ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଲୁମ୍ବିନୀ ବିହାର ମା' ମଙ୍ଗଳା ବସ୍ତିରେ ବିଲ୍ ଗେଟ୍‌ସ, ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଭେଟି ବିଭିନ୍ନ ମୌଳିକ ସୁବିଧା ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରି ବୁଝିଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶା ଆସୁଛନ୍ତି ମହାମହିମ, ମା' କିଚକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ଦର୍ଶନ ସହ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦେବେ ଯୋଗ
  • ||

ଦିଲ୍ଲୀ କାଲକାଜୀ ମନ୍ଦିରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବେଳେ ଭୁଶୁଡିଲା ମଞ୍ଚ, ଜଣେ ମହିଳା ମୃତ, ୧୭ ଆହତ…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀର ନେହେରୁ ପ୍ଲେସର କାଲକାଜୀ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଦୁର୍ଘଟଣା । ସିଙ୍ଗର ବି ପ୍ରାକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମୟରେ ମଞ୍ଚ ଭୁଶୁଡି ପଡିଛି । ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧୭ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ମଞ୍ଚ ଭୁଶୁଡ଼ିବା ପରେ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଏକ ଉତ୍ତେଜନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଜାଗରଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରାୟ ୧୬ ଶହ ଲୋକ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । 

କାଲକାଜୀ ମନ୍ଦିରର ମହନ୍ତ ପରିସରରେ ଜାଗରଣ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିଲା । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସିଙ୍ଗର ବି ପ୍ରାକ ଗୀତ ପରିବେଷଣ କରିଥିଲେ । ମଞ୍ଚରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଏହି କାରଣରୁ, କାଠ ଏବଂ ଲୁହା ଫ୍ରେମରେ ନିର୍ମିତ ଷ୍ଟେଜ୍ ଭାଙ୍ଗିଗଲା । ଖବର ମୁତାବକ, ଷ୍ଟେଜ ଭୁଶୁଡ଼ିବା କାରଣରୁ ୧୭ ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । 



ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, କାଲକାଜୀ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିବା ଜାଗରଣକୁ ପୋଲିସର ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇ ନଥିଲା । ତେବେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ରକ୍ଷା ପାଇଁ ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲେ । ଘଟଣା ସମୟରେ, ଜାଗରଣରେ ପ୍ରାୟ ୧୫ ଶହ ରୁ ୧୬ ଶହ ଲୋକଙ୍କ ସମାବେଶ ହୋଇଥିଲା। ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ପୋଲିସ ଆୟୋଜକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଇପିସିର ଧାରା 337, 304 ଏବଂ 188 ଅନୁଯାୟୀ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି । 

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.