ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ନିର୍ମାଣସ୍ଥଳରେ ମୁଗୁର ଓ ନିହଣ ଶବ୍ଦର କମ୍ପନ, ଚାଲିଛି ତୁମ୍ବରେ ବିନ୍ଧ ଖୋଦେଇ
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ମାରାଥନ୍‌ ପ୍ରଚାର: ଆଜି ଅଶ୍ୱିନୀ, ହେମାମାଳିନୀ ଓ ତୋମାରଙ୍କ କରିବେ ପ୍ରଚାର, ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର, ଭୂପେନ୍ଦ୍ର, ଅନୁଭବ, ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ବି ବୁଲିବେ
  • ||
  • ହରିୟାଣାରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ନିଆଁ ଲାଗି ୮ ମୃତ, ୨୪ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଥମିବ ୫ମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର, ସୋମବାର ୪୯ ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଭୋଟିଂ
  • ||
  • IPL 2024: ଚିନ୍ନାସ୍ୱାମୀରେ ଆରସିବିକୁ ଭେଟିବ ସିଏସ୍‌କେ, ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ ପାଇଁ ଶେଷ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତିି, ୨୦ରୁ କଲବଲ କରିବ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ: ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

' ହମଲା କଲେ ହଜେଇ ଦେବୁ ଚିହ୍ନବର୍ଣ୍ଣ ' : ଇସ୍ରାଏଲକୁ ଖୋଲା ଧମକ ଦେଲା ଇରାନ

ଇସଲାମାବାଦ – ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଇରାନ-ଇସ୍ରାଏଲ ଇତ୍ତେଜିତ ସ୍ଥିତିରେ। ଏ ଭିତରେ ଇସ୍ରାଏଲକୁ ଖୋଲା ଧମକ ଦେଇଛି ଇରାନ। କହିଛି  ଯଦି ଇସ୍ରାଏଲ ଆକ୍ରମଣ କରେ ତ ତାର ଚିହ୍ନବର୍ଣ୍ଣ ହଜିଯିବ। ପାକିସ୍ତାନକୁ ନିଜର ତିନି ଦିବସୀୟ ଗସ୍ତ ବେଳେ ଇରାନର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଇବ୍ରାହିମ ରାୟସି , ଇସ୍ରାଏଲକୁ ଏମିତି କହି ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି।

ଇବ୍ରାହିମ ରାୟସି କହିଛନ୍ତି , ଇରାନୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ହମଲାରେ ବିପଜ୍ଜନକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ ଏବଂ ସେ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇ ପାରିବ ନାହିଁ କି ଜାୟୋନିବାଦୀଙ୍କ ପାଖରେ କିଛି ରହିବ ନା ନାହିଁ। ରାୟସି ଜୋର ଦେଇ କହିଛନ୍ତି,  ଯଦି ଇରାନ ଉପରେ ହମଲା ହୁଏ ତ ଇସ୍ରାଏଲର ଚିହ୍ନବର୍ଣ୍ଣ ହଜିଯିବ। ଇରାନ ସ୍ଥିତ ମେହର ନ୍ୟୁଜ୍‌ର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ , ଇବ୍ରାହିମ୍‌ ରାୟସି , ଯିଏକି ସୋମବାର ନିଜ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ , ଲାହୋର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଏହା କହିଛନ୍ତି। 

ଇବ୍ରାହିମ୍‌ ରାୟସି କହିଛନ୍ତି , ଯଦି ଜାୟୋନି ଶାସନ ପୁଣି ଥରେ ଭୁଲ୍‌ କରେ ଏବଂ ଇରାନର ପବିତ୍ର ଭୂମିରେ ହମଲା କରେ , ତ ସ୍ଥିତି ଅଲଗା ପ୍ରକାରର ହେବ ଏବଂ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ନୁହେଁ ଯେ ଏହି ଶାସନର କିଛି ବଳକା ରହିବ ନା ନାହିଁ । ରାୟସି କହିଛନ୍ତି, ୧୩ ଅପ୍ରେଲରେ ଇସ୍ରାଏଲ ଉପରେ ତେହରାନର ଜବାବୀ ହମଲା, ୧ ଅପ୍ରେଲରେ ଇରାନୀ ବାଣିଜ୍ୟ ଦୂତାବାସ ଉପରେ ହମଲାର ଜବାବ ଦେଇ ଦେଶ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛି।

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି , ମହାନ ଇରାନୀ ରାଷ୍ଟ୍ର ଡାମାସ୍କସ ଠାରେ ଇରାନୀ ବାଣିଜ୍ୟ ଦୂତାବାସ ଉପରେ ହମଲା ପାଇଁ , ଜାୟୋନି ଶାସନକୁ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛି, ଯାହା ସବୁ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଆଇନ ବିରୋଧରେ ଥିଲା। ୧୩ ଅପ୍ରେଲର ହମଲାକୁ , ଇରାନ ୧ ଅପ୍ରେଲରେ ଡାମାସ୍କସରେ ନିଜର ଦୂତାବାସ ପରିସରରେ ଇସ୍ରାଏଲର ଘାତକ ହମଲାର ପ୍ରତିଶୋଧକୁ ଦର୍ଶାଇଛି , ଆଉ  ଇସ୍ରାଏଲକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରି ମିସାଇଲ ଓ ଡ୍ରୋନ୍‌ରେ ହମଲା କରିଥିଲା ବୋଲି କହିଛି। ଏଥରେ ଅଧିକାଂଶ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ରକୁ ରୋକି ଦିଆଯିବା ସହ ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରି ଦିଆ ଯାଇଥିଲା।

ରୟଟର୍ସର ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବିକ , ଶୁକ୍ରବାର ଇରାନୀ ସହର ଇସଫହାନରେ ଇସ୍ରାଏଲ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇ ଥିବା ବିସ୍ଫୋରଣର ଶବ୍ଦ ଶୁଭୁଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଇରାନ ହମଲାକୁ କମ୍‌ ମହତ୍ତ୍ୱ ଦେଇ କହିଛି ସେ ଜବାବୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବ ନାହିଁ। 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.