ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସଂସଦରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଛାତ ଉପରେ ଲାଗିବ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ, ପ୍ରତି ଘରୁ ମାସିକ ୩ଶହ ୟୁନିଟ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪:୧ କୋଟି ଘରକୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଯୋଗାଣ ହେବ,ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଘର ମୁକ୍ତ ବିଜୁଳି ଯୋଜନାରେ ମିଳିବ ସୁବିଧା
  • ||
  • ବଜେଟ୍୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିହାରକୁ ୧୧, ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା,ଆସାମ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ସିକିମ୍‌କୁ ମିଳିବ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା,ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ୫ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସହାୟତାର ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଜମିବାଡ଼ି ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୂ-ଆଧାର, ଭୂ-ଆଧାର ଜରିଆରେ ଜମିବାଡ଼ି ଡିଜିଟାଇଜେସନ ହେବ
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ମୁଦ୍ରା ଲୋନ୍‌ ୨୦ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ,ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ପୈଠ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋନ୍‌ ପାଇପାରିବେ
  • ||
  • ବିଜେଟ୍ ୨୦୨୪-୨୫: ଗୟାରେ ହେବ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟିଆଲ୍ କରିଡ଼ିର, ୧ ହଜାର ଆଇଟିଆଇକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରାଯିବ
  • ||
  • ବିହାର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ପୋଲାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ, ବିହାରରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବିକାଶ
  • ||
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ୪ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||

୬ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଫ୍ଲିପକାର୍ଟରେ ଅର୍ଡର କରିଥିଲେ ଯୁବକ , ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ହୋଇ ନଥିଲା ଡେଲିଭରି ; ହେଲେ ହଠାତ୍‌ ...

ମୁମ୍ୱାଇ  - ଅନଲାଇନ୍‌ ୱେବସାଇଟ୍‌ରେ ଏବେ ବିକାକିଣା ଖୁବ୍‌ ବଢି ଯାଇଛି। ଏକ ଦଶକ ପୂର୍ବେ ଯେଉଁଠି କିଛି ଲୋକ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଜିନିଷ ମଗାଉ ଥିଲେ, ତ ଏବେ ଗତ କିଛି ବର୍ଷରେ ଜବରଦସ୍ତ ସପିଂ ଇ-କମର୍ସ ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ହେଉଛି। ଆମାଜନ , ଫ୍ଲିପକାର୍ଟ୍ସ କିଛି ୱେବସାଇଟ୍‌, ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରତିଦିନ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ସଂଖ୍ୟାରେ ଜିନିଷ ଅର୍ଡର ହୋଇଥାଏ। ପ୍ରଥମେ ଚାରିରୁ ପାଞ୍ଚ ଦିନରେ ଜିନିଷ ଘରେ ଡେଲିଭରୀ ହୋଇ ଯାଉଥିଲା, ଏବେ ତ ଅନେକ କମ୍ପାନୀ ସେହି ଦିନ ବା କିଛି ହିଁ ମିନିଟ୍‌ରେ ଜିନିଷର ଡେଲିଭରୀ କରିବାକୁ ଲାଗିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏକ ଏମିତି ଘଟଣା ସାମନାକୁ ଆସିଛି , ଯାହାକି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରି ଦେଇଛି।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଜଣେ ଯୁବକ ଇ-କମର୍ସ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଫ୍ଲିପକାର୍ଟରୁ ୬ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ କିଛି ଜିନିଷ ମଗାଇ ଥିଲେ , ଯାହାକି ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ଡେଲିଭର ହୋଇ ନାହିଁ , କିନ୍ତୁ ହଠାତ୍‌ ଏହାକୁ ୬ ବର୍ଷ ପରେ ଫ୍ଲିପକାର୍ଟରେ ଅର୍ଡରକୁ ନେଇ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବାକୁ ଫୋନ୍‌ କଲ୍‌ ଆସିଲା। ଏହି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକର ମୁମ୍ୱାଇର ଅହସାନ ଖରବାଇଙ୍କ ସହ ହୋଇଛି। ଅହସାନ ଦାବି କରିଛନ୍ତି କି, ସେ ମେ , ୨୦୧୮ରେ ସ୍ପାର୍କ୍ସ କମ୍ପାନର ସ୍ଲିପର ଅର୍ଡର କରି ଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଏ ତାହା ତାଙ୍କୁ ଡେଲିଭରୀ ହୋଇ ନଥିଲା। ଏତେ ବର୍ଷର ଅପେକ୍ଷା ପରେ ଶେଷରେ ଏବେ ଫ୍ଲିପକାର୍ଟର କଷ୍ଟମର କେୟାର ତାଙ୍କ ସଂପର୍କ କରିଥିଲେ , ଯେଉଁଠିରେ ସେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ରହି ଗଲେ। 

ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଏକ୍ସରେ ଅହସାନ ନିଜର ଅଭିଜ୍ଞତା ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାସହ ଅର୍ଡର ହିଷ୍ଟ୍ରିର ସ୍କ୍ରିନସଟ୍‌ ମଧ୍ୟ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ସେ ସ୍ପାର୍କ୍ସ କମ୍ପାନୀର ସ୍ଲିପର ଯାହାର ଦାମ ୪୮୫ ଟଙ୍କା ଥିଲା। ସେ ୧୬ ମେ , ୨୦୧୮ରେ ଅର୍ଡର କରିଥିଲେ। ଅର୍ଡର ୧୯ ମେ’ରେ ଶିପ୍‌ ତ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ୨୦ ମେ’ରେ ଡେଲିଭର ହେବାର ଥିଲା, ତାହା ହୋଇ ନାହିଁ। ଏବେସୁଦ୍ଧା ଏହି ଅର୍ଡର ଅନ-ଡେଲିଭର୍ଡ ଦେଖାଯାଉ ଥିଲା ।

ଗ୍ରାହକ ଅହସାନ କହିଛନ୍ତି କି,କେବେ ବି ସ୍ଲିପର ମିଳି ନଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଆପ୍‌ରେ ଦେଖା ଯାଉ ଥିଲା କି ଆଜି ଡେଲିଭର ହୋଇ ଯିବ, ହେଲେ ଆସେ ନାହିଁ। ଏବେ ବି ଏହି ଷ୍ଟାଟସ ଆପ୍‌ରେ ଦେଖା ଯାଉଛି। ସେ ଏକ୍ସରେ ଲେଖିଛନ୍ତି , ୬ ବର୍ଷ ପରେ ଫ୍ଲିପକାର୍ଟ ମୋତେ ଫୋନ କଲା ଏବଂ ପଚାରିଲା କି ଅର୍ଡର ସମ୍ୱନ୍ଧିତ କଣ ଇସ୍ୟୁ ଆସୁଛି। ଏହି ସମୟରେ ଜଣେ ୟୁଜର ମଜା କରି କମେଣ୍ଟ କରିଛନ୍ତି କି ହୋଇପାରେ କି ଆପଣ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ ଏକ୍ସପ୍ଲୋରର ଜରିଆରେ ଫ୍ଲିପକାର୍ଟ ଖୋଲିଛନ୍ତି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.