ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟ ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ, ଧାନ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୩୧ ଶହ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ୨୬ରେ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ଉତ୍ସବ: ଅଷ୍ଟ୍ରେର୍ଲିଜ ପୋଲରୁ ଆରମ୍ଭ, ଆଇଫିଲ୍‌ ଟାୱାରରେ ଶେଷ
  • ||
  • ମୋହନ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରଥମ ବଜେଟ୍, ୨୦୨୪-୨୫ ପାଇଁ ଆସିବ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ବଜେଟ୍ ଅପରାହ୍ନ ୫ଟା ଉପସ୍ଥାପନ
  • ||
  • ଆସନ୍ତା ୨୭ରେ ଲଘୁଚାପ, ୨୯ ଯାଏ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା: ଆଜି ତିନି ଜିଲ୍ଲାକୁ ଆଲର୍ଟ ଜାରି
  • ||

ନୀତିନ ଗଡକରୀଙ୍କ ବଡ ଘୋଷଣା ! କାରରେ ୬ ଏୟାରବ୍ୟାଗ୍ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ହେବନି...

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩/୯: ଗାଡିରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ଏୟାରବ୍ୟାଗ୍ ସଂଖ୍ୟା ବଢାଇବାକୁ ନେଇ ଅନେକ ସମୟ ଧରି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିଲା । ଗତ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଆଗାମୀ ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ଦେଶରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ସମସ୍ତ କାରରେ ୬ ଏୟାରବ୍ୟାଗ୍ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଯିବା ଖବର ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଆଜି କେନ୍ଦ୍ର ସଡକ ପରିବହନ ଏବଂ ରାଜମାର୍ଗ ମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିନ ଗଡକରୀ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କହିଛନ୍ତି କି ଚଳିତ ବର୍ଷ ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ନୂଆ କ୍ରାଶ୍ ଟେଷ୍ଟ ନିୟମ ଲାଗୁ ହେବା ପରଠୁ ସରକାର ଭାରତରେ ଯାତ୍ରୀ କାର୍ ପାଇଁ ୬ ଏୟାରବ୍ୟାଗ୍ ସୁରକ୍ଷା ନିୟମକୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରିବେନି । 

ଅଟୋମେଟିଭ୍ କମ୍ପୋନେଣ୍ଟ ମାନୁଫ୍ୟାକ୍ଚର୍ସ ଆସୋସିଏସନର ବାର୍ଷିକ ବୈଠକ ସମୟରେ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିନ ଗଡକରୀ କହିଛନ୍ତି କି ସରକାର ‘କାର୍ ପାଇଁ ୬ ଏୟାରବ୍ୟାଗ୍ ନିୟମକୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରିବେନି ।’ ସେ କହିଛନ୍ତି କି ଦେଶରେ ଅନେକ ଗାଡି ନିର୍ମାତା କମ୍ପାନୀମାନେ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ପୂର୍ବରୁ ୬ ଏୟାରବ୍ୟାଗ୍ ଦେଉଛନ୍ତି ଏବଂ କମ୍ପାନୀମାନେ ସେହି କାରର ବିଜ୍ଞାପନ ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ଏଭଳି କ୍ଷେତ୍ରରେ ୬ ଏୟାରବ୍ୟାଗ୍ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଯିବା ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ । 

ନୀତିନ ଗଡକରୀ କହିଛନ୍ତି କି ଦେଶର ଅଟୋ ସେକ୍ଟର ତୀବ୍ର ଗତିରେ ବଢୁଛି । ଭାରତ ନିକଟରେ ଜାପାନକୁ ପଛରେ ପକାଇ ତୃତୀୟ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଅଟୋ ବଜାର ପାଲଟିଛି । ଏଭଳି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଗାଡିରେ ନୂଆ ଟେକନିକକୁ ନେଇ କମ୍ପିଟିସନ୍ ମଧ୍ୟ ବଢୁଛି । ଗାଡି ମାଲିକ ମଧ୍ୟ ନୂଆ ଟେକନିକ୍ ଏବଂ ଫିଚର୍ସକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆମେ ଏହାକୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରିବୁନି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.