ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜେପି ନଡ୍ଡା ରାଜ୍ୟସଭା ନେତା ନିର୍ବାଚିତ
  • ||
  • ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍ ହରାଇ ସେମି ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ର ବିଶ୍ୱକପ୍ ସ୍ୱପ୍ନ ଧୂଳିସାତ୍
  • ||
  • ଅଷ୍ଟାଦଶ ଲୋକସଭାର କାମଚଳା ବାଚସ୍ପତି ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ଭର୍ତ୍ତୃହରି ମହତାବ
  • ||
  • ରୁଙ୍ଗଟା କାରଖାନାରେ ଅଘଟଣ, ଲୁହା ପ୍ଲେଟ୍ ଚାପି ହୋଇ ୨ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||
  • ରି ଚେକିଂ ହେବ ୧୮ ହଜାର ମାଟ୍ରିକ୍‌ ଖାତା, ବୋର୍ଡରେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି ୫ ହଜାର ପରୀକ୍ଷାର୍ଥ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ରାସ୍ତା ପାରି ହେଉଥିବା ବେଳେ ମାଡ଼ିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ମହିଳା ମୃତ
  • ||
  • ଭୋଗରାଇ: ବଙ୍ଗୀୟ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ସହଯୋଗୀ ଫେରାର୍
  • ||
  • ସୁପର ୮ରେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବଡ଼ ଲଢ଼େଇ: ନେଟ୍‌ ରନରେଟ୍‌ ହେବ ଖେଳ, ଖଳନାୟକ ସାଜିପାରେ ବର୍ଷା
  • ||
  • ସୋମବାରଠୁ ଅଷ୍ଟାଦଶ ଲୋକସଭାର ପ୍ରଥମ ଅଧିବେଶନ:୨୬ରେ ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ, ୨୭ରେ ରାଜ୍ୟ ସଭା ବୈଠକ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାର ୩୦ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ, ଆସନ୍ତା ୩ ଦିନ ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ଭଲ କୋଚ୍‌ ହେବେ : ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍‌ ଦୌଡ଼ରେ ପୂର୍ବତନ ଓପନର ବ୍ୟାଟର ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କର ନାଁ ସବୁଠୁ ଆଗରେ ରହିଛି। ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍‌ ପଦ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାର ସମୟ ସୀମା (୨୭ମେ) ଶେଷ ହୋଇ ସାରିଛି। କୋଲକାତା ନାଇଟ୍‌ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର)ର ମେଣ୍ଟୋର ଗୁରୁତର ହେଡ୍‌ କୋଚ୍‌ ହେବେ ନା ନାହିଁ , ଏହା ତ ଭବିଷ୍ୟତ କହିବ। ସେପଟେ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍‌ର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ତଥା ବିସିସିଆଇର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରହି ସାରି ଥିବା ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି କି, ଯଦି ଗମ୍ଭୀର କୋଚ୍‌ ହେବେ ତ ସେ ଖୁସି ହେବେ। ଗାଙ୍ଗୁଲୀ ଭାରତୀୟ କୋଚ୍‌ ପକ୍ଷରେ। ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ୍‌ଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଟି-୨୦ ୱାର୍ଲ୍ଡ କପ୍‌ ୨୦୨୪ରେ ଶେଷ ହେଉଛି। ସେ ନଭେମ୍ୱର ୨୦୨୧ରୁ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍‌ର ହେଡ୍‌ର ଦାୟିତ୍ୱ ବହନ କରିଛନ୍ତି। 

ପିଟିଆଇ ଅନୁସାରେ, ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି ମୁଁ ଭାରତୀୟ କୋଚ୍‌ ରଖିବା ପକ୍ଷରେ, କାରଣ ଆମ ଦେଶରେ ଅନେକ ପ୍ରତିଭା ଅଛନ୍ତି। ଆମ ଦେଶରେ ବହୁତ ଦକ୍ଷ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି , ଯେଉଁମାନେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ ବହୁ ମୂଲ୍ୟ ଯୋଗଦାନ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ବ୍ୟବସ୍ଥାର ସଦସ୍ୟ ହେବା ଉଚିତ। ଗାଙ୍ଗୁଲୀଙ୍କୁ ପଚରା ଯାଇଛି କି କୋଚ୍ ପଦର ଦୌଡ଼ରେ ଆଗରେ ଥିବା ଗମ୍ଭୀର , ଏହି ଭୂମିକା ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ହେବେ କି, ସେ କହିଛନ୍ତି ,  ସେ କଣ( ଗମ୍ଭୀର) ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି ? କାରଣ ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କୁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ହେବ ଏବଂ ଏହା ପରେ ସେ ଏହି ପଦ ହାସଲ କରି ପାରିବେ। ମୋତେ ଲାଗୁଛି କି, ୨୭ ମେ ଆବେଦନର ଅନ୍ତିମ ଦିବସ ଥିଲା।

ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି, ବିସିସିଆଇ ପାଖରେ ଏହାକୁ (ସମୟ ସୀମା) ବଢାଇବାର ଅଧିକାର ରହିଛି। ଯଦି ସେ (ଗମ୍ଭୀର) ଆବେଦନ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଯଦି ସେ ଚାହୁଁଛନ୍ତି , ତ ସେ ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବେ। ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି,ଯଦି ଗମ୍ଭୀର ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି ତ ଆପଣ ଦେଖିଥିବେ ଏହି ବର୍ଷ କେକେଆର ପାଇଁ ସେ କିଭଳି କାମ କରିଛନ୍ତି। ଆପଣ ତାଙ୍କର ବିଜୟର ଭୋକ ଓ ଆଗ୍ରହ ଦେଖି ପାରି ଥିବେ। ଯଦି ସେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ବୋର୍ଡ ତାଙ୍କୁ ଏହି ପଦ ପ୍ରଦାନର ନିଷ୍ପତ୍ତି କରନ୍ତି ମୁଁ ଖୁସି ହେବି। ମୋ ମତରେ ସେ ଏହି ପଦ ପାଇଁ ଭଲ ପ୍ରାର୍ଥୀ। ଗମ୍ଭୀର ଜଣେ ମେଣ୍ଟୋରର ଛାପ ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି। ସେ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୪ ପୂର୍ବରୁ କେକେଆରର ମେଣ୍ଟୋର ହୋଇଥିଲେ।

କେକେଆରର ୩ୟ ଥର ଚମ୍ପିୟାନ ହେବା ପରେ ଜୟ ଶାହ ଓ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୀର୍ଘ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା। ଗମ୍ଭୀରଙ୍କର ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ କେକେଆର ୨୦୧୨ ଓ ୨୦୧୪ରେ ଟ୍ରଫି ଜିତି ଥିଲେ। କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବେ ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ ଦାବି କରାଯାଇ ଥିଲା କି ଗମ୍ଭୀର ଓ ବିସିସିଆଇ ମଧ୍ୟରେ ଚୁକ୍ତି ସରି ଯାଇଛି ଏବଂ ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ଏହାର ଔପଚାରିକତା ଭାବେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇ ପାରେ। ବିସିସିଆଇର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଖୁବ୍‌ ନିକଟତର ଜଣେ ଆଇପିଏଲ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇର ମାଲିକ କହିଛନ୍ତି କି ଗମ୍ଭୀରଙ୍କର ଡିଲ୍‌ ପକ୍କା ହୋଇ ଯାଇଛି। ନୂଆ ହେଡ୍‌ କୋଚର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ସାଢେ ତିନି ବର୍ଷର ହେବ, ଯିଏ ଜୁଲାଇ ୧, ୨୦୨୪ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.