ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସଂସଦରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଛାତ ଉପରେ ଲାଗିବ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ, ପ୍ରତି ଘରୁ ମାସିକ ୩ଶହ ୟୁନିଟ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪:୧ କୋଟି ଘରକୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଯୋଗାଣ ହେବ,ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଘର ମୁକ୍ତ ବିଜୁଳି ଯୋଜନାରେ ମିଳିବ ସୁବିଧା
  • ||
  • ବଜେଟ୍୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିହାରକୁ ୧୧, ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା,ଆସାମ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ସିକିମ୍‌କୁ ମିଳିବ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା,ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ୫ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସହାୟତାର ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଜମିବାଡ଼ି ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୂ-ଆଧାର, ଭୂ-ଆଧାର ଜରିଆରେ ଜମିବାଡ଼ି ଡିଜିଟାଇଜେସନ ହେବ
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ମୁଦ୍ରା ଲୋନ୍‌ ୨୦ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ,ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ପୈଠ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋନ୍‌ ପାଇପାରିବେ
  • ||
  • ବିଜେଟ୍ ୨୦୨୪-୨୫: ଗୟାରେ ହେବ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟିଆଲ୍ କରିଡ଼ିର, ୧ ହଜାର ଆଇଟିଆଇକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରାଯିବ
  • ||
  • ବିହାର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ପୋଲାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ, ବିହାରରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବିକାଶ
  • ||
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ୪ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||

ମହାକାଶରେ ଫସିଗଲେ ସୁନିତା ଓ୍ବିଲିୟମ୍ସ ! ଏୟାରକ୍ରାଫ୍ଟରେ ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି ପାଇଁ ପୃଥିବୀ ଫେରିବାକୁ ବିଳମ୍ବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩।୬:  ବୋଇଙ୍ଗ ଷ୍ଟାରଲାଇନର ମହାକାଶଯାନକୁ ନିଜର ଲାଟେଷ୍ଟ ମିଶନ୍ ଆରମ୍ଭରୁ ହିଁ ବୈଷୟିକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି। ପୂର୍ବରୁ ଦୁଇଥର ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବା ପରେ ମହାକାଶଯାନ ନିଜର ତୃତୀୟ ଚେଷ୍ଟାରେ ସଫଳତାର ସହିତ ଦୁଇ ମହାକାଶଚାରୀ, ବଚ୍ ୱିଲମୋର ଏବଂ ଭାରତୀୟ-ଆମେରିକୀୟ ସୁନୀତା ୱିଲିୟମ୍ସଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ପେସ୍ ଷ୍ଟେସନ୍ (ଆଇଏସ୍ଏସ୍) କୁ ପଠାଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ମହାକାଶଚାରୀମାନେ ନୂତନ ବୈଷୟିକ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁଁ ପୃଥିବୀକୁ ଫେରିବାରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। 

ମହାକାଶଯାନର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ବିଳମ୍ବ ହେଉଥିବା କାରଣରୁ ଇଞ୍ଜିନିୟରମାନେ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଏବଂ ମହାକାଶଚାରୀମାନଙ୍କୁ ନିରାପଦରେ ଫେରାଇ ଆଣିବା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରୁଛନ୍ତି। ଷ୍ଟାରଲାଇନର ମହାକାଶଯାନ ବର୍ତ୍ତମାନ ISS ର ହରମୋନି ମଡ୍ୟୁଲରେ ଡକ୍ କରାଯାଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଇନ୍ଧନରେ କମ୍ ହେଉଛି। ମାମଲାକୁ ଅଧିକ ଜଟିଳ କହି ଷ୍ଟାରଲିନରର ପାଞ୍ଚଟି ଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ହିଲିୟମ୍ ଲିକ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି,ଯାହାଦ୍ବାରା ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ଯାତ୍ରାକୁ ଆରମ୍ଭ କରିହେଉନି।   ସିଏନଏନ୍‌ର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ମହାକାଶ ଯାନର ପାଞ୍ଚୋଟି ଥ୍ରଷ୍ଟର୍ସ କାମ କରିବା ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଛି, ଯାହାଫଳରେ ସ୍ଥିତି ଆହୁରି ଖରାପ ହୋଇଛି। 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.