ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୁଧବାର ଅରୁଣ ଗୋଭିଲ, ଗୁରୁବାର ପୁଣି ଓଡିଶା ଆସିବେ ଜେ.ପି ନଡ୍ଡା
  • ||
  • ପ୍ରଯୋଜକ ବିଜୟ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ, ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ତ୍ୟାଗ କଲେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ
  • ||
  • ନିର୍ବାଚନ ଡ୍ୟୁଟି ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଜଣେ ଆହତ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୨୦ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ଶ୍ରୀନୃସିଂହ ଚତୁର୍ଦ୍ଦଶୀ ତିଥିରେ ଗୁଜ ଅନୁକୂଳ, ଖୋଳା ହେବ ଯନ୍ତା ଗାଡ଼
  • ||
  • ସ୍ୱାତୀ ମାଲିୱାଲଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାମଲା: ସିଏମ୍‌ ହାଉସ୍‌ରେ ବିଭବଙ୍କୁ ନେଇ ସିନ୍‌ ରିକ୍ରିଏଟ୍‌
  • ||
  • ମଦ ନୀତି ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା: କେଜ୍‌ରିୱାଲଙ୍କୁ ପୁଣି ୧୪ ଦିନ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବାକୁ ଇଡିର ଆବେଦନ
  • ||
  • IPL ପ୍ରଥମ କ୍ୱାଲିଫାୟର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ କୋଲକାତା- ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ରନ୍‌ ବର୍ଷା କରିବେ ବ୍ୟାଟିଂ ପାୱାର ହାଉସ୍‌
  • ||
  • ବାତ୍ୟା ହେବନି..ଅବପାତ ହୋଇ ମିଆଁମାର ଯିବ: ଜିଏଫଏସ୍
  • ||

ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁଙ୍କ ଦଳ ଲଢିବନି ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ

ହାଇଦ୍ରାବାଦ- ତେଲୁଗୁ ଦେଶମ ପାର୍ଟି ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ଆଗାମୀ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବ ନାହିଁ। ପାର୍ଟି ନେଇଛି ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି। ସଂପୃକ୍ତ ଦଳର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଏହା କହିଛନ୍ତି। ସଙ୍କଟରେ ଥିବା ଏହି ପାର୍ଟି ଏବେସୁଦ୍ଧା ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି କରି ନାହିଁ କି, ରାଜ୍ୟରେ କାହାକୁ ସମର୍ଥନ ଦେବ, ଯଦିଓ ଏହି ପଡ଼ୋଶୀ ରାଜ୍ୟ ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶରେ ଏନଡିଏର ଏକ ପାର୍ଟ ଭାବେ ରହିଛି। 

ହେଲେ , ଟିଡିପି ପ୍ରବକ୍ତା ଜ୍ୟୋତ୍ସା ତିରୁନଗରୀ କହିଛନ୍ତି କି, ଟିଡିପି ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜୁନ୍‌ ବା ଜୁଲାଇରେ ହେବାକୁ ଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ୟୁନିଟ୍‌ ନିର୍ବାଚନ ଲଢି ନିଜର ରାଜନୀତିକ ପାଳି ପୁଣି ଆରମ୍ଭ କରିବ। ଆମେ ଏନଡିଏର ଅଂଶ, ଆମେ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁ ନାହୁଁ। ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନରେ କାହାକୁ ସମର୍ଥନ ଦେବୁ ଏହାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ପାର୍ଟିର ବରିଷ୍ଠ ନେତୃତ୍ୱଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିଆଯିବ। ଏବେସୁଦ୍ଧା ଏହା ଉପରେ କୌଣସି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ନାହିଁ ବୋଲି ଏହି ଟିଡିପି ପ୍ରବକ୍ତା ପ୍ରେସ୍‌ ଟ୍ରଷ୍ଟ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆକୁ କହିଛନ୍ତି।

ଟିଡିପିର ରାଜନୀତିକ ଯାତ୍ରା ଗତ କିଛି ବର୍ଷରେ ଖରାପ ପାଗ ଦେଇ ଗତି କରୁଛି ଏବଂ ଟିଡିପି ପ୍ରମୁଖ ଏନ୍‌ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁଙ୍କୁ ଏକ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ଆନ୍ଧ୍ର ପୁଲିସ୍‌ ଦ୍ୱାରା ଗିରଫ କରାଯିବା ପରେ ସ୍ଥିତି ଆହୁରି ଖରାପ ହୋଇ ଯାଇଛି। ତାଙ୍କର ଗିରଫ ପରେ , ଦଳ ଗତ ବର୍ଷ ୩୦ ନଭେମ୍ୱରରେ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ହୋଇଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ନଲଢିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି କରିଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଏହାର ପ୍ରଦେଶ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କନସାଇ ଜ୍ଞାନେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ଟିଡିପି ଛାଡ଼ିବା ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ରାଓଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତ ରାଷ୍ଟ୍ର ସମିତି (ବିଆରଏସ)ରେ ସାମିଲ ହେବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଲା।

ସେବେଠାରୁ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ପାର୍ଟି ନେତୃତ୍ୱ ବିହୀନ ହୋଇ ଯାଇଛି ଏବଂ ଅନେକ ନେତା ଓ କ୍ୟାଡର ଦଳ ଛାଡ଼ି ଯିବାର ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଟିଡିପି , ଯିଏକି ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ୨୦୧୮ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଦୁଇ ସିଟ୍‌ ଜିତିବାରେ ସଫଳ ରହିଥିଲା,ଯାହାକି ୩.୫୧ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ୍‌ ମିଳିଥିଲା। ଏହାର କଂଗ୍ରେସ ଓ ସିପିଆଇ ସହ ପ୍ରି-ପୋଲ୍‌ ଚୁକ୍ତି ଥିଲା।

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.