ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ନିର୍ମାଣସ୍ଥଳରେ ମୁଗୁର ଓ ନିହଣ ଶବ୍ଦର କମ୍ପନ, ଚାଲିଛି ତୁମ୍ବରେ ବିନ୍ଧ ଖୋଦେଇ
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ମାରାଥନ୍‌ ପ୍ରଚାର: ଆଜି ଅଶ୍ୱିନୀ, ହେମାମାଳିନୀ ଓ ତୋମାରଙ୍କ କରିବେ ପ୍ରଚାର, ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର, ଭୂପେନ୍ଦ୍ର, ଅନୁଭବ, ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ବି ବୁଲିବେ
  • ||
  • ହରିୟାଣାରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ନିଆଁ ଲାଗି ୮ ମୃତ, ୨୪ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଥମିବ ୫ମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର, ସୋମବାର ୪୯ ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଭୋଟିଂ
  • ||
  • IPL 2024: ଚିନ୍ନାସ୍ୱାମୀରେ ଆରସିବିକୁ ଭେଟିବ ସିଏସ୍‌କେ, ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ ପାଇଁ ଶେଷ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତିି, ୨୦ରୁ କଲବଲ କରିବ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ: ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

ଖରା ଛୁଟିରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଟାସ୍କ: ଏସ୍‌ଏ-୨ ରେଜଲ୍ଟର ହେବ ସମୀକ୍ଷା, ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ହେବ ଏକ୍ସଟ୍ରା କ୍ଲାସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୩/୦୪: ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ପାଇଁ ଆସନ୍ତା ୨୫ରୁ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ୍‌ରେ ଖରା ଛୁଟି ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଅବକାଶକାଳୀନ ପାଠପଢ଼ା ପାଇଁ ଏବେଠୁ ସରକାରୀ  ଓ ସରକାରୀ ଅନୁଦାନପ୍ରାପ୍ତ ସ୍କୁଲର ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଚିଠି କରାଯାଇଛି ।  ଏନେଇ ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ (ଡିଇଓ) ମାନେ ସ୍କୁଲ୍‌ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର  ଚିଠି କରିଛନ୍ତି । 

ଖରାଛୁଟି ସମୟରେ ବହି ବଣ୍ଟନ  କରାଯିବ। ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ଶିକ୍ଷା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରାଧିକରଣ (ଓସେପା) ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହୋଇଥିବା ଏକାଡେମିକ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ଅନୁଯାୟୀ ରୁଟିନ୍‌ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯିବ । ଏସ୍‌ଏ-୨ ପରୀକ୍ଷା ଫଳକୁ ସମୀକ୍ଷା କରାଯିବ । କିପରି ଅଧିକ ଭଲ ରେଜଲ୍ଟ  ହୋଇପାରିବ ସେନେଇ ଯୋଜନା  ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯିବ । ଏକ୍ସଟ୍ରା କ୍ଲାସ ପାଇଁ  ଯୋଜନା ହେବ । ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଲାସ ଏବଂ  ବିଷୟବସ୍ତୁ ପାଇଁ ଲେସନ୍‌ ପ୍ଲାନ ହେବ ।  ଅବକାଶକାଳୀନ ଛୁଟିରେ ପିଲାଙ୍କୁ  ଶିକ୍ଷକମାନେ ହୋମୱାର୍କ ଦେବେ । ସ୍କୁଲ  ଖୋଲିବା ପୂର୍ବରୁ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ଜିନିଷର  ମରାମତି କରାଯିବ । ସ୍କୁଲ୍‌ ଖୋଲିବାର  ୨ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସ୍କୁଲ କ୍ୟାମ୍ପସକୁ ପରିଷ୍କାର  କରାଯିବ । ଶୌଚାଳୟ ଓ ପାନୀୟଜଳ  ବ୍ୟବସ୍ଥାର ଯାଞ୍ଚ ସହ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ  କୁହାଯାଇଛି । ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକମାନେ ସ୍କୁଲ  ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ନିଜର ସ୍କୁଲ  ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବେ । ଏହାର ସମାଧାନ ନେଇ ମତାମତ  ସଂଗ୍ରହ କରିବେ । ତେବେ ଗଞ୍ଜାମ  ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସମସ୍ତ  ସ୍କୁଲକୁ ଚିଠି କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ  ଅନ୍ୟ ଜିଲ୍ଲାମାନଙ୍କରେ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଚିଠି  କରାଯାଇଛି ।

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.