ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ ମେୟର ନିର୍ବାଚନ: ଆପ୍‌ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଜୟୀ , ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ
  • ||
  • ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ: ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ସ୍କ୍ବାର୍ଡକୁ ଫେରିବେ କେ.ଏଲ୍‌ ରାହୁଲ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ବିଧାୟକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଧମକ ଘଟଣା, ନଗର କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ପାଳନ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନିକିଆ ସମ୍ବଲପୁର ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ଲୋକାର୍ପଣ ହେବ ସ୍କିଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ସେଣ୍ଟର
  • ||
  • ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ପୂର୍ବରୁ ଝୁଲିପଡିଲେ ଛାତ୍ର, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୨୪-୨୫ ପର୍ବପର୍ବାଣୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ: ଜୁନ୍‌ ୨୨ରେ ସ୍ନାନ ଯାତ୍ରା, ଜୁଲାଇ ୭ରେ ଶ୍ରୀଗୁଣ୍ଡିଚା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୯୬ ଲକ୍ଷ ପରିବାରକୁ ମିଳିବ ହଜାରେ ଲେଖାଏଁ, ଆଜି ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ବୁର୍ଜା ଛକ ନିକଟରେ ଦୁଇ ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା: ଚାଲିଗଲା ଦୁଇ ଜୀବନ, ୨ ଆହତ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ବରଗଡ଼ ଗସ୍ତରେ ଯିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଗଙ୍ଗାଧର ସେଚ ପ୍ରକଳ୍ପର କରିବେ ଲୋକାର୍ପଣ
  • ||
  • ମାଘରେ ବଢ଼ୁଛି ତାତି: ଟିଟଲାଗଡ଼ ପାଲଟିଲାଣି ତତଲା ସହର, ୩୬ ଡିଗ୍ରୀ ପାର୍ ତାପମାତ୍ରା, ୨୪ରୁ ଘଡଘଡି ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାରଠୁ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା: ୫ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ୬୨୧ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ପରୀକ୍ଷା, କପି ଜଗିବ AI କ୍ୟାମେରା
  • ||

ମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ନୱାଜ-ଜର୍ଦ୍ଦାରି ଏକାଠି, ବଡ଼ ବିଜୟ ସତ୍ତ୍ୱେ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କୁ ଲାଗିପାରେ ଝଟକା

ଇସଲାମାବାଦ, ୧୦/୦୨: ପାକିସ୍ତାନରେ ଏବେ ବି ଜାରି ରହିଛି ଭୋଟ୍ ଗଣତି । କୌଣସି ଦଳକୁ ବହୁମତ ମିଳି ନଥିବାରୁ କିଏ ସରକାର ଗଢ଼ିବ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ପାରୁନି । ଏହାରି ଭିତରେ ନୱାଜ ଶରିଫଙ୍କ ଦଳ ପାକିସ୍ତାନ ମୁସଲିମ୍ ଲିଗ୍-ନୱାଜ୍ (PML-N) ସହ ମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ସହମତି ପ୍ରକାଶ କରିଛି ପାକିସ୍ତାନ ପିପୁଲ୍ସ ପାର୍ଟି (PPP) ।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ପିଏମ୍ଏଲ୍-ଏନର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶେହବାଜ ଶରିଫ, ପିପିପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବିଲାବଲ ଭୁଟ୍ଟୋ ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଆସିଫ ଅଲୀ ଜର୍ଦ୍ଦାରି  ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ଆଲୋଚନା ପରେ ପିଏମ୍ଏଲ୍-ଏନ୍ ଏବଂ ପିପିପି କେନ୍ଦ୍ର ଓ ପଞ୍ଜାବରେ ମେଣ୍ଟ ସରକାର ଗଠନ ପାଇଁ ସହମତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ସରକାର ଗଠନ ଲାଗି ୨ ଦଳର ଶୀର୍ଷ ନେତା ଲାହୋରରେ ଆଲୋଚନା କରୁଛନ୍ତି । ସୂତ୍ର ଅନୁସାରେ, ଜର୍ଦ୍ଦାରି ଏବଂ ଶେହବାଜ ପଞ୍ଜାବ ଓ କେନ୍ଦ୍ରରେ ସରକାର ଗଠନ ପାଇଁ ରାଜି ହୋଇଛନ୍ତି । ଏବେ କ୍ଷମତା ବଣ୍ଟନ ନେଇ ଆଲୋଚନା ଜାରି ରହିଛି । କାହାକୁ କେଉଁ ପଦ ମିଳିବ ? ଉଭୟ ଦଳର ଆଗାମୀ ରଣନୀତି କଣ ରହିବ ? ଏନେଇ ଚାଲିଛି ଆଲୋଚନା ।

ପାକିସ୍ତାନ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ତଥ୍ୟ ଅନୁସାରେ, ପାକିସ୍ତାନ ସଂସଦର ମୋଟ ୨୬୬ ଆସନରେ ନିର୍ବାଚନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବହୁମତ ୧୩୪ । ସକାଳ ୭ଟା ସୁଦ୍ଧା ପିଟିଆଇ ସମର୍ଥିତ ୯୯ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ ମୁସଲିମ୍ ଲିଗର ୭୧ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ପିପଲ୍ସ ପାର୍ଟିର ୫୩ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଜିତିଛନ୍ତି ।

ଗୁରୁବାର ପାକିସ୍ତାନରେ ମତଦାନ ହୋଇଥିଲା । ସନ୍ଧ୍ୟା ୫ଟା ୩୦ରେ ମତଦାନ ସରିବା ପରେ ବିଳମ୍ବରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଭୋଟ୍ ଗଣତି । ଭୋଟିଂର ୧୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଏବେ ୪୯ ଘଣ୍ଟା ପରେ ବି ସମସ୍ତ ଆସନର ଫଳାଫଳ ଆସି ନାହିଁ । ୧୫ଟି ଆସନରେ ଭୋଟ୍ ଗଣତି ଜାରି ରହିଛି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.