ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଚୋରା କାଠ ଚାଲାଣ ବେଳେ ମାଡ଼ି ବସିଲା ବନ ବିଭାଗ, ୭ ଟ୍ରିପରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ କାଠ ଜବତ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ କେନାଲରେ ଭାସିଗଲେ ନାବାଳକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୨୭ରେ ବସିବ ନୀତି ଆୟୋଗ ବୈଠକ, ଯୋଗଦେବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ରେଭ୍ ପାର୍ଟିକୁ ସାପ ବିଷ ଯୋଗାଇବା ମାମଲାରେ ବିଗ୍ ବସ୍ ବିଜେତା ଏଲଭିସ୍ ଯାଦବ ଅଟକ, ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କଲେ ସାଂସଦ ମାନେକା ଗାନ୍ଧୀ...

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରେଭ୍ ପାର୍ଟିକୁ ସାପ ବିଷ ଯୋଗାଇବା ମାମଲାରେ ଜଣାଶୁଣା ୟୁଟ୍ୟୁବର ତଥା ବିଗ୍ ବସ୍ ବିଜେତା ଏଲଭିସ୍ ଯାଦବଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଛି ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ପୋଲିସ । ଏହି ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ଯାଦବଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ୬ ଜଣଙ୍କ ନାମରେ ମାମଲା ପଞ୍ଜିକୃତ କରିଛି । ଆଇପିସିର ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ସଂରକ୍ଷଣ ଆଇନ୍ ୯, ୩୯, ୪୯, ୫୦ର ଧାରା ୧୨୦ ବି ଅଧିନରେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି ପୋଲିସ । 

ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ସାପ ବିଷ ଯୋଗାଣକୁ ବିରୋଧ କରି ନୋଇଡା ପୋଲିସ, ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗ, ପିପୁଲ ଫର ଆନିମଲ ଏବଂ ଏକ ଏନଜିଓ ମିଳିତ ଭାବରେ ଏକ ରେଭ୍ ପାର୍ଟିରେ ଚଢାଉ କରିଥିଲେ । ଏହି ଘଟଣାରେ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ପଚରାଉଚୁରା ବେଳେ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗରେ ଏଲଭିସ୍ ଯାଦବଙ୍କ ସଂପୃକ୍ତି ରହିଛି ବୋଲି ପୋଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି । ତେବେ ଚଢାଉ ବେଳେ ଏମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ୫ କୋବ୍ରା, ୨ଟି ଦୁଇ ମୁଣ୍ଡିଆ ସାପ, ଗୋଟିଏ ନାଲି ରଙ୍ଗର ସାପ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଅଜଗର ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି । ଏକ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବୋତଲରେ ୨୦-୨୫ ମିଲିଗ୍ରାମର ସାପ ବିଷ ଏହି ପାର୍ଟିରୁ ଜବତ କରାଯାଇଛି । 




ତେବେ ଏହି ଘଟଣାରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଛନ୍ତି ୨୬ ବର୍ଷିୟ ୟୁଟ୍ୟୁବର ଏଲଭିସ୍ । କହିଛନ୍ତି ଯେ, ‘ମୋ ବିରୋଧରେ ଆସିଥିବା ଏହି ଅଭିଯୋଗ ସଂମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଆମୂଳକ ଏବଂ ଭିତ୍ତିହୀନ । ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ପୋଲିସକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ମୁଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ’ । ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି ଏହି ମାମଲାରେ ମୋର ସମ୍ପୃକ୍ତି ମିଳେ ତେବେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ମୁଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ । 

ସେପଟେ ଏହି ଘଟଣାରେ ବିଜେପି ସାଂସଦ ମାନେକା ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ପିପୁଲ ଫର୍ ଆନିମଲ୍‌ର ସଦସ୍ୟ ଗୌରବ ଗୁପ୍ତା ଏଲଭିସ୍‌ଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସାରେ ଏଲଭିସ୍ ଏବଂ ସହଯୋଗୀ ଏହି ରେଭ୍ ପାର୍ଟିକୁ ବେଆଇନ୍ ଭାବେ ଚଳାଉଥିଲେ । ଏଥିରେ ସାପ ମାନଙ୍କ ସହ ସର୍ଟ ଭିଡିଓ କରାଯାଉଥିଲା । ଏଥି ସହ ସାପ ବିଷକୁ ନୋଇଡାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନକୁ ଯୋଗାଉଥିଲେ ।    

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.