ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ଦିନ ସାଢ଼େ ୧୧ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||
  • ମାହାଙ୍ଗା: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ କେନାଲକୁ ଖସିଲା କାର୍, ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ମୋହନ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଅଧିବେଶନ, ୨୪ରେ ଉପବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ, ୨୫ରେ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ବଜେଟ୍
  • ||
  • ପ୍ୟାରିସ୍‌ ଅଲିମ୍ପିକ ୨୦୨୪: ୨୫ରୁ ତୀରନ୍ଦାଜୀ ଇଭେଣ୍ଟ, ରିକର୍ଭ ଇଭେଣ୍ଟରେ ଭାଗ ନେବେ ୬ ଭାରତୀୟ
  • ||
  • ଆସନ୍ତା ୨୬ ସୁଦ୍ଧା ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ତିନିଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା: ଏବେ ବି ନିଅଣ୍ଟିଆ ସ୍ଥିତିରୁ ବାହାରିନି ୧୬ ଜିଲ୍ଲା
  • ||
  • ମୋଦି ୩.୦ ସରକାରର ପ୍ରଥମ ବଜେଟ୍‌, ୭ମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ୍‌ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||

ଋଷର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ସେନା ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆରେଷ୍ଟ ଓ୍ବାରେଣ୍ଟ ଜାରି; ୟୁକ୍ରେନର ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ଆକ୍ରମଣ ଅଭିଯୋଗ

Image source: NDTV

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୫/୦୬: ଦୁଇ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ଋଷ ଏବଂ ୟୁକ୍ରେନ ମଧ୍ୟରେ ଭୟଙ୍କର ଯୁଦ୍ଧ ଚାଲିଛି। ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ, ୟୁକ୍ରେନରେ ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ରୁଷର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଏହାର ସେନା ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଅପରାଧ କୋର୍ଟ (ଆଇସିସି) ମଙ୍ଗଳବାର ଗିରଫ ପରୱାନା ଜାରି କରିଛି। ଆଇସିସି ଋଷର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସର୍ଗେଇ ଶୋଏଗୁ ଏବଂ ଷ୍ଟାଫ୍ ଜେନେରାଲ୍ ଭାଲେରୀ ଗେରାସିମୋଭଙ୍କୁ ଯୁଦ୍ଧ ଅପରାଧ ତଥା ମାନବତା ବିରୋଧରେ ଅମାନୁଷିକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛି।

କୋର୍ଟ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ଶୋଇଗୁ ଏବଂ ଗେରାସିମୋଭଙ୍କ ବିରୋଧରେ ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇଛି କାରଣ ବିଚାରପତିମାନଙ୍କର କହିବା କଥା ହେଲା ୧୦ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୨୨ ରୁ ୯ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୩ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଋଷ ୟୁକ୍ରେନର ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଭିତ୍ତିଭୂମି ଉପରେ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ଆକ୍ରମଣ ଯୋଜନା କରୁଛି ବୋଲି ଗ୍ରହଣ କରିବାର ଯୁକ୍ତିଯୁକ୍ତ କାରଣ ରହିଛି।

କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ୟୁକ୍ରେନର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଅନେକ ବୈଦ୍ୟୁତିକ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଉତ୍ପାଦନ କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ସବଷ୍ଟେସନ ଉପରେ ଋଷ ସଶସ୍ତ୍ର ବାହିନୀ ଦ୍ୱାରା ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଗତ ବର୍ଷ ଆଇସିସି ଋଷର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭ୍ଲାଦିମିର ପୁଟିନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ୱାରେଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଜାରି କରିଥିଲା। ତାଙ୍କ ଉପରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ୟୁକ୍ରେନ ନାଗରୀକ ମାନଙ୍କୁ ଋଷକୁ ନେଇଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା।

 

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.