ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ : ବାଇକ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ରେଲୱେ ବିଭାଗର ବୋଲେରୋ, ବାଇକ୍ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଖରସ୍ରୋତାରେ ୨ ଭାଇ ନିଖୋଜ ଘଟଣା, ବଡ଼ଭାଇର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ଡ଼ଭା ଛକରେ ପୋଲିସର ଚେକିଂ ବେଳେ ୬ ଲକ୍ଷ ୫୨ ହଜାର ୮୦୦ଟଙ୍କା ଜବତ, ୨ ଜଣ ଅଟକ
  • ||
  • ନନ୍ଦନକାନନରେ ଆଖିବୁଜିଲା ଧଳା ବାଘୁଣୀ ସ୍ନେହା, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ନିର୍ଘାତ ତାତି: ସାଢ଼େ ୮ଟା ସୁଦ୍ଧା ୩୫ ଡିଗ୍ରୀ ଉପରେ ତାଳଚେର ତାପମାତ୍ରା, ୩୦ ଡିଗ୍ରୀ ଉପରେ ୧୪ ସହର ପାରଦ
  • ||
  • ସୁନା ଦରରେ ଲାଗିଲା ବ୍ରେକ୍‌, ୨୪ କ୍ୟାରେଟ୍‌ ସୁନା ଦର ୩୩୦ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ
  • ||
  • ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଗାଡ଼ିବେ ଅଙ୍କ, ଚିନ୍ତାରେ ବିଜେପି: ପ୍ରଥମ ଦଫା ଭୋଟ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ଆରମ୍ଭ,ଜୟପୁର ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପାଉନି ଦଳ
  • ||
  • ନିୟମଗିରିରେ ମ୍ୟାଲେରିଆ ଆତଙ୍କ: ବହୁସଂଖ୍ୟାରେ ଡଙ୍ଗରିଆ ପୀଡ଼ିତ, ପହଞ୍ଚିଲା ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍
  • ||
  • ବିଜେଡି ଛାଡ଼ି ବିଜେପି ଯିବେ ପ୍ରସନ୍ନ ପାଟ୍ଟଶାଣୀ ! ଆଜି ହୋଇପାରେ କିଛି ବଡ଼ ଘୋଷଣା
  • ||
  • IPL 2024 : ସୁପର ଜାଏଣ୍ଟସ୍‌କୁ ଭେଟିବ ସୁପରକିଙ୍ଗସ୍, ଏକାନ୍ନା ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ସଂଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ମ୍ୟାଚ୍‌
  • ||
  • ଗଣତନ୍ତ୍ରର ମହାପର୍ବ: ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୧୭ ରାଜ୍ୟ ଓ ୪ କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳର ୧୦୨ ଆସନରେ ମତଦାନ
  • ||
  • ବିପଜ୍ଜନକ ଖରା: ଆଜି ଅତି ଭୀଷଣ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ସମ୍ଭାବନା, ଆହୁରି ୩ ଦିନ ଜଳାଇବ, ୨୨ରୁ ହାଲୁକା ଆଶ୍ୱସ୍ତ
  • ||

ଅନୀଲ କୁମ୍ବଲେଙ୍କ ବଡ଼ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଲେ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ; ଘରୋଇ ମାଟିରେ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସୃଷ୍ଟି କଲେ ନୂଆ କିର୍ତ୍ତିମାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୫/୦୨: ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅନୁଭବୀ ସ୍ପିନର ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ ତାଙ୍କ ନାଁରେ ଆଉ ଏକ ବଡ଼ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ଭାରତୀୟ ବୋଲର ହୋଇପାରିଛନ୍ତି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଏହି ରେକର୍ଡ ଅନିଲ କୁମ୍ବଲେଙ୍କ ନାଁରେ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ରାଞ୍ଚି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ସମୟରେ ଅଶ୍ୱିନ ଇଂଲଣ୍ଡର ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଦୁଇଟି ବଲରେ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଏହି ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ।

ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୩୫୩ର ଜବାବରେ ଭାରତ ଏହାର ପ୍ର‌ଥମ ପାଳିରେ ୩୦୭ ରନ୍‌ କରିଥିଲେ। ଏହିପରି ଭାବେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ୪୬ ରନ୍‌ରେ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛି। ତେବେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ବ୍ୟାଟିଂ ଆରମ୍ଭ ସେତେଟା ଭଲ ନଥିଲା। ସେମାନେ ୧୯ ରନ୍‌ରେ ମାତ୍ର ୨ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲେ। ବେନ୍ ଡକେଟ୍ ୧୫ ଏବଂ ଓଲି ପୋପ୍ ଖାତା ନ ଖୋଲି ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ। ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ ଭାରତ ପାଇଁ ଏହି ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। 

ଏଥିସହିତ ଅଶ୍ୱିନ ଭାରତରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଅଧିକାଂଶ ୱିକେଟ୍ ନେଇ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। ଅଶ୍ୱିନ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତରେ ୩୫୦ରୁ ଅଧିକ ଟେଷ୍ଟ ୱିକେଟ୍ ନେଇସାରିଛନ୍ତି। ସେ ହାରାହାରି ୨୧.୪୦ ରେ ମାତ୍ର ୫୯ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ଏହି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ପୂର୍ବରୁ ଏହି ରେକର୍ଡ ଅନିଲ କୁମ୍ବଲେଙ୍କ ନାଁରେ ଥିଲା ଯିଏକି ୬୩ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୩୫୦ ଟେଷ୍ଟ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ।

ସୂଚନାଥାଉକି, ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଅଶ୍ୱିନ ୫୦୦ ରୁ ଅଧିକ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଏଥି ମଧ୍ୟରୁ ସେ କେବଳ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ୨୦୦ ରୁ ଅଧିକ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ଉଭୟ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ କେତେ ଭଲ ହୋଇଛି ତାହା ଏହା ଦର୍ଶାଉଛି। ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଅଶ୍ୱିନ ମଧ୍ୟ ୫୦୦ ୱିକେଟ୍ ପୂରା କରିଛନ୍ତି। ରାଜକୋଟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ସେ ଏହି ସଫଳତା ହାସଲ କରିଥିଲେ। 

 

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.