ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସଂସଦରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଛାତ ଉପରେ ଲାଗିବ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ, ପ୍ରତି ଘରୁ ମାସିକ ୩ଶହ ୟୁନିଟ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪:୧ କୋଟି ଘରକୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଯୋଗାଣ ହେବ,ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଘର ମୁକ୍ତ ବିଜୁଳି ଯୋଜନାରେ ମିଳିବ ସୁବିଧା
  • ||
  • ବଜେଟ୍୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିହାରକୁ ୧୧, ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା,ଆସାମ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ସିକିମ୍‌କୁ ମିଳିବ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା,ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ୫ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସହାୟତାର ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଜମିବାଡ଼ି ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୂ-ଆଧାର, ଭୂ-ଆଧାର ଜରିଆରେ ଜମିବାଡ଼ି ଡିଜିଟାଇଜେସନ ହେବ
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ମୁଦ୍ରା ଲୋନ୍‌ ୨୦ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ,ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ପୈଠ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋନ୍‌ ପାଇପାରିବେ
  • ||
  • ବିଜେଟ୍ ୨୦୨୪-୨୫: ଗୟାରେ ହେବ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟିଆଲ୍ କରିଡ଼ିର, ୧ ହଜାର ଆଇଟିଆଇକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରାଯିବ
  • ||
  • ବିହାର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ପୋଲାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ, ବିହାରରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବିକାଶ
  • ||
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ୪ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓକୁ ନେଇ ହଙ୍ଗାମା; ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ଜବାବ ମାଗିଲେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ହାଇକୋର୍ଟ

Image courtesy: India.com

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୯/୦୯: ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ଖେଳ ପଡ଼ିଆ ଅଭାବକୁ ନେଇ ଜାରି ହୋଇଥିବା କ୍ରିକେଟର ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କର ଏକ ଭିଡିଓକୁ ନେଇ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ହାଇକୋର୍ଟ ସ୍ବଆବେଦନ କରି  ସୋମବାର ଏହାର ଶୁଶାଣି କରିଛନ୍ତି। ଅଦାଲତ ଏହି ମାମଲାରେ ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ଲିଖିତ ଜବାବ ଦାଖଲ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ବିପିିନ ସାଙ୍ଘି ଏବଂ ବିଚାରପତି ରାକେଶ ‌ଥପଲିୟାଲଙ୍କ ଖଣ୍ଡପିଠ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର କ୍ରିଡ଼ା ସଚିବ, ସହର ବିକାଶ ସଚିବ ଏବଂ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ଖେଳ ସଚିବଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ କେତେଜଣଙ୍କୁ ଏହି ନୋଟିସ୍‌ ଜରି କରି ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି। 

ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ଏକ ଭିଡିଓରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଯେ, ଏଥିରେ କିଛି ଛୋଟ ଛୁଆଙ୍କ ସହିତ କୋହଲି କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେଉଛନ୍ତି। ଏଥିରେ କ୍ରିଡ଼ା ବିଭାଗର ବାସ୍ତବ ସତ୍ୟକୁ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି। ତେବେ ଏହି ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ଏ‌ହାକୁ ନେଇ ହଙ୍ଗାମା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ତମାମ ମାମଲାରେ କିଛି ପିଲା ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତିଙ୍କୁ ଚିଠି ମଧ୍ୟ ଲେଖିଥିଲେ। ପିଲାମାନେ ତାଙ୍କ ଚିଠିରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ,'ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ଗଳିରେ କ୍ରିକେଟ ଖେଳୁଥିଲେ, ତେବେ ଜାଗା କମ୍‌ ଥିବା କାରଣରୁ ତାଙ୍କ ଖେଳ ସହିତ ପଡ଼ୋଶୀଙ୍କ ଶାନ୍ତିରେ ମଧ୍ୟ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି। 

ତେବେ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଗୁରୁତର ସହିତ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ କଡ଼ା ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ହାଇକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ଖେଳ ପଡ଼ିଆ ନାହିଁ। ପିଲାମାନେ ଖେଳିବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଛନ୍ତି। ପିଲାଙ୍କ ଖେଳ ପାଇଁ ପଡ଼ିଆ କରିବାକୁ ନେଇ ସରକାର କି ନିୟମ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ହାଇକୋର୍ଟ। ଏବଂ ଏହି ମାମଲାର ପରବର୍ତ୍ତି ଶୁଣାଣୀ ଆସନ୍ତା ୯ରେ ହେବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି।

  • High Court
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.