ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ସରିବ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷା: ଭାଇରାଲ୍‌ ଓ ଲିକ୍‌ ଗୁଜବର ଘଟୁନି ଅନ୍ତ, କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ୍‌ରେ ବୋର୍ଡ ଏତଲାର ଫଳ ଶୂନ୍ୟ
  • ||
  • WPL-2024: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ, ଗୁଜରାଟକୁ ୨୫ରନ୍‌ରେ ହରାଇଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡିରେ ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ କେନାଲରେ ୨୦ ଫୁଟ୍‌ର ଘାଇ, ଦେପୁରରେ କୃତ୍ରିମ ବନ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଦଳିବ ପାଣିପାଗ ମିଜାଜ: ଆଜିଠୁ କମିବ ତାତି, ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ମାୟାବତୀଙ୍କ ବଡ ଘୋଷଣା, ପୁତୁରା ଆକାଶ ଆନନ୍ଦ ଏବେ ବିଏସପିର ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ରବିବାର ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଦଳୀୟ ନେତାଙ୍କ ସହ ବିଏସପି ମୁଖ୍ୟ ମାୟାବତୀ ଏକ ବୈଠକ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ବୈଠକରେ ମାୟାବତୀଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ତାଙ୍କ ପୁତୁରା ତଥା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଂଯୋଜକ ଆକାଶ ଆନନ୍ଦ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବିଧାୟକ  ଦଳର ନେତା ଉମାଶଙ୍କର ସିଂ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ବିଶ୍ୱନାଥ ପାଲଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଏହି ବୈଠକରେ ୨୮ଟି ରାଜ୍ୟର ପଦାଧିକାରୀ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । 

ଯଦି ଉତ୍ସଗୁଡିକୁ ବିଶ୍ବାସ କରାଯାଏ ତେବେ, ବିଏସପି ମୁଖ୍ୟ ମାୟାବତୀ ଆକାଶ ଆନନ୍ଦଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଗାମୀ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ସମ୍ପର୍କରେ ଆକାଶ ଆନନ୍ଦଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ଦଳ ଆଗକୁ ବଢିବ । ତେବେ ଆକାଶ ଆନନ୍ଦ ବର୍ତ୍ତମାନ ବହୁଜନ ସମାଜ ପାର୍ଟିର ଜାତୀୟ ସଂଯୋଜକ ଏବଂ ମାୟାବତୀଙ୍କ ସାନଭାଇ ଆନନ୍ଦ କୁମାରଙ୍କ ପୁଅ । 

ମାୟାବତୀଙ୍କ ପୁତୁରା ଆକାଶ ଲଣ୍ଡନରୁ ଏମବିଏ ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ମାୟାବତୀ ଏକ ରାଲିରେ ତାଙ୍କୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆଣିଥିଲେ । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜୁନ୍ ମାସରେ ଆକାଶ ଆନନ୍ଦ ଶାଦି ପାର୍ଟି ନେତା ଅଶୋକ ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କ ଝିଅ ପ୍ରଜ୍ଞାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆକାଶ ଆନନ୍ଦ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ସକ୍ରିୟ ରୁହନ୍ତି । ଟ୍ୱିଟରରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରାୟ ୨ ଲକ୍ଷ ଅନୁସରଣକାରୀ ଅଛନ୍ତି । ଫେସବୁକରେ ୫୨ ହଜାର ଅନୁସରଣକାରୀ ଅଛନ୍ତି ।ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ୩୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଅନୁସରଣକାରୀ ଅଛନ୍ତି ।

ବାସ୍ତବରେ, ରାଜସ୍ଥାନ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଆକାଶ ଆନନ୍ଦ ବିଏସପି ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଇଥିଲେ । ସେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଦିନ ଧରି ରାଜ୍ୟରେ ପଦଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ। ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଦଳ ୨ଟି ଆସନ ଜିତିଥିଲା । ଦଳ ରାଜ୍ୟରେ ପାଖାପାଖି ୫ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ ଭୋଟ୍ ପାଇଛି । ଏହା ପରେ ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆକାଶ ଆନନ୍ଦଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ ବଢାଇବାକୁ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା ।

 




 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.