ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯଜ୍ଞର ପ୍ରସାଦ ଖାଇ ୫୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଲୋକ ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି, ଖଲ୍ଲିକୋଟ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଶନିବାରଠୁ ପିଜି ନାମଲେଖା ଆବେଦନ, ୨୭ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ: ଜୁନ୍‌ ୨୨ରେ ଆଡମିଟ୍‌ କାର୍ଡ, ଜୁଲାଇ ୩ରୁ ୧୪ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା-ନିମାପଡ଼ା ରାସ୍ତାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଖୁଣ୍ଟକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ନିର୍ମାଣସ୍ଥଳରେ ମୁଗୁର ଓ ନିହଣ ଶବ୍ଦର କମ୍ପନ, ଚାଲିଛି ତୁମ୍ବରେ ବିନ୍ଧ ଖୋଦେଇ
  • ||
  • ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ମାରାଥନ୍‌ ପ୍ରଚାର: ଆଜି ଅଶ୍ୱିନୀ, ହେମାମାଳିନୀ ଓ ତୋମାରଙ୍କ କରିବେ ପ୍ରଚାର, ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର, ଭୂପେନ୍ଦ୍ର, ଅନୁଭବ, ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ବି ବୁଲିବେ
  • ||
  • ହରିୟାଣାରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ନିଆଁ ଲାଗି ୮ ମୃତ, ୨୪ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଥମିବ ୫ମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର, ସୋମବାର ୪୯ ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଭୋଟିଂ
  • ||
  • IPL 2024: ଚିନ୍ନାସ୍ୱାମୀରେ ଆରସିବିକୁ ଭେଟିବ ସିଏସ୍‌କେ, ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ ପାଇଁ ଶେଷ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତିି, ୨୦ରୁ କଲବଲ କରିବ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ: ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

କେତେ ସମ୍ପତ୍ତିର ମାଲିକ କହ୍ନେୟା କୁମାର ? ନିର୍ବାଚନୀ ସତ୍ୟପାଠ କହୁଛି ନାହିଁ ଘର, ନାହିଁ ଗାଡି...

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀଜବାହରଲାଲ ନେହେରୁ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ (ଜେଏନୟୁ)ର ଛାତ୍ର ସଂଗଠନର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି କହ୍ନେୟା କୁମାର ସୋମବାର ଦିଲ୍ଲୀର ଉତ୍ତର ପୂର୍ବ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ତାଙ୍କ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସ ତାଙ୍କୁ ଏଠାରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି । ତାଙ୍କର ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଦୁଇଥରର ବିଜେପି ସାଂସଦ ତଥା ଭୋଜପୁରୀ ଗାୟକ ମନୋଜ ତିୱାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହେଉଛି । ତେବେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା କହ୍ନେୟାଙ୍କ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ସହିତ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଆଫିଡେଭିଟ୍ ଅନୁଯାୟୀକହ୍ନେୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସାତଟି ମାମଲା ବିଚାରାଧୀନ ଅଛି । କହ୍ନେୟା କୁମାର ପ୍ରାୟ ୧୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ସ୍ଥାବର ଏବଂ ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତିର ବିବରଣୀ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଦିଲ୍ଲୀରୁ ସଂସଦ ଯିବା ପାଇଁ ଆଶାୟୀ ଥିବା କହ୍ନେୟା କୁମାର ଦିଲ୍ଲୀର ଭୋଟର ନୁହଁନ୍ତି କି ଦିଲ୍ଲୀରେ ତାଙ୍କର କୌଣସି ଘର ନାହିଁ । କହ୍ନେୟା ବିହାରର ବେଗୁସରାଇ ସଂସଦୀୟ କ୍ଷେତ୍ରର ଜଣେ ଭୋଟର । ୨୦୨୨-୨୩ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ITR ରେ ସେ ବାର୍ଷିକ ଆୟକୁ ୧୮୩୨୮ ଟଙ୍କା ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତିଏହା ବ୍ୟତାତ ୨୦୨୧-୨୨ ରେ ୭୦ ହଜାର, ୨୦୨୦-୨୧ରେ ୧ ଲକ୍ଷ ୯୫ ହଜାର ୭୫୯, ୨୦୧୯-୨୦ରେ ୯୦ ହଜାର ୧୮୯ ଟଙ୍କା ଏବଂ ୨୦୧୮-୧୯ ରେ ୧ ଲକ୍ଷ ୬୫ ହଜାର ୪୯ ଟଙ୍କାର ଆୟ  ଦେଖାଇଛନ୍ତି । 

ଚଳନଶୀଳ ସମ୍ପତ୍ତି ଭାବରେ ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ସଞ୍ଚୟ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ୮ ଲକ୍ଷ ୭ ହଜାର ୯୬୬ ଟଙ୍କା ଜମା ହୋଇଛି । ଯଦି ଆମେ ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତି ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁତେବେ ସେ ବିହାର ବେଗୁସରାଇ ବିହଟରେ ୮୫.୫ ବର୍ଗଫୁଟ ଅଣ କୃଷି ଜମି ଅଛି । ଏହି ଚଳନ ଏବଂ ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତି ବ୍ୟତୀତ କହ୍ନୈୟା କୁମାରଙ୍କର ଅନ୍ୟ କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତି ନାହିଁ । 

ଯଦି ଆମେ କହ୍ନେୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିବା ଅପରାଧିକ ମାମଲା ବିଷୟରେ କହିବା ତେବେ ଆସାମବିହାର ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀରେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମୋଟ ସାତୋଟି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ମାମଲାରେ ଦଣ୍ଡିତ କରାଯାଇ ନାହିଁ । ସମସ୍ତ ମାମଲା କୋର୍ଟରେ ବିଚାରାଧୀନ ଅଛି । ସୂଚନାଥାଉକି, ଆସନ୍ତା ୨୫ ତାରିଖ ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀର ସମସ୍ତ ସାତୋଟି ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ଷଷ୍ଠ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମତଦାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.