। ମମତା କହିଛନ୍ତି,ରାଜ୍ୟପାଳ ଭାବେ ଆନନ୍ଦ ବୋଷ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଯାଏ ସେ ରାଜଭବନ ଯିବେ ନାହିଁ। ଯଦି ରାଜ୍ୟପାଳ  ଚାହିଁବେ, ସେ ତାଙ୍କୁ ରାସ୍ତାରେ ଭେଟିବେ, କିନ୍ତୁ କେବେ ହେଲେ ରାଜଭବନ ଯିବେ ନାହିଁ। ଏହା ସହ ସେ କହିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ପାଖରେ ବସିବା ମଧ୍ୟ ପାପ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ,  ରାଜଭବନର ଜଣେ ଅସ୍ଥାୟୀ କର୍ମଚାରୀ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ। ପୋଲିସ ନିକଟରେ ମହିଳା ଜଣକ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ଆସିଥିବା ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ କଥା ମଧ୍ୟ ମମତା ଉଠାଇଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟପାଳ ଜାରି କରିଥିବା ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ ଏଡିଟ କରାଯାଇଛି ଓ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଫୁଟେଜ ଓ ଏକାଧିକ ଭିଡିଓ ଥିବା ପେନ ଡ୍ରାଇଭ୍ସ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଅଛି ବୋଲି ମମତା କହିଛନ୍ତି।

ଶନିବାର ହୁଗୁଳିରେ ଏକ ରାଲିକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ମମତା ହିନ୍ଦୀ ଓ ବଙ୍ଗାଳୀ ମିଶା ଭାଷଣ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି, ମାନନୀୟ ରାଜ୍ୟପାଳ, ମୋର ଭୁଲ କ’ଣ ? ମୋତେ ଏହା ବି ଜଣାନାହିଁ ପୁରା ଘଟଣା କ’ଣ ? ରାଜ୍ୟ ପାଳ କରିଥିଲେ ଦିଦିଗିରି ଚାଲିବନି ଓ ଏବେ ମୁଁ କହୁଛି ଦାଦାଗିରି ଓ ଦିଦିଗିରି ଚାଲିବନି, କିନ୍ତୁ ରାଜ୍ୟପାଳ ଆପଣ ଆଗ ନିଜର ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦିଅନ୍ତୁ। ଆପଣ କିଏ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଦେବାକୁ ? ମୋ ପାଖରେ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍‌ର ଆଉ ଏକ କପି ରହିଛି। ମୋତେ ଏହାକୁ ଜଣେ ସାମ୍ବାଦିକ ଭାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଯୌନ ନିର୍ଯାତନାର ପୁରା  କଥା ଏବେ ବି ସାମନାକୁ ବସିନି। ମୋତେ ଆଉ ଏକ ଭିଡିଓ ମିଳିଛି। ଏହି ପେନ୍‌ଡ୍ରାଇଭରେ ଆହୁରି ଘଟଣା ଅଛି। ଯଦି ମୋତେ ରାଜଭବନ ଡକାଇବ ତେବେ ମୁଁ ଯିବିନ। ରାସ୍ତା ଉପରେ ଡାକିବେ ଯଦି ଯିବି, କିନ୍ତୁ ଏହି ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ବସିବା ବି ପାପ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ମମତା। 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.