ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ ମେୟର ନିର୍ବାଚନ: ଆପ୍‌ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଜୟୀ , ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ
  • ||
  • ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ: ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ସ୍କ୍ବାର୍ଡକୁ ଫେରିବେ କେ.ଏଲ୍‌ ରାହୁଲ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ବିଧାୟକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଧମକ ଘଟଣା, ନଗର କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ପାଳନ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନିକିଆ ସମ୍ବଲପୁର ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ଲୋକାର୍ପଣ ହେବ ସ୍କିଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ସେଣ୍ଟର
  • ||
  • ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ପୂର୍ବରୁ ଝୁଲିପଡିଲେ ଛାତ୍ର, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୨୪-୨୫ ପର୍ବପର୍ବାଣୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ: ଜୁନ୍‌ ୨୨ରେ ସ୍ନାନ ଯାତ୍ରା, ଜୁଲାଇ ୭ରେ ଶ୍ରୀଗୁଣ୍ଡିଚା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୯୬ ଲକ୍ଷ ପରିବାରକୁ ମିଳିବ ହଜାରେ ଲେଖାଏଁ, ଆଜି ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ବୁର୍ଜା ଛକ ନିକଟରେ ଦୁଇ ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା: ଚାଲିଗଲା ଦୁଇ ଜୀବନ, ୨ ଆହତ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ବରଗଡ଼ ଗସ୍ତରେ ଯିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଗଙ୍ଗାଧର ସେଚ ପ୍ରକଳ୍ପର କରିବେ ଲୋକାର୍ପଣ
  • ||
  • ମାଘରେ ବଢ଼ୁଛି ତାତି: ଟିଟଲାଗଡ଼ ପାଲଟିଲାଣି ତତଲା ସହର, ୩୬ ଡିଗ୍ରୀ ପାର୍ ତାପମାତ୍ରା, ୨୪ରୁ ଘଡଘଡି ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାରଠୁ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା: ୫ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ୬୨୧ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ପରୀକ୍ଷା, କପି ଜଗିବ AI କ୍ୟାମେରା
  • ||

୨୨ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଲା ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ, ମଲା ବତକ ଧରି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ମହିଳାଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ମାଲକାନଗିରି,୭/୨ : ଵିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ସମୂହ ଛୁଟିରେ ଯାଇଥିବା ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସକ ଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ୨୨ଦିନରେ ପହଁଚିଛି। ଫଳରେ ପ୍ରାଣୀ  ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ତାଲା ପଡିଯାଇଛି। ଯାହା ଫଳରେ ଚିକିତ୍ସା ଅଭାବରୁ ଶତାଧିକ ପଶୁପକ୍ଷୀ ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟୁଛି।ଏହି ଘଟଣାକୁ ପ୍ରତିବାଦ କରି କୋରକୁଣ୍ଡା ଓ କାଲିମେଳା,ମାଲକାନଗିରି ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମର ଶତାଧିକ ମହିଳା ଓ ମହିଳା ସ୍ୱୟଂସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ ର ମହିଳା ମାନେ ମଲା ବତକ,କୁକୁଡ଼ା ଙ୍କୁ ଧରି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଙ୍କ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ନିରୀହ ପ୍ରାଣୀ ଙ୍କ ତୁରନ୍ତ ଚିକିତ୍ସା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ନିମନ୍ତେ ଦରଖାସ୍ତ ଦେଇଛନ୍ତି।

 ଗତ ୧୮ ତାରିଖରୁ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ସମୂହ ଛୁଟି ନେଇ ଧାରଣା ରେ ବସିଛନ୍ତି ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସକ। ଗତ ୨୨ଦିନ ହେଲା ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ଯୋଗୁ ଚିକିତ୍ସା ଅଭାବରୁ ମୃତ୍ୟୁମୁଖରେ ପଡୁଛନ୍ତି ଶତାଧିକ ନୀରିହ ପଶୁ ଓ ପକ୍ଷୀ। ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ଯୋଗୁ ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚିକିତ୍ସା ଅଭାବରୁ ଗାଈ ଗୋରୁ, ବାଛୁରୀ ଓ ଛେଳି,କୁକୁଡ଼ା, ବତକ,ପୋଷା କୁକୁର ଆଦି ପ୍ରାଣୀ ଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଚାଲିଛି। ବିଶେଷ କରି ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ଏସଏଚଜି ମହିଳା ଗ୍ରୁପ ଙ୍କୁ ଗାଈ, ଛେଳି, ବତକ, କୁକୁଡ଼ା ଫାର୍ମ ପାଇଁ ଋଣ ଦେଇଥିଲେ। ଏବେ ସେହି ପ୍ରାଣୀ ଗୁଡିକ ଚିକିତ୍ସା ଅଭାବରୁ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟି ଚାଲିଛି। ଆଜି କିଛି ସ୍ଥାନରେ ବତକ,କୁକୁଡ଼ା ଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ରୁ ପ୍ରାଣୀ ମାଲିକ ଓ ଗ୍ରୁପ ମହିଳା ମାନେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ମଲା ବତକ କୁକୁଡ଼ା ଙ୍କୁ ଧରି ପ୍ରାଣୀ ଚିକତ୍ସାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ସହିତ ଜିଲ୍ଲା ପାଳ ଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ  କିଛି ସମୟ ଧରି ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଥିଲେ।ଏହାର ତୁରନ୍ତ ପ୍ରତିକାର ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଙ୍କ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ଆଜି ଶତାଧିକ ପଶୁପ୍ରେମୀ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇ ଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। 

ଏହି ଘଟଣା ଜାଣିବା ପରେ ଜିଲ୍ଲା କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ସଭାପତି ଗୋବିନ୍ଦ ପାତ୍ର ଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱ ରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଜୀ ଶ୍ରୀନିବାସ ରାଓ, ପର୍ଶୁରାମ ଭକ୍ତ, ପି କେଶୁରାଓ,ପଦ୍ମପାଙ୍ଗି ପ୍ରମୁଖ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ମାନେ ଘଟଣା ସ୍ଥଳ ରେ ପହଁଚି ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇଥିଲେ। ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରାଣୀ ଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରା ନଗଲେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ରାଜ ରାସ୍ତା କୁ ଓହ୍ଲାଇ ଆନ୍ଦୋନ ପନ୍ଥା ଅବଲମ୍ବନ କରି ଜିଲ୍ଲାରେ ଚକ ଅଖ ବନ୍ଦ କରିଦେବ ବୋଲି ଜିଲ୍ଲା କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ସଭାପତି ଗୋବିନ୍ଦ ପାତ୍ର ଗଣ ମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଆହୁରି ପଢନ୍ତୁ : ୮ ଫେବୃଆରୀରୁ ପୁରୀ-ସୋନପୁର ଓ ପୁରୀ ସାପ୍ତାହିକ ଏକ୍ସପ୍ରେସ କରିବ ନିୟମିତ ଚଳାଚଳ

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.