ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମଙ୍ଗଳବାର ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ଦେବେ ୧୯,୬୦୦ କୋଟିର ପ୍ରକଳ୍ପ ଭେଟି
  • ||
  • ପୁଲିସକୁ ଢେଲାମାରି ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ଅଭିଯୋଗ: ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ପାକା ଗିରଫ, ଭାଇ ଫେରାର
  • ||
  • ଆଜି ସରିବ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷା: ଭାଇରାଲ୍‌ ଓ ଲିକ୍‌ ଗୁଜବର ଘଟୁନି ଅନ୍ତ, କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ୍‌ରେ ବୋର୍ଡ ଏତଲାର ଫଳ ଶୂନ୍ୟ
  • ||
  • WPL-2024: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ, ଗୁଜରାଟକୁ ୨୫ରନ୍‌ରେ ହରାଇଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡିରେ ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ କେନାଲରେ ୨୦ ଫୁଟ୍‌ର ଘାଇ, ଦେପୁରରେ କୃତ୍ରିମ ବନ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଦଳିବ ପାଣିପାଗ ମିଜାଜ: ଆଜିଠୁ କମିବ ତାତି, ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ଗଜପତିରେ ଅଭିଯୋଗ ପତ୍ର ଅଗ୍ରଗତିର ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5T ସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ କଲେ ଆଲୋଚନା

ଗଜପତି, ୨୬/୦୮ : ଗଜପତିକୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିବା 5 ଟି ସଚିବ ଭି.କେ ପାଣ୍ଡିଆନ୍ ଆଜି ତାଙ୍କର ଶେଷ ଗସ୍ତ ସମୟରେ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆବେଦନଗୁଡିକର ଅଗ୍ରଗତି ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ମେ ମାସରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଗସ୍ତ ସମୟରେ ମୋଟ ୭୮୯ ଟି ଅଭିଯୋଗ ପତ୍ର ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିଲା। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୭୨୫ ଟି ଆବେଦନ ସମାଧାନ ହୋଇଛି ଏବଂ ୬୪ଟି ଆବେଦନ ବିଭିନ୍ନ ସମାଧାନ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅଛି । 

ଏହି ଅବସରରେ 5 ଟି ସଚିବ ବିଜୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସୱେ ସର୍ଭେ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଗ୍ରଗତିର ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ। ସେ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡିରେ ବାଇପାସ୍ ରାସ୍ତା ଦେଇ ୪-ଲେନ ରାସ୍ତା ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରି ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବାକୁ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ କହିଥିଲେ। ଛେଳିଗଡ଼ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପର ସମୀକ୍ଷା କରି ପାରିପାର୍ଶ୍ୱିକ ବିକାଶ ପ୍ରଭାବିତ ଗ୍ରାମଗୁଡିକ ଉପରେ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥିଲେ। ୧୦.୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ପେରିଫେରୀ ବିକାଶ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉପାଦାନଗୁଡିକ ଅନୁମୋଦନ କରାଯାଇଥିଲା। ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡିରେ ଥିବା ସଂସ୍କୃତ ଭବନକୁ ୬.୧୪ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ମଞ୍ଜୁରି ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଟେଣ୍ଡର ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବାକୁ 5 ଟି ସଚିବ କହିଛନ୍ତି। ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କ୍ଷୁଦ୍ର ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ମଞ୍ଜୁର କରାଯାଇଛି – କୃଷ୍ଣ ସାଗର (୩.୧୪ କୋଟି), ରାମସଗର (୩.୫୦ କୋଟି), ଗଜପତି ସାଗର (୧.୪ କୋଟି) ଟେଣ୍ଡର ଶୀଘ୍ର ଶେଷ ହେବା ସହ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ସେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। 

5 ଟି ସଚିବ ସ୍ମାର୍ଟ ଶ୍ରେଣୀଗୃହ, ବିଜ୍ଞାନ ଲ୍ୟାବ ଇତ୍ୟାଦି ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ କଲେଜକୁ ୧୧ କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର କାର୍ଯ୍ୟର ଅଗ୍ରଗତି ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ଧାର୍ମିକ ତଥା ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଭବନର ବିକାଶ ପାଇଁ ୧୮.୪୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ। ଅକ୍ଟୋବର ସୁଦ୍ଧା କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହେବା ଉଚିତ ବୋଲି ସେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଅଧିକାଂଶ ଆବେଦନ ପାଇଁ ପ୍ରକଳ୍ପ ମଞ୍ଜୁର ସମାପ୍ତ ହୋଇ ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାର ଅଭିଯୋଗ ସମାଧାନରେ 5T ସଚିବ ସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଅଗ୍ରଗତି ହେବା ଉଚିତ ଏବଂ ସମୟ ସୀମା ମଧ୍ୟରେ ସମାପ୍ତ ହେବା ଉଚିତ ବୋଲି ସେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ହେବାକୁ ସେ ସମ୍ପ୍ରଦାୟକୁ କହିଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଆବେଦନ ଉପରେ ଅଗ୍ରଗତି ବିଷୟରେ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ । 

5 ଟି ସଚିବ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଏକ ସମୟସୀମା ମଧ୍ୟରେ ଅଭିଯୋଗ ଆବେଦନରେ ଉଠାଯାଇଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରି ସମ୍ମାନିତ ହେବା ଉଚିତ। ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ ଅବଗତ କରାଇବା ସହ ସେମାନଙ୍କ ମତାମତ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ। ସକାଳ ସାଢେ ୬ଟାରେ 5T ସଚିବ, ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଏସ୍ ପ୍ରଧାନ ଏବଂ ଜିଲ୍ଲାର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ- 

ରହସ୍ୟରେ ଆଇଟିଆଇ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା: ଶ୍ମଶାନରୁ ହାଡ଼ପାଉଁଶ ଜବତ କଲା ସାଇଣ୍ଟିଫିକ ଟିମ୍‌, ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଫୋନ୍‌ର ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି ପୋଲିସ

  • prameyanews
  • prameya
  • odisha news
  • gajapati
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.