ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓଡ଼ିଶା ଗଞ୍ଜେଇ ଚକୋଲେଟ୍‌ରେ ଝୁମୁଛି ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ବାଲେଶ୍ୱରରେ ତିଆରି, ଦାଦନଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ହେଉଛି ଚାଲାଣ
  • ||
  • ଓସ୍ତପୁର ହଳଦିଢ଼ିଅ ନିକଟ ଗଛକୁ ପିଟିଲା ବୋଲେରୋ: ୩ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜି ୫-ଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ଅନୁଗୁଳ ଗସ୍ତ, ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି ପ୍ରମାଣପତ୍ର ବଣ୍ଟନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆହୁରି ତିନି ଦିନ ବର୍ଷା: ଉପକୂଳରେ ଅଧିକ ବର୍ଷିବା ସମ୍ଭାବନା, ୨୮ ଯାଏ କୋହଲା ପାଗ
  • ||

ଜାନୁଆରୀରେ ଖୋଲିପାରେ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲ, ପ୍ରଥମେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ ମେଡିସିନ, ଚର୍ମ, ମାନସିକ ରୋଗ ବିଭାଗ

ପୁରୀ,୦୨/୧୨: ଦୂର ହେବ ଜିଲ୍ଲାର  ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା । ଆଧୁନିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ପାଇବେ  ରୋଗୀ । ଆଧୁନିକ ସୁବିଧା ସହ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମେଡିକାଲ କଲେଜର ଟିଚିଂ ହସ୍ପିଟାଲ ଜାନୁଆରୀ  ସୁଦ୍ଧା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ । ତେବେ ପ୍ରାଥମିକ ଭାବେ  ଏଠାରେ ୩ରୁ ୪ଟି ବିଭାଗ ଖୋଲିବ । ପରବର୍ତ୍ତୀ  ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବର୍ଷେରୁ ଦେଢ଼ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ  ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ହସ୍ପିଟାଲଟି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ । ପୂର୍ତ୍ତ  ବିଭାଗ ମେଡିକାଲ କଲେଜର ନିର୍ମାଣ ଦାୟିତ୍ୱ  ନେଇଛି । କଲେଜ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଖାପାଖି  ଅନ୍ତିମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚି ସାରିଲାଣି ।   

କଲେଜରେ ପ୍ରାଥମିକ ଭାବେ ମେଡିସିନ,  ମାନସିକ ରୋଗ ଏବଂ ଚର୍ମ ରୋଗ ବିଭାଗ  ଖୋଲିବାକୁ ଯୋଜନା ରହିଛି । ଏହି ସବୁ  ବିଭାଗରେ ଆଉଟଡୋର ଆବଶ୍ୟକ ହେଉ  ନଥିବାରୁ ପ୍ରାଥମିକ ଭାବେ ଏହା ଖୋଲାଯିବ ।  ମାନବ ସମ୍ବଳ ଯୋଗାଡ଼, ମେଡିକାଲ ଉପକରଣ  କ୍ରୟ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସମସ୍ତ ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ  ହେବା ପରେ ଅନ୍ୟ ବିଭାଗଗୁଡ଼ିକ ଖୋଲିବ ।  ଏଠାରେ ମୋଡ୍ୟୁଲାର ଓଟି ରହିବ । ବର୍ତ୍ତମାନ  ସୁଦ୍ଧା ଓଟି ନିର୍ମାଣ ସରିନି । 

ଏଣୁ ମୋଡ୍ୟୁଲାର  ଓଟି ଖୋଲିବାକୁ ଆହୁରି ସମୟ ଲାଗିପାରେ  ବୋଲି ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମେଡିକାଲ କଲେଜର  ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ପ୍ରଫେସର ଡ. ସବିତା ମହାପାତ୍ର  ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଡିସେମ୍ବର ୩୧ରେ କଲେଜ  ହ୍ୟାଣ୍ଡଓଭର ଏବଂ ଜାନୁଆରୀ ୧୧ରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ  ହୋଇପାରେ ବୋଲି ଡ. ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି । ପୂର୍ତ୍ତ  ବିଭାଗ ଏହାର ନିର୍ମାଣ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଛି । ପୂର୍ତ୍ତ  ବିଭାଗ ଅଧୀକ୍ଷଣ ଯନ୍ତ୍ରୀ ରଶ୍ମୀରଞ୍ଜନ ସାହୁ ଏନେଇ  କହିଛନ୍ତି, ୨୨୪.୫୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ଏହି  ଟିଚିଂ ହସ୍ପିଟାଲ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଛି । ଜାନୁଆରୀ  ସୁଦ୍ଧା ଏହାକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରହିଛି ।  ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଖାପାଖି ଶେଷ ହୋଇସାରିଲାଣି ।   

ପ୍ରତ୍ୟେକ ମେଡିକାଲ କଲେଜର ନିଜସ୍ୱ ହସ୍ପିଟାଲ ରହିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ । ହେଲେ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମେଡିକାଲ କଲେଜର ନିଜସ୍ୱ ଟିଚିଂ  ହସ୍ପିଟାଲ ନଥିବାରୁ ଏହାର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଜିଲ୍ଲା ସଦର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଅଭ୍ୟାସ କରୁଛନ୍ତି । ନିଜସ୍ୱ ହସ୍ପିଟାଲ ଖୋଲିବା ପରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଏବଂ ପ୍ରଫେସରମାନେ ଆଉ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ଆସି  ରୋଗୀ ଦେଖିବେ ନାହିଁ । ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମେଡିକାଲ କଲେଜର ଡାକ୍ତର ରହିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଜିଲ୍ଲା  ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ନିଅଁଟିଆ ଡାକ୍ତରରେ ଚାଲୁଛି । ଏଣୁ ଏହି ଡାକ୍ତରମାନେ ଚାଲିଯିବା ପରେ ମୁଖ୍ୟ  ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଡାକ୍ତର ଅଭାବଦେଖାଯାଇପାରେ  ଏବଂ ରୋଗୀ ସେବା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ । 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.