ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଆଜି ପିତୃ ଦିବସ: ବାପାଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟିଏ, ବାପା ବିଶ୍ବାସର ବରଗଛ, ଭରଷାର ଭବିଷ୍ୟତ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ନାକେଦମ୍ କରୁଛି ତାତି, କାଲିଠୁ ମିଳିବ ଆଶ୍ୱସ୍ତି: ୨୪ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ମୌସୁମୀ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

କେରଳରେ ଜଣେ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକର ମୃତ୍ୟୁ, ମୃତ ଦେହ ଆଣିବାକୁ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ନିବେଦନ…

କାଶୀପୁର ୩୧/୦୫ ଗତ ଆଠ ମାସ ତଳେ ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ କେରଳ ରାଜ୍ୟକୁ ଯାଇଥିବା କାଶୀପୁର ବ୍ଲକ ତଳ ମାଳି ଗାଁର ହଳ ଧର ଗୌଡ଼ଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇ ଥିବାର ଖବର ମିଳିଛି । ପୁଅର ମର ଶରୀରକୁ ନିଜ ଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ନିମନ୍ତେ ମୃତ ହଳଧରଙ୍କ ପିତା ମଣିଶ୍ୱର ଗୌଡ଼ ପ୍ରଶାସନ ନିକଟରେ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ମଣିଶ୍ୱର ଆଜି କାଶୀପୁର ଥାନାରେ ଜଣାଇ ଛନ୍ତି । 

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ,ମୃତ ଯୁବକ ଜଣକ ଗତ ୮ ମାସ ତଳେ କେରଳର ପାଇପୁଲି ଥାନା ଅର୍ନ୍ତଗତ ଟି କଡି ଗ୍ରାମର ଏକ କମ୍ପାନୀରେ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ଭାବେ କାମ କରୁଥିଲେ ।  କିନ୍ତୁ କୌଣସି କାରଣରୁ ଆଜି ସକାଳେ କାମକୁ ଯାଇ ନ ଥିବା ବେଳେ  ଅପରାହ୍ନରେ ତାଙ୍କ ମୃତ ଶରୀର ରହୁଥିବା କୋଠରୀ ଝୁଲୁଥିବାର  ସାଥିମାନେ ଦେଖିପାରିଥିଲେ । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଖବର ମିଳି ଥିଲା । କାଶୀପୁର ବ୍ଳକରୁ ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଉଥିବା ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଅନେକ ସମୟରେ ବିଭିନ୍ନ କାରଣରୁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଦାଦନ ଚାଲାଣ ରୋକିବା ଦିଗରେ ସରକାର ଅନେକ ଯୋଜନା ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ପ୍ରଶାସନ ର ଆନ୍ତରିକତା ଅଭାବରୁ ଏହା କାର୍ଯ୍ୟ କାରୀ ହୋଇ ପାରୁ ନଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି ।ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ଉପଯୁକ୍ତ ତଦନ୍ତ କରାଯାଇ ମୃତ ଦେହକୁ ନିଜ ଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚାଇବା ଦିଗରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ନିବେଦନ କରାଯାଉଛି।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.